С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 279
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: X
А болничен може ли в момента по телефона?

# 676
  • Мнения: 6 823
Дени учениците могат да влизат насам-натам само до края на януари. Това не пише че отпада.
Съни   в София, на летището антиген, а не пцр тест. Иначе ти правят на място и чакаш 15 мин.  Не пцр.

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 22:29 от bella-ciao

# 677
  • Мнения: X
Може по телефона. ЛЛ ги изпращат дигитално на ЗС вече, а от 1 юли пък те ще ги изпращат на работодателите. Всички болнични. Работещите ще получават само едно копие, а не като сега три.

Скоро май ще има Impfpflicht. Не се знаело още кога, но скоро.
Не разбрах ffp2 маските задължителни ли стават или само препоръчителни? Както е написано, може да означава, че всеки магазин или кино могат да решат да пускат само с ffp2.

https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/bund-laender-ueber … eschluss-101.html

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 21:18 от Анонимен

# 678
  • Мнения: 9 388
Ако правилно съм разбрала от новините, 2Г+ в ресторантите, освен ако нямаш 3 доза, по-къса карантина, но от кога важат новите правила не е ясно. Защо така? Нещо не се доразбраха май.

bella,
Като забранят на децата да ходят на училище без да са ваксинирани, ще му мисля. Подозирам, че няма да стане скоро.

# 679
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дени, не могат да им забранат,
Поне досега поради липса на ваксина не могат да не ги допуснат до училище.
Обаче не пречи да променят закона 🤷♀

Аз разбрах, че от понеделник влизат мерките.

# 680
  • Мнения: X
Soft Click, данке.

Impfpflicht и за децата ли? 12-18 визирам, за другите още и препоръка от Стико няма. Те трябва да могат да продължават да си щъкат навсякъде.

Не могат да забранят на децата да ходят на училище ако са без ваксина без да махнат Schulpflicht-а.

# 681
  • Мнения: 11 322
Удостоверява се заболяването само с пср тест. След това се получава писмо за препоръки за дните на карантината - при неваксинираните е 14 дни, за ваксинирани е 5 дни. Дават ти код за повторен безплатен тест на 13 ден за Излизане от карантината, задължително пср.
За връщане на работа в здравния сектор искат 2 отрицателни пср теста.
Това е последно от нас като най-прясно преболедували.
Болничен не дават след потвърждение на пср теста.

# 682
  • Мнения: 6 823


Impfpflicht и за децата ли? 12-18 визирам, за другите още и препоръка от Стико няма. Те трябва да могат да продължават да си щъкат навсякъде.
Не е Impfpflicht, но след 31 ян. и за тях важи 2г май сега и последния плюс, освен в училище и въпреки че в училище ги тестват. Сега ако ми кажете какво важи за транвая и трябва ли да ги караме всеки ден и да ги връщаме от у/щето след 31.ян?
През ваканцията е трябвало в ГТ с тест. Аз ги пращах с колелата.
Ася те ще си хакнат в техните коли клюкарските системи. В моята кой ще я хакне. 

# 683
  • Мнения: 1 472
https://sofia.diplo.de/bg-de/service/visa/-/2321322
Бела,може да бъркам,но така го разбрах...

# 684
  • Мнения: X
Аз доколкото разбирам промените в мерките влизат в сила веднага.

Правилата за карантина и изолация в картинка. 14 дневен срок вече не съществува. Най-много 10, с тест 7,  за деца 5.

# 685
  • Мнения: 6 823
sunny:*kiss не ми се чете. Няма да пътувам, но на сайта на еърбг сутринта го погледнах заради майка ми .

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 22:29 от bella-ciao

# 686
  • Мнения: 9 388
bella,
Като виден нарушител да ти кажа: Моите деца пътуваха цяла ваканция в градския транспорт без тест, никой никъде не ги провери. От понеделник пак важат Тестхефтовете при нас. Също така има родители в града, които въобще не са разбрали още, че през ваканцията Тестхефтът не важи. Така че голям контрол.
За след 31 януари чакам писмо. Като дойде, ще се разбере. Още е рано. Трябва да се съвземат от празниците все пак.

# 687
  • Мнения: X
sunny:*kiss не ми се чете. Няма да пътувам, но на сайта на еърбг сутринта го погледнах заради майка ми и днес в 19 часа е минала на летище софия с антиген без забележки.

От днес в България за идващи от червена зона се иска ПСР. Пише го недвусмислено в заповедта и линка на Съни.

# 688
  • Мнения: 6 823
Ами не знам Германия за БГ каква зона е.

# 689
  • Мнения: X
Червена.

Общи условия

Активация на акаунт