Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 39 976
  • 884
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
Здравейте, открих уреаплазма преди месец чрез цервикален секрет. В изследването ми пише Уреаплзма spp, което ме знам какво точно означава. Поради силната болка в корема, обилно течение и цистита се лекувах в болница на ципрофлоксацин за шест дни и после вибрамицин вкъщи 10 дни 2х1, 4 дни по една таблетка. Симптомите изчезнаха напълно и днес, 19 дни след спиране на антибиотика съм с абсолютно същите болки. В четвъртък ще пусна Фемофлор плюс в Геника. Искам да попитам, тъй като навсякъде четох, че PCR методът е най-точен, има ли смисъл да пускам вагинален секрет за антибиограма? Има ли такива сред вас, на които този антибиотик не е помогнал и бихте ли споделили лекар, който успешно ви е излекувал и с какъв препарат? Нямам намерение да имам още деца, но симптомите са много силни при мен и започвам да се отчайвам. Благодаря!

Аз лично бих си пуснала антибиограма, защото иначе не знаете към кой антибиотик ще реагира уреаплазмата, а няма смисъл да приемате такъв, към който тя е резистентна. И ще има едно въртене в кръг и ненужно пиене на антибиотици. Аз 2 пъти пих антибиотици преди да разбера, че има такова чудо като антибиограма, даже лекарката ми не знаеше че може да се пусне антибиограма, наложи се с урина да си пусна. Още съм в процес на лечение. Успех! Пишете дали ви е помогнал Вибрамицина.

Здравейте,
Какъв беше резултата от антибиграмата на урина за уреаплазма, която пишете, че сте направили? Аз също се интересувам от това изследване, тъй като 2 пъти правих лечение - първия път с Доксициклин 10 дни, а вторият с Вибрамицин 14 дни, които бяха неуспешни.
Занесох цервикален секрет в централата в Цибалаб за антибиограма, но не успяха да изолират бактерията, въпреки че преди това ДНК тестът за уреаплазма след лечението беше положителен.
В голямо чудене съм коя друга лаборатория в София прави антибиограма на цервикален секрет?

Здравейте, аз се притеснявах, че уринарния тест няма да покаже нищо, защото преди това уреаплазмата беше намерена с проба цервикален секрет. Пуснах урина с антибиограма в Лаборекспрес. Резултата беше 10 на 4та, отделно ми показа към кои групи антибиотици е чувствителен, към кои е резистентен. Чела съм, че ДНК тестът е по-надежден и чувствителен, може би затова изследването с антибиограма не ви е засякло нищо /ако да речем е в малки количества/. Пробвайте с урина, може там да се засече и да ви излезе антибиограма.

Не съм от София и звънях на Цибалаб да питам дали в града, в който живея имат лаборатория, отговориха ми тогава, че работят с Лаборекспрес, Статус и ако не се лъжа Надежда. Може да проверите там дали може да ви пуснат антибиограма на цервикален секрет Simple Smile

# 46
  • Мнения: 19
Аз мога да препоръчам в Пловдив.
Здравейте, може ли контакти на лекаря в Пловдив?

# 47
  • Мнения: 634
Аз мога да препоръчам в Пловдив.
Здравейте, може ли контакти на лекаря в Пловдив?
Д-р Бране Лазороски, преглежда в Селена. Изключителен доктор като знания и като човечност - голямо клише, но от всичките 14-15 гинеколози, които съм посетила досега, намирам да важи само за него.

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте отново. Някой лекувал ли е уреаплазма парвум само с вагинален душ и вагинални капсули Gynophilus за вдигане нивата на лактобацилите? Изписаха ми ги за 3 месеца, като ми обясниха, че трябва да се вдигне киселинността на средата, която сама ще се пребори с уреаплазмата, но й трябва време. Затова 3 месеца...
Може ли по подробна схема на лечението?
7 дена х 1 капсула + 1,4 и 8 ден вагинален душ - и така 3 месеца...надявам се да има ефект, защото вече имам 2 неуспешни курса лечение...
Успех.  Пишете по- нататък как върви.
Здравейте!
Може ли да споделите дали тази схема на лечение проработи?

