Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 39 971
  • 884
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,  лекувам от 2 седмици тая година уреплазма парвум с антибиотик вибрамицин и вагинални глобули, естествено едва ли на секундата е умряла ,казаха ми след 45 дена отново изследвания, обачеее много ме боли ниско долу в ляво ,некомфортно уринирам, придърпва ми тая тежест долу в корема, убих се от ходене по прегледи и никакъв отговор. Вас така боляло ли Ви е долу в ляво или само аз съм така 😒

# 871
  • София
  • Мнения: 1 370
Здравейте момичета,  лекувам от 2 седмици тая година уреплазма парвум с антибиотик вибрамицин и вагинални глобули, естествено едва ли на секундата е умряла ,казаха ми след 45 дена отново изследвания, обачеее много ме боли ниско долу в ляво ,некомфортно уринирам, придърпва ми тая тежест долу в корема, убих се от ходене по прегледи и никакъв отговор. Вас така боляло ли Ви е долу в ляво или само аз съм така 😒
На мен лично от Вибрамицина ми се засилиха симптомите. Болеше ме ниско долу корема, уринирах трудно и по-малко. С Азакс и Сумамеда имах по-голям успех и поне спря болката и честито уриниране, но още не съм правила контрола.

# 872
  • Мнения: 316
Момичета, какви схеми ви изписват с Азитромицин? Срещала съм схеми 1-7-14 ден ударно 3*500 мг или по-дълъг курс, но 1*500 мг дневно. Имате ли наблюдения, кое дава по-добри резултати?

# 873
  • Мнения: 27
Здравейте. Аз съм с новооткрита микоплазма. Миналата година по това време лекувах уреаплазма ( малко ме съмнява дали резултататогава е бил верен или сега е, тъй като не съм сменила партньора, как се появява 2ра бактерия..) та видях мнение за 10 дена доксициклин, че бил достатъчен - не е така, 10 дена са твърде малко да умре тая гад. За съжаление не попаднах навреме на точния лекар. Опитах първо само с 10 дена докси - върна се. След дълго ходене по лекари попаднах на голям професионалист, който категорично каза, че 10 дена, и то един антибиотик е крайно недостатъчен. 1 различни антибиотика за по 2 седмици всеки. Сега съм на Левокса, като свърши започвам Доксициклин. Най ефективно било Азакс и Доксициклин, но аз съм алергична и резистентна към Азакса. 10 дена докси само ще подтисне бактерията.. успех на всички!

# 874
  • Мнения: 66
Здравейте. Аз съм с новооткрита микоплазма. Миналата година по това време лекувах уреаплазма ( малко ме съмнява дали резултататогава е бил верен или сега е, тъй като не съм сменила партньора, как се появява 2ра бактерия..) та видях мнение за 10 дена доксициклин, че бил достатъчен - не е така, 10 дена са твърде малко да умре тая гад. За съжаление не попаднах навреме на точния лекар. Опитах първо само с 10 дена докси - върна се. След дълго ходене по лекари попаднах на голям професионалист, който категорично каза, че 10 дена, и то един антибиотик е крайно недостатъчен. 1 различни антибиотика за по 2 седмици всеки. Сега съм на Левокса, като свърши започвам Доксициклин. Най ефективно било Азакс и Доксициклин, но аз съм алергична и резистентна към Азакса. 10 дена докси само ще подтисне бактерията.. успех на всички!
Ако сте приемали вече Доксициклин за лечение на Уреаплазма или Микоплазма и то неуспешно , то тези плазми са вече резистентни към този антибиотик и неговия повторен прием дори за по-дълъг период или в комбинация с друг АБ ще е безрезултатен ! Имайте  го това в предвид и настоявайте за друг АБ . Относно прехваления от много лекари Азакс , досега почти няма излекувани .
За да е успешно лечението АБ трябва да е внимателно подбран по антибиограмата , да се назначи за достатъчно дълго време и в правилната дозировка .
Това е от горчивия опит и искрено желая успех на всички в лечението !

# 875
  • Мнения: 36
Тук постоянно потребители обобщават това кой антибиотик действа и кой не.
Представете си, че има и хора на които антибиотиците, които определяте като слаби действат и то за по -кратък спрямо вашите представи срок.
При някой като не е подействало и си е пострадал и дава акъли на друг, че предписаното лечение не е ок и е кратко.
Това е доста недопустимо.
Дано си слушате лекарите и си правите антибиограми , а не кой какво си "мисли".

# 876
  • Мнения: 97
Тук постоянно потребители обобщават това кой антибиотик действа и кой не.
Представете си, че има и хора на които антибиотиците, които определяте като слаби действат и то за по -кратък спрямо вашите представи срок.
При някой като не е подействало и си е пострадал и дава акъли на друг, че предписаното лечение не е ок и е кратко.
Това е доста недопустимо.
Дано си слушате лекарите и си правите антибиограми , а не кой какво си "мисли".
Това е най-адекватния коментар от последните страници! И аз мога да го потвърдя излекувана съм със 7 дена курс молоксин, а въобще не ги дават като първа алтернатива на лечение.

