Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 74

  • 39 115
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 804
Като чета сега какво пишете за цитонамазките и започвам да се притеснявам, че на мен ми взеха днес - 12г.с. 😳

На мен ми взеха в 7 г.с. Нямах проблеми след това, въпреки че док ме предупреди, че може да има малко кръв.

# 46
  • Мнения: 1 380
На мен не ми взеха цитонамазка, защото имах зацапвания в началото на бременността,АГ каза,че е по-добре да не вземаме,аз и без това бях достатъчно наплашена. След раждането си направих цитонамазка.

# 47
  • Мнения: 374
На мен ми взеха в 12г.с и имаше малко кръв на самата клечка, но след това не съм имала никакви проблеми. Следващото взимане ще е след раждането.

# 48
  • Мнения: 247
Здравейте момичета. Някоя от вас има ли опит с акушерските измервания на плода чрез опипване? На последния ми преглед в 36та седмица, акушерката опипа хубаво бебето и доста уверено си даде предположението. Някъде четох, че понякога опитната акушерка била по-точна от ехограф. Та ми е интересно какво мислите?

# 49
  • Мнения: 6 789
Здравейте момичета. Някоя от вас има ли опит с акушерските измервания на плода чрез опипване? На последния ми преглед в 36та седмица, акушерката опипа хубаво бебето и доста уверено си даде предположението. Някъде четох, че понякога опитната акушерка била по-точна от ехограф. Та ми е интересно какво мислите?
С първата бременност след подобен преглед в 40 г. С. акушерката ми каза да очаквам голямо бебе. Не е конкретизирала мерки. Действително бебето беше над 4 кг. Да, имат опит, могат да дадат насока, но не знам дали могат да се конкурират с ехограф 😁 Ехографът смята по разни формули и зависи от прецизността на лекаря.

# 50
  • Мнения: 834
Привет! Бременна съм в 6-ти месец началото. На гладно си правих изследване: Глюкоза 5.10  Инсулин 24.30 (2.6-25.00). Как ще интерпретирате резултата?

# 51
  • Мнения: 6 789
Привет! Бременна съм в 6-ти месец началото. На гладно си правих изследване: Глюкоза 5.10  Инсулин 24.30 (2.6-25.00). Как ще интерпретирате резултата?
По принцип по новите стандарти не е ок кръвна захар над 5, но много зависи предния ден дали сте яла и пила след 20 часа, също сутринта мила ли сте си зъбите. Като цяло нищо притеснително. За евентуален гестационен диабет може да се говори след обременяване с глюкоза и коментиране на резултата с ендокринолог.

# 52
  • Мнения: 834
Да, вечерта вечерях в 20 часа. Сутринта си бях мила зъбите. Предният месец ми беше глюкозата 4.8  По-конкретно ме интересуваше този инсулин като е на горна граница означава ли нещо?

# 53
  • Мнения: 1 825
Да, вечерта вечерях в 20 часа. Сутринта си бях мила зъбите. Предният месец ми беше глюкозата 4.8  По-конкретно ме интересуваше този инсулин като е на горна граница означава ли нещо?

Това което моето АГ каза е че инсулин на бременни не се изследва и при натоварване с глюкоза, защото има много отклонения от стандартните стойности. Но пратете ги на АГ той най - добре ще ги интерпретира. На мен в 26гс кръвната захар ми беше 4.65 на гладно, инсулин не са ми изследвали.

# 54
  • Мнения: 834
Да, и аз като чета сега, явно инсулин не се изследва по време на бремнност.

# 55
  • Мнения: 2 585
А цитонамазката по време на бременност по някаква специална причина ли се прави? Или имате предвид, че понякога препоръчителния срок за нея съвпада с бременността и не се пропуска?

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 6 115
На мен и с двете бременности ми взимаха цитонамазка. Част си е от ЖК.
Сега я отказах, защото последната ми цитонамазка беше месец преди положителния тест.

# 57
  • Мнения: 738
Е как да не се изследва инсулин по време на бременност?! Задължително е, ако имате инсулинова резистентност! Иначе как ще се установи гестационен диабет?

# 58
  • Мнения: 858
Моят ендокринолог също ме предупреди да не пускам инсулин, защото по време на бременност се повишава. ГД се установява с трикратно изследване на глюкоза.

# 59
  • Мнения: 1 688
Моят ендокринолог също ме предупреди да не пускам инсулин, защото по време на бременност се повишава. ГД се установява с трикратно изследване на глюкоза.
Точно така, НЕ се изследва инсулин по време на бременност, безсмислено е.

Общи условия

Активация на акаунт