Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през декември

  • 78 197
  • 2 595
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 243
Цоп и аз тук.
Кло, благодаря за темата! Дано декември е спокоен за всички, без болни, без черни мисли, с повече настроение и хубави моменти.
Крайният срок пак ме гони, този път даже не е един, а са два. Аз бягам ли, бягам. Да видим докъде ще стигна.

Скрит текст:
В Австрия работещите училища и детски градини е приоритет на държавата. Министърът на образованието наскоро е казал, че ако се стигне до затваряне на училища, ще подаде оставка. Училища и градини работят, учениците се тестват три пъти седмично, за сметка на това не работи например гастрономията. Бизнесът получава компенсации - някакъв процент от оборота си за същия период през предишни години. Нашата държава явно няма пари за компенсации, затворените училища са най-евтината мярка, дори и при намек за затваряне на кръчми народа скача ядосан, родителите не искат тестове. В класа на моята приятелка учителка не пожелаха тестове, предпочетоха онлайн и така си учат. Сигурно сега ще влязат в клас ротационно. В Австрия никой не пита съгласен ли си, искаш ли. Иначе да, спор няма - децата трябва да са на училище. И това трябва да е приоритет на всички, и на държавата, и на хората. Ама нейсе.

# 31
  • Мнения: 6 470
То хубаво да са в у- ще, но да тестват. Иначе за моя килеш вече не е опция ПО в момента. Сменя клуба и му идва точно ДО- то сега. В Бургас си е и ако затръгне присъствено...ами няма как. Но и ни ми е проблем, а и на него. И общо ни ми липсват вика, останалите килеши от класа. Крясъци,врясъци...хич. Само тъпотия. И на мен така ми е ок. Хем не ходи с разни дънгалаци и из групичките им, да не го знам кви ги вършеят. Тук се събра отново с тримата си приятели от старото си у-ще, знам ги децата...чудесно. Ходят на тренировки, фитнес в двора на у-ще... какво повече. Даже и да беше в Ст.Загора...сигурно щях да го продължа ДО. Нямам вяра вече на учителите, сори.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 551
Кротева, много ме усмихна с двете картинки, които видях. Laughing Първата не мога да видя.

Някоя от счетоводните дами може ли да ми прати на мейл изтеглен файла на декларацията за данъчните облекчения ( ако го имате), защото в сайта на НАП не ми се отваря файла? Приемам и от несчетоводните дами, ако го имате, разбира се. Казвате коя е доброволката и пращам мейл на ЛС. Innocent

# 33
  • Somewhere in the World
  • Мнения: 1 335
Добро утро, то вече добър ден де...
Кло, благодаря за темата Hug
Пожелавам ни да сме здрави през новия месец и дано,дано Коледния дух да ни направи по-добри и осъзнати.
Разработила съм се от ранни зори, да ме питате защо. Сега чай - пауза и да ви нагледам.

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
давай адреса, панТичке.
вчера счетоводителката ми го изпрати. Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 9 551
Добри, благодаря! Hug Няма да се наложи. Брат ми ми я прати.

# 36
  • Мнения: 4 892
поздрави кло с енщо, а не го виждам.
а съм любопитна. Simple Smile



Таман реших,че съм сгазила лука някъде,а то...Те ти,китката за Кло.

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Добри, благодаря! Hug Няма да се наложи. Брат ми ми я прати.

Simple Smile няма да повярвате, но търсих инфо и попаднах тук Simple Smile https://www.nsa.bg/bg/news/id,4318

Скрит текст:
проверих я - декларацията е актуална (разликата със старата са само цифрите на стр. 2 - размер на данъчното облекчение)

да не се подведе някой. има и други разлики.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 12:02 от st. Dobri

# 38
  • Мнения: 6 299
Панде,само да напомня,че трябва и копие от акта за раждане Simple Smile
Малко премеждие имах с колата.Почти стана като вица,в който жена звъни на мъжа си,за го пита,защо свети лампата на Аладин 😂.С наставления къде да открия антифриза, и помощ от съсед със сипването му, се справих 😁.Еййй, мултифункционална станах,не тря да го уча така,ма на зор бях.Потроших после бая пара в лидълО,ма то туй мойто е талант 😎.Пуу,тря да шофирВам после пак,инак бих сипала малко винце с кеф.

# 39
  • Мнения: 1 191
Благодаря за новата тема, Clo!
Нека месеца е изпълнен с много здраве, усмивки и приятни емоции!
Срамно ли е да кажа, че с малчо станахме в 11 и 20 Relaxed

# 40
  • Мнения: 6 470
Грабнах декларацията и аз, кхЪ, кхЪ Simple Smile
Преоблякох се, че заради новия таблет мога ся😅 пробвам само. После ще я сменям фотката. Ако пък Кро ми ушие нова дрешки, ще се нагиздя.
Отивам в банята аз.
Мерси за темата от сутринта се каня да  напиша🤭

# 41
  • Мнения: 4 892
Трино,ма! 4 пъти прочетох,добре,че имам фантазия.Smiley

# 42
  • Мнения: 6 470
Трино,ма! 4 пъти прочетох,добре,че имам фантазия.Smiley
Тюху ся, едвам бода с два пръста 🤣

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Грабнах декларацията и аз, кхЪ, кхЪ Simple Smile
Преоблякох се, че заради новия таблет мога ся😅 пробвам само. После ще я сменям фотката.
Ако пък Кро ми ушие нова дрешки, ще се нагиздя.
Отивам в банята аз.
Скрит текст:
Мерси за темата от сутринта се каня да  напиша🤭



набързичко те фотнах у банята. Wink

# 44
  • Мнения: 4 892
Трино,ма! 4 пъти прочетох,добре,че имам фантазия.Smiley
Тюху ся, едвам бода с два пръста 🤣
Изрежи си ноктите,де.
Заповядай.

Общи условия

Активация на акаунт