# 49
  • Мнения: 293
Скрит текст:
Здравейте отново. Някой лекувал ли е уреаплазма парвум само с вагинален душ и вагинални капсули Gynophilus за вдигане нивата на лактобацилите? Изписаха ми ги за 3 месеца, като ми обясниха, че трябва да се вдигне киселинността на средата, която сама ще се пребори с уреаплазмата, но й трябва време. Затова 3 месеца...
Може ли по подробна схема на лечението?
7 дена х 1 капсула + 1,4 и 8 ден вагинален душ - и така 3 месеца...надявам се да има ефект, защото вече имам 2 неуспешни курса лечение...
Успех.  Пишете по- нататък как върви.
Здравейте!
Може ли да споделите дали тази схема на лечение проработи?

Здравейте, приключвам тези дни третия си месец, след това трябва след цикъл да отида да пусна отново изследвания и ще пиша тогава.

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 06:22 от AnMary

# 50
  • Мнения: 634
Вагиналните душове убиват лактобацилите. Това са бабините деветини на старите доктори, модерната гинекология ги отрича.
Уреаплазма без антибиотик не се лекува, заболя ме устата вече. Най-много да я потиснете, но няма да изчезне и в бъдеще е възможно да ви създаде отново проблем.

# 51
  • Мнения: 14
Здравейте, може ли да помогнете в разчитането? Виждам, че се изолира уреаплазма, но няма никакъв color code, като останалите по-нагоре. Тези стойности високи ли са?

https://

# 52
  • Мнения: 647
Здравейте!

Имаме 2 курса на лечение - първият с 14 дни вибрамицин и 2 таблетки Азакс. Там направихме голяма грешка, че не следвахме препоръките за избягване на полови контакти.

След това ми изписаха Левофлоксацин 7 дни, а за капак се сдобих и с бактериална вагиноза, която също лекувах. Надявах се, че този път ще е отрицателно след като следвахме всички препоръки, а и антибиограмата показа, че уреаплазмата ми е чувствителна към предписания антибиотик. Обаче пак ще се лекуваме и сега вече е резистентна към левофлоксацин.

Смятам да опитам отново с по-дълъг курс вибрамицин, към който има чувствителност.

Какво ще ме посъветвате, малко се отчайвам вече? Аз си я отглеждам от 5 г. сигурно и се притеснявам, че няма да успея да я махна.

# 53
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета. Възможно ли е от уреаплазма да се запуши маточна тръба, че чета много противоречиви мнения.

# 54
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета. Възможно ли е от уреаплазма да се запуши маточна тръба, че чета много противоречиви мнения.

В българските и руски форуми са на мнение, че може. Според докторите тук също може, макар, че до момента не съм засичала (поне аз) някоя жена тук да е стигала до там. Знам със сигурност за възпаления на таза.
По западните форуми чета, че приемат уреаплазмата и микоплазмата като нещо нормално и рядко и обръщат внимание.
Лично аз се бях ошашкала, че съм със запушени тръби, защото 6 месеца не мога да забременея, но доктори и приятелки ми обясниха, че не е толкова лесно. Психиката играе много важна роля също. Един вид, ако след всеки неуспешен опит се сривам по малко, доста трудно ще забременея и ако постоянно го мисля.
Изисква спокойна психика най-вече и ако след година и половина до 2 няма резултат, тогава вече може да се допускат такива възможности, като запушени тръби и други проблеми.
Успех!

# 55
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета. Възможно ли е от уреаплазма да се запуши маточна тръба, че чета много противоречиви мнения.

В българските и руски форуми са на мнение, че може. Според докторите тук също може, макар, че до момента не съм засичала (поне аз) някоя жена тук да е стигала до там. Знам със сигурност за възпаления на таза.
По западните форуми чета, че приемат уреаплазмата и микоплазмата като нещо нормално и рядко и обръщат внимание.
Лично аз се бях ошашкала, че съм със запушени тръби, защото 6 месеца не мога да забременея, но доктори и приятелки ми обясниха, че не е толкова лесно. Психиката играе много важна роля също. Един вид, ако след всеки неуспешен опит се сривам по малко, доста трудно ще забременея и ако постоянно го мисля.
Изисква спокойна психика най-вече и ако след година и половина до 2 няма резултат, тогава вече може да се допускат такива възможности, като запушени тръби и други проблеми.
Успех!
Много ви благодаря, за отговора. Ние сме с опити от 1 година преди 5 месеца правих ЦС, след изкарана уреаплазма. Имах болки при полов акт и реших да кажа на АГ, пусна ми излседване и се оказах с нея. Околко година съм я носила. Реших да се запиша в София и там ми назначиха ЦС, аз толкова бях изплашена, че не знаех къде се намирам. Оказах се с 1 напълно запушена тръба. Питах АГ тя каза , сигурно от нея, но нищо повече не ми обясни. Миналия месец реших да сменя доктора и на прегледа ми каза, че ако е от уреаплазмата се запушвала по друг начин и сега съм объркана. Вече 5-6 месеца се побърквам с тази тръба. А и нещата не се получават и психически неиздържам. Всички околко мен са бременни, с деца. Къде бъркаме ние не знам. И аз чета по цял ден, никъде не видях да има жена с запушена тръба от утреаплазма.

# 56
  • Мнения: 293
Здравейте, момичета. Възможно ли е от уреаплазма да се запуши маточна тръба, че чета много противоречиви мнения.

В българските и руски форуми са на мнение, че може. Според докторите тук също може, макар, че до момента не съм засичала (поне аз) някоя жена тук да е стигала до там. Знам със сигурност за възпаления на таза.
По западните форуми чета, че приемат уреаплазмата и микоплазмата като нещо нормално и рядко и обръщат внимание.
Лично аз се бях ошашкала, че съм със запушени тръби, защото 6 месеца не мога да забременея, но доктори и приятелки ми обясниха, че не е толкова лесно. Психиката играе много важна роля също. Един вид, ако след всеки неуспешен опит се сривам по малко, доста трудно ще забременея и ако постоянно го мисля.
Изисква спокойна психика най-вече и ако след година и половина до 2 няма резултат, тогава вече може да се допускат такива възможности, като запушени тръби и други проблеми.
Успех!
Много ви благодаря, за отговора. Ние сме с опити от 1 година преди 5 месеца правих ЦС, след изкарана уреаплазма. Имах болки при полов акт и реших да кажа на АГ, пусна ми излседване и се оказах с нея. Околко година съм я носила. Реших да се запиша в София и там ми назначиха ЦС, аз толкова бях изплашена, че не знаех къде се намирам. Оказах се с 1 напълно запушена тръба. Питах АГ тя каза , сигурно от нея, но нищо повече не ми обясни. Миналия месец реших да сменя доктора и на прегледа ми каза, че ако е от уреаплазмата се запушвала по друг начин и сега съм объркана. Вече 5-6 месеца се побърквам с тази тръба. А и нещата не се получават и психически неиздържам. Всички околко мен са бременни, с деца. Къде бъркаме ние не знам. И аз чета по цял ден, никъде не видях да има жена с запушена тръба от утреаплазма.

Здравей! Аз имам една извънматочна бременност и един мисед, след като чух сърчице. Направих си доста изследвания, накрая се оказа, че имам уреаплазма, която вече се опитвам да излекувам около7-8 месеца, за сега безуспешно. Едната ми лекарка каза, че извънматочната и миседа може да са заради уреаплазмата, според други лекари може да е просто съвпадение...Никой не знае. И покрай мен всички за бременни, напоследък даже не искам да излизам с приятелки заради това. Други изследвания правила ли си си?

# 57
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета. Възможно ли е от уреаплазма да се запуши маточна тръба, че чета много противоречиви мнения.

