Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 74

  • 39 213
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 739
Е как да не се изследва инсулин по време на бременност?! Задължително е, ако имате инсулинова резистентност! Иначе как ще се установи гестационен диабет?
Имах предвид 3 кратно глюкоза, след обременяване. Защото съм чела мнения, че обременяването с глюкоза не е необходимо, а това не е така. Извинявам се, ако съм объркала някой , но като правя 100 неща едновременно така става 😀

# 61
  • Мнения: 160
В 15 седм съм с много висок лош холестерол и 3-глицериди. Четох, че е нормално да се вдигне по време на бременност. Знае ли някой колко е това нормално?

# 62
  • Мнения: 233
Nicky11, по-назад в темата беше коментирано. И моят е висок,  не било притеснително. Други дами споделиха същото, както и че техните АГ са потвърдили, че е нормално. Не знам с колко, зависи от конкретния случай и увеличението като цяло.

"Високите нива на холестерол по време на бременност са необходими за производството на стероидни хормони, като естроген и прогестерон, които са жизненоважни за износването на бременността."

# 63
  • Мнения: 836
Привет!
Търся за гр. София много добър пулмолог за бременна жена.
Някой препоръки?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 149
Привет!
Търся за гр. София много добър пулмолог за бременна жена.
Някой препоръки?
Само мога да споделя, че 2015 когато бях бременна в 8-ми месец бях с пневмония. Тогава избрах да се лекувам при Д-р Пенка Ценкова от Вита База 1. Обърна ми достатъчно внимание, викаше ме често и като цяло взе присърце случая ми. Всичко мина благополучно, бях на домашно лечение.
Но не знам дали по принцип се занимава с бременни или с Ковид.

# 65
  • Мнения: 2 585
Здравейте, днес ми беше първата ЖК.

Мислите ли, че този резултат може да е в следствие на поркървяването по време на взимаме на цитонамазка?

Реално урина дадох веднага след цитонамазката, по тоалетната хартия имаше макар и минимално зацапване. Отделно не съм се мила непосредствено преди да дам урината.
Преди две седмици пусках обикновена и стерилна урина и нямаше отклонения.

# 66
  • Мнения: 184
Здравейте, имам един въпрос сега ми излезнаха реьултатите за резус фактор аз съм отрицателна кръвна група, а приятеля ми положителна и мисля че намсм анти тела, но не съм сигурна. А сутринта бях на преглед и да не притиснявам пак доктора. Ще кажетели вслето мнения за изследването.

# 67
  • Мнения: 4 856
Да, нямате антитела.

# 68
  • Мнения: 1 804
Здравейте, днес ми беше първата ЖК.

Мислите ли, че този резултат може да е в следствие на поркървяването по време на взимаме на цитонамазка?

Реално урина дадох веднага след цитонамазката, по тоалетната хартия имаше макар и минимално зацапване. Отделно не съм се мила непосредствено преди да дам урината.
Преди две седмици пусках обикновена и стерилна урина и нямаше отклонения.

Възможно е. Но нека и доктора да ги види. Обяснете му ситуацията.

# 69
  • Мнения: 2 585
Той каза, че всичко е ОК, но все пак реших да питам.
Много благодаря! 😊

# 70
  • Мнения: 108
Здравейте бъдещи мами, кога започнах те с покупките за бебенцата ви? Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете със списък с покупки, тъй като ние няма да бързаме заради суеверие, чакаме си първородната рожба. 💖

# 71
  • Мнения: 106
В 30г.с. накупихме всичко. Възползвахме се от черните петъци.

Здравейте бъдещи мами, кога започнах те с покупките за бебенцата ви? Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете със списък с покупки, тъй като ние няма да бързаме заради суеверие, чакаме си първородната рожба. 💖

# 72
  • Мнения: 4 856
Има тема "Подготовка за малкия човек". Там ще намерите абсолютно всичко, което ви интересува относно пазаруването. Тук се коментира бременност.

# 73
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 872
Момичета, минавам само да кажа, че на 07.12 се роди нашата прекрасна дъщеричка. Благодаря за подкрепата на всички и успешна бременност до финал. Няма по-голямо щастие от това да прегърнеш рожбата си.

# 74
  • Мнения: 2 585
Момичета, минавам само да кажа, че на 07.12 се роди нашата прекрасна дъщеричка. Благодаря за подкрепата на всички и успешна бременност до финал. Няма по-голямо щастие от това да прегърнеш рожбата си.

Честито! Да Ви е жива и здрава! ❤

Общи условия

Активация на акаунт