С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 246
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 318
Благодаря на всички за съчувствието!
Софт, съжалявам за загубата ти!
Моята лична лекарка ми забрани да си слагам бустер с това автоимунно заболяване и ми каза да не бързам да ваксинирам тийнът. Нагледала се била на сърдечни, белодробни и кожни проблеми след бустери.

# 31
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Благодаря на всички за съчувствието!
Софт, съжалявам за загубата ти!
Моята лична лекарка ми забрани да си слагам бустер с това автоимунно заболяване и ми каза да не бързам да ваксинирам тийнът. Нагледала се била на сърдечни, белодробни и кожни проблеми след бустери.

Това личната лекарка в Германия ли?

# 32
  • Мнения: 1 318
Да Мони, в Германия. В петък бях при нея за нещо успокоително и говорихме и за ваксините. Каза че има много усложнения, но те биват "замитани под килима".

# 33
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Благодаря за споделеното! Имаме записан час за бустер за края на януари и темата ме вълнува. От приятелите и познатите ми, които си сложиха 3та доза, няма някой с по различни от предните пъти странични ефекти, даже при повечето беше понесена по леко.

# 34
  • Мнения: 9 152
Моите най- искрени съболезнования за загубите на близките ви, мама-ени и Soft Click🙏💗
Сещам се надеждите за лечение в Истамбул, за грешната диагноза за пневмония във Варна....
И ето, че Ковид е бил решаващ...измъчил се е човекът. А и най-близките му, покрай него.
Много чета за краткия ни живот на земята, момичета...знам, темата не е особено лека, но е много важна, жизненоважна. Каква ирония, да трябва да се чете за смъртта, защото е спасително. Но то така излиза.

И да, млада си отиде  приятелката на сестра ми. Аз много им се радвах на приятелството. Тя беше единствената, с която в тази ужасна пандемия сестра ми се срещаше с огромна радост, лятото бяха на излет на Витоша, срещаха се на тенис и сестра ми ми пращаше жизнерадостни снимки с тях двете и момчетата им. Това за нея беше глътка " въздух" и спасително, защото покрай Ковид сестра ми стигна до психиатър, затвори се вкъщи, живее с много ограничения и с огромен страх. При нея е двустранен страх: страх от ваксините и страх от Ковид.
Сега ми е безкрайно мъчно за детето, на 11 годинки е, - много талантливо момче, рисува божествено, танцува и го приеха в специализирано училище. Дай Боже, Господ бди над него.
За бустерните ваксини, бях писала и аз в темата за ваксините, че дъщерята на моя приятелка тук отключи като реакция  проблеми със сърцето. Млада жена, на около 35 г. Наложиха се прегледи и кратка терапия. Сега вече всичко е наред.

Но ако има риск и за белодробни проблеми, мен ме е страх, защото дробовете ми са слаби и съм карала пневмонии.

Днес съм предимно на зелени чайове, микс с ягоди и ванилия и бял чай с жасмин.🙂
Бях на уролог, при все, че имам запазен час от лятото, чаках час и половина в помещение с отворени прозорци и умрях от студ.
Накрая им казах,че закъснявам за работа и ме приеха. Интересно, ако си бях чакала на спокойствие, колко още ще трябваше да седя. За работа закъснях така или иначе.
За кънки препоръчвам за начинаещи да вземат класическите модели за фигурно пързаляне. Хокейните не са удобни. И да, практикуване по мантинелата или с човек, който е стабилен на леда, хванат за ръка се учи по- лесно от пингвините, защото размерът на  пингвините е съобразен с височината на децата.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 19:09 от Катерица

# 35
  • Мнения: 6 703
Катерица и на мен ми е много мъчно за детето. Дете без майка  - много страшно.
Четохте ли за намереното семейство в къща край Берлин? Някъде пишеше учители, някъде пишеше сложени в карантина заради контакти ... което ще рече ли без доходи ??? https://www.focus.de/panorama/welt/fuenf-tote-in-brandenburg-man … _id_24495298.html

# 36
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мама Ени, хубаво ви ги говори лекарката, но не се ли замисля, че в един момент без бустър няма да имаш защита?
А ако, не дай Боже, се разболееш сериозно от ковид, дали ще поеме отговорност?

