Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 39 965
  • 884
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 634
Изследвайте после детето, предава се при раждане - дори и да нямате симптоми, т.е. "активна инфекция". Не се стресирайте излишно, и без това сега май не може да пиете правилните антибиотици, та не знам дали имате много друг избор.

# 31
  • Мнения: 647
Здравейте, въпреки наличието на микоплазма хоминис и уреплазма парвум успях да достигна почти до края на бременността ми . Според моя доктор след като нямам наличие на действаща инфекция няма никакъв проблем да родя нормално . Вие какво мислите по въпроса

Аз родих нормално с уреаплазма, но без да знам, че я имам тогава.

# 32
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Реших и аз да се включа, като ветеран в борбата с уреаплазма (за съжаление не успях). Преди 10г.ми изолираха Парвум, който се опитвах да изчистя с всички възможни схеми и АБ. Само да кажа, че тогава започнах да търся причината за парене, сърбеж и дискоюфорт. Тези симптоми вече са хронични и постоянни. По запознатите знаят, че тази инфекция е причина за други бактерии и вагинози, които съм имала .
Преди месец дискомфорта стана доста силен и с кървене, този път уреата беше уреатикум. Опитах с хомеопатия, около месец, но без успех и пак започнах АБ. Вибромицин по предписание на уролог(първия ден 2т.100мг, после 14дни по 1т.. Чета тук и мисля, на своя глава да направя дозата по 2т. 100 мг на 12ч Как мислите?)
Друга е причината да пиша тук. Доста назад се върнах във форума, но не намерих много инфо за включване на имуномодулатори при лечението. В доста руски, а и не само сайтове чета, че това е съпътстващо и задължително при лечението на уреаплазма. Там обаче дават имуномодулатори, които тук ги нямаме Циклоферон, Уреаплазма иммун, Неовир. Също така се включват и локални свещички Generon с имуномодулиращ ефект за възстановяване на лигавицата на пикочополовата система. Те се предлагат на руския пазар. Имате ли информация за аналози в държави в европейския съюз? Урологът отказва да добави имуномодулатор към лечението, а аз само това не съм опитвала.
Някой тук споменават за лечение с изопринозин, но няма споделяне на резултата след това. Аз прочетох за схема 14дни по 1мг в някаква научна рецензия на Варненския университет, но там се споменава за изследвания на имунната система, но не мога да разбера, какви точно
През годините съм пробвал лечение с хомеопатия, озонотерапия, биорезонанс, билки, хранителни добавки без резултат.  С годините от тази гадина получих стеноза на уретрата(стеснение) и започнах да задържам урина, наложи се да ми я разширяват на три етапа-доста е нвприятно.
Ще съм благодарна, ако някой включил имуномодулатор ми сподели схемата.

# 33
  • Мнения: 220
Здравейте момичета! Реших и аз да се включа, като ветеран в борбата с уреаплазма (за съжаление не успях). Преди 10г.ми изолираха Парвум, който се опитвах да изчистя с всички възможни схеми и АБ. Само да кажа, че тогава започнах да търся причината за парене, сърбеж и дискоюфорт. Тези симптоми вече са хронични и постоянни. По запознатите знаят, че тази инфекция е причина за други бактерии и вагинози, които съм имала .
Преди месец дискомфорта стана доста силен и с кървене, този път уреата беше уреатикум. Опитах с хомеопатия, около месец, но без успех и пак започнах АБ. Вибромицин по предписание на уролог(първия ден 2т.100мг, после 14дни по 1т.. Чета тук и мисля, на своя глава да направя дозата по 2т. 100 мг на 12ч Как мислите?)
Друга е причината да пиша тук. Доста назад се върнах във форума, но не намерих много инфо за включване на имуномодулатори при лечението. В доста руски, а и не само сайтове чета, че това е съпътстващо и задължително при лечението на уреаплазма. Там обаче дават имуномодулатори, които тук ги нямаме Циклоферон, Уреаплазма иммун, Неовир. Също така се включват и локални свещички Generon с имуномодулиращ ефект за възстановяване на лигавицата на пикочополовата система. Те се предлагат на руския пазар. Имате ли информация за аналози в държави в европейския съюз? Урологът отказва да добави имуномодулатор към лечението, а аз само това не съм опитвала.
Някой тук споменават за лечение с изопринозин, но няма споделяне на резултата след това. Аз прочетох за схема 14дни по 1мг в някаква научна рецензия на Варненския университет, но там се споменава за изследвания на имунната система, но не мога да разбера, какви точно
През годините съм пробвал лечение с хомеопатия, озонотерапия, биорезонанс, билки, хранителни добавки без резултат.  С годините от тази гадина получих стеноза на уретрата(стеснение) и започнах да задържам урина, наложи се да ми я разширяват на три етапа-доста е нвприятно.
Ще съм благодарна, ако някой включил имуномодулатор ми сподели схемата.

Курса антибиотик е 21дни, първити 14х 2таб, 7дни х 1таб. Изопринозин първа седмшца 6таб на ден, втора 4таб, трета 2таб, четвърта по 1таб, има и други схеми. На пазара от руските имуномодулатори има спрей Имунофан, не съм го пробвала. Вагинални глобули Гиналгин. Микомакс се пие на 7/14/21 ви ден от приема на Вибрамицин.
Това е лечението. Трихомони също да се проврят, че се оказват и те среда за трудно изчистване на бактериите.
Това е което при мен е проработило и от чужди форуми, пишат че цикъла е 21 дни, някой дерматолози даже и 3 мес курсове правят, но да кажем че с 21 минава. Обаче в  комбинация от всички по горе неща.

# 34
  • Мнения: 634
Аз я изчистих с 14 дни вибрамицин, точно през 12 часа (2 таблетки на ден) - една лично за мен е малко. Преди това пих три дена 500мг азитромицин, след точно една седмица 1000мг двойна доза - и доксициклинът започнах 12 часа след това. Но в Reddit пият 14 дена доксициклин/вибрамицин, 12 часа след последното хапче - двойната доза азитро и трите дена след това 500мг. Идеята е, че доксито забавя репликацията, азитрото омита каквото е останало.

# 35
  • Мнения: 4
Курса антибиотик е 21дни, първити 14х 2таб, 7дни х 1таб. Изопринозин първа седмшца 6таб на ден, втора 4таб, трета 2таб, четвърта по 1таб, има и други схеми. На пазара от руските имуномодулатори има спрей Имунофан, не съм го пробвала. Вагинални глобули Гиналгин. Микомакс се пие на 7/14/21 ви ден от приема на Вибрамицин.
Това е лечението. Трихомони също да се проврят, че се оказват и те среда за трудно изчистване на бактериите.
Това е което при мен е проработило и от чужди форуми, пишат че цикъла е 21 дни, някой дерматолози даже и 3 мес курсове правят, но да кажем че с 21 минава. Обаче в  комбинация от всички по горе неща.
[/quote]
Изследвала съм всичко, изолира ли са ми основно бактериялни вагинози, гарднервла, но това вероятно е в следствие от безкрайния прием с АБ.
Интересува ме преди да се взема изопринозин, назначено ли е изследване за състоянието на имунната система?
С имунистимулатори също съм опитвала, но през всичките тези години през няколко месеца парвум излиза, май за първи път и изолират уреатикум. Възможно ли е от парвум да се изроди в друг вид?

# 36
  • Мнения: 634
Изопринозин е за вируси - това е все едно да бориш Ковид/грип с антибиотик (ако нямаш бактериални усложнения). И е тежичък, няма смисъл да се товари организма след като срещу уреаплазма и без това няма влияние.

# 37
  • Мнения: 2 232
Къде четете, момичета? Искам да прочета за 3 месечния курс.
И моята сага е от 10 г. Последно пих 21 дена доксициклин и след няколко дни всичко се върна скорострелно. Симптоми, дискомфорт.

# 38
  • Мнения: 16
Къде четете, момичета? Искам да прочета за 3 месечния курс.
И моята сага е от 10 г. Последно пих 21 дена доксициклин и след няколко дни всичко се върна скорострелно. Симптоми, дискомфорт.

Силно препоръчвам заедно с всички Антибиотици да спазвате строга диета - никакъв глутен, захар и млечни. На мен това ми помогна изключително много. Да, мъка е, но си заслужава. Успех!

# 39
  • Мнения: 344
Здравейте,
откриха ми уреаплазма, няколко месеца се въртях в омагьосан кръг с кандида и епизоди на смущения при уриниране, но нито един лекар не ми взе секрет за изследване на микоплазма и уреаплазма, наложи се сама да чета и да стигна до геника, за да се изследвам.
сега въпросът ми е-кой лекар би ми помогнал за гр. София? Бих искала да бъде в токуда, защото ми е удобна локацията..

# 40
  • Мнения: 634
Аз мога да препоръчам в Пловдив.

# 41
  • Мнения: 16
Здравейте,
откриха ми уреаплазма, няколко месеца се въртях в омагьосан кръг с кандида и епизоди на смущения при уриниране, но нито един лекар не ми взе секрет за изследване на микоплазма и уреаплазма, наложи се сама да чета и да стигна до геника, за да се изследвам.
сега въпросът ми е-кой лекар би ми помогнал за гр. София? Бих искала да бъде в токуда, защото ми е удобна локацията..

В понеделник съм при д-р Виктория Благоева. Препоръча ми я предишната ми докторка, като подчерта, че именно е много добра с лечението на всякакви проблеми. При близка позната също е излекувала успешно хламидия и споделя, че е внимателна и обяснява всичко подробно. На две места работи - в Св. Панталеймон и около Нишава. За цена на преглед мога да ориентирам - цитонамазка, ехограф и стандартна микробиология около 160. Аз лично съм се подготвила с 250 заради допълнителните изследвания.
Ще кажа допълнителнително впечетление след прегледа.

# 42
  • Мнения: 80
Здравейте, открих уреаплазма преди месец чрез цервикален секрет. В изследването ми пише Уреаплзма spp, което ме знам какво точно означава. Поради силната болка в корема, обилно течение и цистита се лекувах в болница на ципрофлоксацин за шест дни и после вибрамицин вкъщи 10 дни 2х1, 4 дни по една таблетка. Симптомите изчезнаха напълно и днес, 19 дни след спиране на антибиотика съм с абсолютно същите болки. В четвъртък ще пусна Фемофлор плюс в Геника. Искам да попитам, тъй като навсякъде четох, че PCR методът е най-точен, има ли смисъл да пускам вагинален секрет за антибиограма? Има ли такива сред вас, на които този антибиотик не е помогнал и бихте ли споделили лекар, който успешно ви е излекувал и с какъв препарат? Нямам намерение да имам още деца, но симптомите са много силни при мен и започвам да се отчайвам. Благодаря!

Аз лично бих си пуснала антибиограма, защото иначе не знаете към кой антибиотик ще реагира уреаплазмата, а няма смисъл да приемате такъв, към който тя е резистентна. И ще има едно въртене в кръг и ненужно пиене на антибиотици. Аз 2 пъти пих антибиотици преди да разбера, че има такова чудо като антибиограма, даже лекарката ми не знаеше че може да се пусне антибиограма, наложи се с урина да си пусна. Още съм в процес на лечение. Успех! Пишете дали ви е помогнал Вибрамицина.

Здравейте,
Какъв беше резултата от антибиграмата на урина за уреаплазма, която пишете, че сте направили? Аз също се интересувам от това изследване, тъй като 2 пъти правих лечение - първия път с Доксициклин 10 дни, а вторият с Вибрамицин 14 дни, които бяха неуспешни.
Занесох цервикален секрет в централата в Цибалаб за антибиограма, но не успяха да изолират бактерията, въпреки че преди това ДНК тестът за уреаплазма след лечението беше положителен.
В голямо чудене съм коя друга лаборатория в София прави антибиограма на цервикален секрет?

# 43
  • Мнения: 914
Момичета, вече пети месец се въртя в омагьосан кръг. В началото имах съмнение за цистит, но пих супер много лекарства, без резултат. Паренето си продължава, а и честото уриниране. Изгубих броя на урините, дето пусках (в Синево, Канадиларов и Центъра по заразни и паразитни болести). Пуснах и секрет в Геника за уеоплазма и микоплазма, излезе отрицателен. Нивото на кандидата ми е 10^3.2, но гинеколожката ми каза, че не било нужно лечение. Не знам вече...Моля, дайте съвет.

# 44
  • Мнения: 97
Здравейте!
Незнам дали мястото е тук, но ако имате отзиви за добър гинеколог, който лекува уреаплазма в гр. Пловдив , може и София ще очаквам мнения. Може и на лично. Това “нещо” го имам от близо 8 години, провеждам многократни лечения, секса е винаги с предпазни мерки, водя здравословен начин на живот. Но явно се появява, когато си реши. Последно при профилактични изследвания без никакви симптоми излезе пак + и направих лечение 3 *500 азитромицин плюс седмица кимокс и накрая пак ударно азитромицин. От вчера съм със ужасно воднисто течение и знам, какво означава…
На ръба на нервна криза съм честно казано, като знам колко АБ съм пила и лишения, пазене и нищо. Досега са ми действали курсовете с 15 дни вибрамицин, явно ще е пак това, но умирам от страх да не развия резистентност. Пила съм го доста пъти. Мъжа ми винаги излиза - , не че не е пил АБ с мен. Дайте съвет, просто не се издържа, няма отърване с този омагьосан кръг и АБ. ;-((((

Общи условия

Активация на акаунт