В българските и руски форуми са на мнение, че може. Според докторите тук също може, макар, че до момента не съм засичала (поне аз) някоя жена тук да е стигала до там. Знам със сигурност за възпаления на таза.
По западните форуми чета, че приемат уреаплазмата и микоплазмата като нещо нормално и рядко и обръщат внимание.
Лично аз се бях ошашкала, че съм със запушени тръби, защото 6 месеца не мога да забременея, но доктори и приятелки ми обясниха, че не е толкова лесно. Психиката играе много важна роля също. Един вид, ако след всеки неуспешен опит се сривам по малко, доста трудно ще забременея и ако постоянно го мисля.
Изисква спокойна психика най-вече и ако след година и половина до 2 няма резултат, тогава вече може да се допускат такива възможности, като запушени тръби и други проблеми.
Успех!
Много ви благодаря, за отговора. Ние сме с опити от 1 година преди 5 месеца правих ЦС, след изкарана уреаплазма. Имах болки при полов акт и реших да кажа на АГ, пусна ми излседване и се оказах с нея. Околко година съм я носила. Реших да се запиша в София и там ми назначиха ЦС, аз толкова бях изплашена, че не знаех къде се намирам. Оказах се с 1 напълно запушена тръба. Питах АГ тя каза , сигурно от нея, но нищо повече не ми обясни. Миналия месец реших да сменя доктора и на прегледа ми каза, че ако е от уреаплазмата се запушвала по друг начин и сега съм объркана. Вече 5-6 месеца се побърквам с тази тръба. А и нещата не се получават и психически неиздържам. Всички околко мен са бременни, с деца. Къде бъркаме ние не знам. И аз чета по цял ден, никъде не видях да има жена с запушена тръба от утреаплазма.

Здравей! Аз имам една извънматочна бременност и един мисед, след като чух сърчице. Направих си доста изследвания, накрая се оказа, че имам уреаплазма, която вече се опитвам да излекувам около7-8 месеца, за сега безуспешно. Едната ми лекарка каза, че извънматочната и миседа може да са заради уреаплазмата, според други лекари може да е просто съвпадение...Никой не знае. И покрай мен всички за бременни, напоследък даже не искам да излизам с приятелки заради това. Други изследвания правила ли си си?
Аз знам, че е опасна за бременни, но за другото не знаех. Правих доста излседвания. Сега ми е назначена хистероскопия да проверим дали няма да е стигнала до матката. Така ми каза АГ. А на вас казаха ли ви, че може от нея да се запушат тръбите?

# 58
  • Мнения: 293
да, казвали са ми, че може, но съм минала през доста лекари и вече не знам на кого да се доверя и на кого не

# 59
  • Мнения: 16
Ema87, съветвам Ви също да потърсите и второ мнение. Напоследък има тенденция за назначаване на диагнози без изобщо да има проблем. Докторите са започнали да виждат пациентите си като ходещи банкомати. Преди година ми гориха раничка без дори да ми я покажат или да пуснат изследванкя, защото бил повреден апарата и аз защото се стресирах(и те го видяха) без да потърся второ мнение и без да я видя, директно казах да я изгорят и защото не знаех цените (пак от стрес и срам да попитам) си ми взеха 300 лева, та и амбулаторен лист не получих, защото ме стреснаха и аз се поддадох.
Отделно правих 3 курса антибиотици за уреаплазмата, преди да ми обяснят, че реално контроли се пускат не 1 месец след приключване на лечението, а два месеца, защото давала фалшиво ПОЛОЖИТЕЛНА проба(да странно звучи). След уж три неуспошни опита за лекуване изчаках 4 месеца да пусна изследвания и о, чудо - отрицателни резултати. И така си се натъпкахме доволно, отделно дадохме и доста пари за изследвания и антибиотици.
След като потърсих второ мнение и по двата въпроса от доста препоръчван лекар - Виктория Благоева, нещата започнаха да се оправят.
Силно Ви препоръчвам да се посъветвате с някой друг и се успокойте най-вече, нещата ще се оправят!

Общи условия

Активация на акаунт