# 877
  • Мнения: 745
Jordanina, Babygirl абсолютно съгласна с вас! Всеки организъм е различен!

# 878
  • Мнения: 634
Не случайно пишем от кои антибиотици се повлиява. Не е само до организъм, а до покритие на антибиотика - някои примерно са ефективни само срещу грам-позитивни бактерии, други - срещу грам-негативни, така че се гледа естеството на патогена. Имат и различни механизми на действие - хинолоните са с азотен пръстен, цефалоспорините примерно са бета-лактами и инхибират клетъчната стена. Уреаплазмата както няма клетъчна стена, все едно нищо не сте пили. А и когато се прави контрола, трябва да е ДНК, микробиологията по принцип си излиза чиста след антибиотичен прием, дори и да не е мръднало реално бактериалното количество.

# 879
  • Мнения: 49
Честно да си кажа, споделяме антибиотици и тук само 10% са написали, че са се излекували. Едно и също премятаме, едни и същи лекарства от толкова много хора, е как пък се спукахме да пием едно и също и на никой не му мина? Аз ли нещо не схващам, но чета ли чета, че то ние не спираме да говорим за 2ри курс, 3ти курс.... особено този вибрамицин, най- добър бил. Колко от вас пиха вибрамицин и забравиха за уреаплазмата? А колко от вас пиха вибрамицин- веднъж, два пъти и още един куп други. Извинявам се за този пост, но това е моето лично виждане, че вибрамицина 5 пари не струва. Как пък някой не каза мина ми от 1вия път... Тук често се споменава как еди коя си схема била топ, ами ако е топ дали ще пием 2ри път, 3ти път, чв и повече... Вече и аз не знам какво да кажа.. Няма най-добра схема, явно наистина е до организъм. Аз не съм доктор и не знам, но по пътя на логиката все повече се убеждавам, че тази гад е свързана много с имунитета...и категорично Вибрамицина не е панацеята на сезона.

# 880
  • Мнения: 1 171
Нека в началото на следващата тема има анкета с въпрос “След колко курса с АБ успяхте да се изчистите от уреаплазма” или нещо такова.

Мая, това, което пишеш, не е вярно. Аз и мъжът ми се изчистихме от първия път. Аз 12 дни Доксициклин, той 18 дни Вибрамицин. Контролната беше ПСР и при двамата след 30 дни, а мъжът ми направи още една контрола след 3 месеца. И много други потребители в темата са споделяли, че са успявали от първия път. Според мен много от потребителите изобщо не се сещат да се отчетат тук за положителното развитие, по-склонни са да пишат малцината отчаяни, при които не е сработило, в търсене на съвети. И затова се създава това впечатление (което впрочем споделях и аз), че едва ли не тази бактерия се маха изключително трудно и трябва голям късмет, за да успееш от първи опит.

# 881
  • Мнения: 49
Да, възможно е. Аз не казвам, че съм права. Просто четейки всички коментари някал си давам сметка, че от всички пишещи едва 10% някъде са се излекували, не че няма съвсем никой от първия път. Но да тази идея с анкетата е чудесна идея, за да се добие по ясна представа.
Та аз бях една от всички, които са се излекували с Вибрамицин от 1вия път след 15 дневен прием. Похвалих се тук, споделих си схемата преди повече от 8 месеца и какво стана, след 6 месеца отново с Уреаплазма.... имунна система или грешен ДНК отрицателен тест не знам. Единственото което знам е , че отново пих цели 2 нови курса с Клацид, тъй като вече бях резистентна към Вибрамицин и след НГ ще правя контрола. При мем симптоми си има, парене и т.н . Така съм изгубила надежда, че никак не очаквам отрицателен тест...

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 21:57 от Maya85

# 882
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Аз също се излекувах от 2рия път. Първата схема беше назначена от АГ, кратка и не помня какво пих. Вторият път пих Доксициклин по схемата от форума и го изчистих. От тогава само чета, не пиша.

И според мен само отчаяните пишат, другите или вече не следят, или не пишат.

# 883
  • Мнения: 634
И аз се излекувах от първия път с Вибрамицин. Обаче едно е да пиеш седем дена, друго е 14, пък някои и по 21, заедно с азитромицин. Трябва и да няма никакви полови контакти, за да не се презаразявате, да се лекуват и двата партньора, бельото да се пере на 60 градуса, пък ако е на по-ниска температура - да се използва дезинфектант за пране в случай, че е носено преди започването на антибиотиците. То не е само да гълтаме едни хапчета.
Преди да науча за схемата докси-азо иначе, ме бяха нахендрили с конска доза кларитромицин и метронидазол пак 2 седмици. Еми, води се, че е ефективен срещу уреаплазмата по антибиограма уж, а уреаплазмата грам не беше мръднала.
Иначе съм съгласна с Гери и Мираж, че излекувалите се забравят и не пишат, та изключенията тук, на които вибрамицинът не е повлиял, не са особено показателни.

# 884

Общи условия

Активация на акаунт