С Дядо Коледа и Л@утербах на топло чайче в НЕМСКАТА тема/225

  • 23 244
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ха-ха, Лаутербах. 😆 На мен ми е симпатичен, а и какво толкова може да ми направи? Освен да ме накара да ваксинирам котките, за друго не се сещам.

Голям сняг валя снощи и е натрупало. Аз бачкам и в паузите плета шал от алпака. 🤣

# 16
  • Мнения: 6 702
Рейна абсолютно е без значение поеденично и кой как ги нарича. След сравнението в тази тема на немските с българските политици повече няма какво да се каже и да се сравни. Можем само да замълчим и да чакаме. А какво могат да ни направят , освен ваксиниране на котките ... 

...  неваксинираните деца ще трябва да се тестват, ако ще щъкат по събития...
Добре де, това не е ли selbstverständlich за ваксинирани и неваксинирани деца и възрастни? Кой би си изложил обкръжението на риск ? При всички срещи, които са определяни в нашето обкръжение, уговорката включва @преди това ще мина през тестцентъра@ или по подразбиране без значение колко пъти са ваксинирани участниците. Аз не мога да разбера защо , особено при безплатни тестове и центрове на всяка крачка, трябва да се пише изобщо подобно правило.
margolotta и аз да докладвам за чая Dennree Jasmin Grün Tee хубав и е много силен даже за хора като мен, които си падат по много силен чай. За една чаша и то от най-големите , тези с цедката и капачето отгоре ми е супер много едно пакетче. За излета в неделя сложих на една термос кана 700 мл. едно пакетче и беше силен, но за мояа вкус добре. Т.е. какато го преценявам е за 1 пакетче на 1 л.

Soft Click супер за снега . Ние нямаме.

Мама Ени, съболезнования и дано майка ти е добре и има близки около нея.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 11:38 от bella-ciao

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Съболезнования, мама Ени!

# 18
  • Мнения: 5 352
Искрени съболезнования за починалия баща. Сила и кураж за теб и семейството ти, мама Ени.
Момичета, да разбирам ли, че новия министър на здравеопазването е върл привърженик на антиковид ваксините ?  Ще трябва да предвидя идване на момчетата ми рано напролет за бустер, ако е така. Не че и сега, без значение със или без ваксина , локдауна в градовете им не е факт.  На големия стажа в Нидерландия го прехвърлиха като онлайн.  На малкия университета в Бавария отново премина изцяло на онлайн обучение. Преподавателите не искат да правят живи лекции, и това е .

# 19
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мама Ени, моите съболезнавания, много сили ви пожелавам! Hug Майка ти ще има нужда от силна подкрепа!

Инциденц 2000 и чак тогава да се затворят училища ми се струва много високо, не вярвам да се чака до такива числа.
По-раното разпускане преди Коледа  има и друг смисъл- да се осигури по-безопасна среда преди семействата да почнат да се събират за празниците. Но и аз не вярвам да го направят при числа под 500.

Сняг в НРВ? Ние нямаме, днес има слънце. Само аз ли имам чувството, че слънце тази есен почти няма...

# 20
  • Мнения: X
Кога са се сравнавали немски и български политици тук в темата?
Лаутербах е против затваряне на училищата, а и другите от новото правителство го повтарят нон стоп това. Не мисля, че ще ги затварят.
Някой има ли живеищ в Заксен? Много радикална история там.

# 21
  • Мнения: X
Мама Ени, съболезнования.

Много близък човек е починал от ковид. Преди по-малко от два месеца го диагностицираха с рак и отидоха веднага в клиника в Истанбул. Стабилизираха го, преди седмица се върна във Варна. Оказва се, че има ковид и за нула време си отишъл. На 63 години. Не мога да спра да рева и то най-вече заради семейството му. Чудеса направиха за да се осъществи лечението на рака, а то какво стана.

# 22
  • Мнения: 7 055
Искрени съболезнования,  мама Ени за загубата ви. Да почива в мир. Сили и кураж на теб!

# 23
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Мама Ени, Софт, съболезнования и на двете!
Нашите тук заседават, да видим какво ще стане, ще ни затварят ли, няма ли...

# 24
  • Мнения: 1 090
Мама Ени, съболезнования и от мен.

Бибит, благодаря за темата!

# 25
  • Мнения: 6 449
Съболезнования за загубите ви, момичета.

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Моите съболезнования на всички!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Събълезнования мама-Ени, Софт! Колкото обичам Коледа, толкова липсата на любими хора по това време на годината е по-осезаема.

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мама Ени, приеми съболезнования и прегръдки! Много сила и кураж, най-вече за майка ти, не е лесно да останеш сам.

# 29
  • Мнения: 5 355
Моите съболезнования, момичета! Дръжте се!
margolotta, този вид го засичам постоянно в магазина, но все не си го купувам. Много ли е пикантен? Хич не обичам джинджифил и това е причината да го избягвам. Отделно удрям все греди с чайовете, в които има вкус или аромат на манго - на Teekanne белия с манго и лимон; на Pickwick ройбос, манго и не знам си какво;  на Dallmayr ройбос, манго и драконов плод (който се оказа само с аромат на последните два) и не помня още какво... Някак си все на гола водица ми бият вкусово. Има някакво карибско манго, направо не смея да опитам. И като стана въпрос за чай, с ужас установих, че от "гадната" марка Hebel (не Heber, както написах няколко дена по-рано) имам още цели 5 вида по 50 грама. Дано поне те не са такъв потрес като останалите три.

Общи условия

Активация на акаунт