Катеричке, късмет на детето въпреки загубата му! Flowers Four Leaf Clover

Софт, тъжно и несправедливо!
Спомням си и аз, че беше споменала тук за този човек...

# 37
  • Мнения: X
Четох за намереното мъртво семейство преди няколко дни. Сега това с фалшивия сертификат сигурно е само предполагаем мотив. При всички случаи е откачил човекът. Лоши неща взеха да стават с психиката на хората.

# 38
  • Мнения: 7 055
Софт, сърдечни съболезнования и на теб!
Как не ми се иска повече да чувам за починали хора...
Аз самата още не мога да преодолея загубата на родителите си, разбирам ви напълно, момичета. Светло да е на душите им!

# 39
  • Мнения: 1 281
Момичета, най-искрени съболезнования! Съжалявам за за губите ви, бъдете силни! Много съжалявам!

# 40
  • Мнения: 6 703
Наистина в много чайове ингвера е много силен . Тях мога да ги пия само ако съм много болна и ме загрява. Аз имам един при който ингвера се усеща, но не е силен и се усеща леко. На мен ми е много приятен в този сезон. https://www.bad-heilbrunner.de/shop/heisse-orange-mit-ingwer/ . не знам защо пише че е нов. На моята кутия не пише че е нов , а го имам от известно време.

Рейна според мен ще затворят училищата и ще се опитат да ваксинират децата до лятото. Повод новия мутант ходил по децата . Интересното е , че пуснатата детска ваксина не е адаптирана за новия вариант... както и бустърите не са адаптирани за делтата . Май всичко се движи само около терапията за първия вирус. Чудна работа.   
Малкия получи днес няколко листа  да подпишем съгласие и да подпишем условията за таблет от училището. Всички деца получават. Няма нужда да гадая защо. 

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 22:27 от bella-ciao

# 41
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мама Ени, какво автоимунно имаш?

Аз запазих час за бустър на мъжа ми. От нас той е най-кекав, макар аз да съм с автоимунни. До края на февруари, когато му е термина, има време. Събирам информация...

Бибит, да ти кажа, от опит съм се научила, да не взимам решения от позицията на страх, че нещо може да се случи.
И не като безотговорно затваряне на очите и високомерно “мен не ме лови”. Напротив, съвсем логично и последователно анализирам данните, дори и тези, които не ми харесват, анализирам и защо не ми харесват и взимам решение.
Та, в случая поставяш малко проблематиката: усложнения от Ковид или усложнения от бустер и все е от позицията на страх.  Обаче не е толкова просто уравнението.

Статията за семейството не искам и да я чета, такива новини много ме килват.

Днес вкусът на чаят ми нямаше значение, защото едвам успях да го изпия. Малката цяла нощ кашля и не спа, та я оставих вкъщи. Овършя къщата, не яде, не спа 🤪

# 42
  • Мнения: 7 055
Аз пък мога да пия чай само с ингвер. С малко мед, супер ми е.
Ползвала съм ингвер за крем супа с броколи, много добра комбинация.
По принцип пия предимно билкови чайове. Родена съм баш на билкарския ден и имам традици сутрин рано да си бера билки, които известно време ползвам за букет. После изсушавам и правим от тях чай през зимата.
Зелени, черни, не са моето, не са ми приятни, освен ако не са смесени с нещо друго, например портокалови корички. Сега се мъча да възпроизведа името на един чай, който купих от Далмайр, но не мога да се сетя. Старост-нерадост.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 22:36 от Pipi_

# 43
  • Мнения: 5 355
Ако джинджифилът не е натрапчив и чаят не е лютив, ще се прежаля да го взема, иначе има много здраве.
И като стана въпрос за чай - срещали ли сте тук такъв с комбинацията лайка, мед и ванилия? За предпочитане онлайн, че в тази дълбока провинция абсурд.

# 44
  • Мнения: 6 703
Не е натрапчив и не е горчив.
С мед може някой друг да знае. Аз такъв определено нямам. Много ме дразни аромата който ползват за мед. Мед си слагам от буркана когато съм болна.

Общи условия

Активация на акаунт