Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 74

  • 38 998
  • 773
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 526
Заповядайте в новата тема!
Лека бременност!

Линк към старата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1378575

# 1
  • Мнения: 2 585
Купих си крем на Мустела за стрии. Не мога да обясня как и където точно, но успях да го изгубя вкъщи. Вероятно отнякъде ще изскочи.. все някога 😀
Имам вкъщи обаче студено пресовано кокосово масло от Зоя, дали бих могла да се мажа с него? Има ли доволни от този вариант на хидратация? Или по-добре да си търся кремчето на Мустела или да си купя ново такова?
Благодаря предварително! 🥰

# 2
  • Мнения: 1 041
Честито бебче. Бъдете живи и здрави Heart

# 3
  • София
  • Мнения: 5 619
Привет,
Стриите са до предразположеност според мен. С първата бременност какво ли не измазах и пак имам доста стрии.

# 4
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 771
Eltigan, честит да е малкия Антон. Да е здрав и бързо да натрупа грамчета, за да си го гушкате вкъщи. Важното е, че сте открили проблема навреме и сте реагирали бързо. Вярвам, че от тук нататък всичко с бебко ще е наред. Много сила и кураж на теб и таткото, ще се справите HugBlue HeartFlowers Hibiscus

# 5
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Купих си крем на Мустела за стрии. Не мога да обясня как и където точно, но успях да го изгубя вкъщи. Вероятно отнякъде ще изскочи.. все някога 😀
Имам вкъщи обаче студено пресовано кокосово масло от Зоя, дали бих могла да се мажа с него? Има ли доволни от този вариант на хидратация? Или по-добре да си търся кремчето на Мустела или да си купя ново такова?
Благодаря предварително! 🥰
Можеш да го ползваш, можеш и да го смесиш с какаово масло.

Стискам палци бебе Антон скоро да се прибере вкъщи и мама да го гушка.

# 6
  • Мнения: 4
здравейте Wink
бременна съм в 7 седмица (6+5). Моите симптоми идват и си отиват всеки ден… Видяхме туптящо сърчите на частен преглед в събота, 6+3 с размери 5,5-5,7.
Снощи не можах да спя… имах болки подобряващи   идваща менструация и много на брой горещи вълни. На сутринта имат това “вагинално зацапване”. Имам 3 спонтанни аборта …
Мислите ли, че е начало на аборт или е нормално ?
Имам час при доктора другият вторник…
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 10:03 от AnMary

# 7
  • Мнения: 2 585
Какво имате предвид под “вагинално зацапване”?
Аз съм само няколко седмици преди Вас и имах страхотни болки от газове. Преди никога не съм имала газове, още по-малко не знаех какво е да те боли стомаха, а и целия корем надолу от газове. Ходих на гастроентеролог и ми каза, че имам страшно много газове.. при мен това беше причината за болката. Не бих я нарекла обаче менструална болка, по-скоро беше режеща и местеща се.

# 8
  • Мнения: 4
Какво имате предвид под “вагинално зацапване”?
Аз съм само няколко седмици преди Вас и имах страхотни болки от газове. Преди никога не съм имала газове, още по-малко не знаех какво е да те боли стомаха, а и целия корем надолу от газове. Ходих на гастроентеролог и ми каза, че имам страшно много газове.. при мен това беше причината за болката. Не бих я нарекла обаче менструална болка, по-скоро беше режеща и местеща се.
по принцип имам същата болка преди менструация , затова я описах по този начин

# 9
  • Мнения: 2 585
А под вагинално зацапване “кървене” ли имате предвид?

# 10
  • Мнения: 1 192
Какво имате предвид под “вагинално зацапване”?
Аз съм само няколко седмици преди Вас и имах страхотни болки от газове. Преди никога не съм имала газове, още по-малко не знаех какво е да те боли стомаха, а и целия корем надолу от газове. Ходих на гастроентеролог и ми каза, че имам страшно много газове.. при мен това беше причината за болката. Не бих я нарекла обаче менструална болка, по-скоро беше режеща и местеща се.
Здравей, а какво ти препоръча докторът за газовете. Аз имам същият проблем, дори не мога да се храня нормално, защото ми е много тежко. Обмислям и аз да взема да ида на гастроентеролог.

# 11
  • Мнения: 2 585
Това е рецептата от гастроентеролога.

Другата седмица ме вика на контролен преглед.
Спрях обаче освен всичко друго и бобовите храни, които предизвикват газове, а аз си позволявах да хапвам такива.

# 12
  • Мнения: 4
А под вагинално зацапване “кървене” ли имате предвид?
помъчих се да кача снимка, но явно не се получава… ще пробвам пак тук
Скрит текст:
виждате ли я?

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 10:03 от AnMary

# 13
  • Мнения: 1 192
Там е работата, че аз не ям такива. И избягвам газообразуващите храни. Но ще отида и аз на лекар да видя. Иначе пия пробиотик.

# 14
  • Мнения: 4 848
Скрит текст:
А под вагинално зацапване “кървене” ли имате предвид?
помъчих се да кача снимка, но явно не се получава… ще пробвам пак тук

виждате ли я?

Кристина, попринцип менструални болки са нормални от разтягането на матката, много жени ги имат.
След един спонтанен аборт, аз по същото време като вас имах леко зацапване един ден и бях много притеснена, но за щастие всичко беше наред. Дано и при вас да е така!
Вие имате ли някаква терапия след трите аборта? Обадете се на лекаря ви най-добре.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 10:03 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт