224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 23 947
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 349
Процедурата е проста, трябва обаче този, който работи в Германия и плаща данъци да направи декларацията. Ако има други взаимоотношения между родителите, не знам как е.

# 706
  • Мнения: X
Когато децата са в чужбина с другият родител е различно и доколкото знам е тегаво. Ровят до девето коляно.
Аз бих предпочела в случая български адвокат в Германия, а не фирма.

# 707
  • Мнения: 293
Не знам къде да търся такъв адвокат.
Ситуацията е с баща им сме разделени. Той не е много оправен с подобни неща, но ще подпише нужното за да стане.
Децата ги виждат три пъти в годината, а издръжката е мижава, та поне това да направя ми се иска.
Трябват документи, че аз тук не получавам детски и да се преведат. Това съм го направила.
Той беше ангажурал някаква жена, но нещо там се е провалили.  Не знам към кого да се обърна.

# 708
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Това намерих във фейсбук групата,  ако може да ви помогне 👍

“Тъй като въпросът с детските винаги ще вълнува родителските ни сърца, публикувам тук списък с необходимите документи.
Най-важното е да знаете, че независимо къде е детето, ИМАТЕ право да получавате немски детски надбавки.
От сайта на Familienkasse изтегляте и попълвате формуляр Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland.
Към него се прилагат следните документи:
- Geburtsurkunden der Kinder in deutscher Sprache / акт за раждане /
- Nachweise von Schule und Universität / уверение от училище или университет /
- Wohnanmeldung in Deutschland / адресна регистрация в Германия - само на родителя, ако детето е в България /
- Kopie der Ausweise von allen / копие от паспортите на всички - родител и деца /
- Bankverbindung / банкова сметка, в която ще се привеждат сумите - непременно немска /
- Familienstandsnachweis / Гражданско състояние - издава се от българската община по местоживеене /
- Bescheinigung, dass die Kinder oder andere Personen kein Kindergeld in Bulgarien bekommen / Удостоверение от Социална служба, че децата или други лица не получават детски надбавки в Б-я. За целта трябва да се откажете писменно от 35-те лева в Б-я. Отнема технологично време издаването на удостоверението, но без него не може. /
- evtl. Bestätigung vom Arbeitgeber über das Arbeitsverhältnis / евентуално Потвърждение от работодателя ви за вида на трудовото ви взаимоотношение. Аз си го направих без специално да са ми го изисквали. /
Alle Unterlagen müssen in Deutsch vorgelegt werden. - Всички документи трябва да са преведени на немски. И изпращате САМО копия. Оригиналите остават при вас.
Текста, който ми включиха в удостоверението от Социално осигуряване в Б-я е " Г-жа....желае да пренасочи получаването на семейни помощи за деца в Германия, въз основа на правата по европейското законодателство, относно координацията на системите за социална сигурност / Регламенти 883/2004, 987/2009 / в частта, касаеща семейните помощи за деца."
Това е! Успех на всички мами и татковци! Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 12:27 от PeaPink

# 709
  • Мнения: 7 349
Щом получавате издръжка, значи Вие имате родителските права. В такъв случай не е толкова просто и ще Ви трябва адвокат.

# 710
  • Мнения: 6 790
И аз не знам как стоят нещата, но мога да предположа че тя ще кандидатства в БГ за детски, а той ще дава достатъчна издръжка според доходите си.
Не мога да си обясня иначе . Наистина е добре да има адвокат и то специализиран за такива неща. Не всички ще знаят всякакви подробности.

Здравен министър Лаутербах. Да видим как ще се оправи със ситуацията и то да са доволни гражданите след като става известен с корона политиката и доколкото четох участваl с тогавашната здравна министърка в приватизирането на болниците . Ако е вярно , то не е за учудване първото изказване  че пандемията ще продължи по-дълго отколкото си представяме . 
Един познат се върна от Япония, японец е,  и каза че в Токио инциденца е 30 и че там са забравили короната вече. И каза, че не му се е връщало изобщо обратно в Германия.

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 12:57 от bella-ciao

# 711
  • Мнения: 293
Щом получавате издръжка, значи Вие имате родителските права. В такъв случай не е толкова просто и ще Ви трябва адвокат.
Нямам родителски права, не сме били и женени. Просто впдих дело за издръжка и той не спори кой гледа децата.
Аз намерих формулярите, има и на български даже. Ще ги подготвя и мисля той да ги подаде там направо. Те тъй или иначе са от негово име.
Все си мисля, че грамотен човек не му трябва адвокат за всичко....  каквото стане, нямам какво да загубя.
Благодаря ви!
Благодаря на всички!

# 712
  • Germany
  • Мнения: 7 967
Малинче, нямам опит и не мога да помогна, но може би не е зле да попитате в някой от фейсбук групите. Там има доста повече хора и все някой ще знае какъв е пътя. Като краен вариант, намерете приятел или познат с добър немски в БГ и питайте по мейл съответната институция, какво е нужно да направите. Сигурна съм, че ще ви отговорят.

# 713
  • Мнения: 9 383
malin4e,

Адвокат може да се наложи да ползвате, ако ви откажат, защото децата живеят с вас в България. Преди време доста се шумеше затова, че се изплащат детски на деца, които въобще не са в Германия. Ние сме тук от 8 години. На съпруга ми му казаха, първо да доведе децата, после, ще му платят детските. Така и стана при нас, дори платиха със задна дата, от когато той е в Германия. Мисля че, в момента това е невъзможно вече, май от 2019 г. я премахнаха тази клауза. Така че детските ще са от датата на подаване може би.
Желая ви успех!

# 714
  • Мнения: X
6 месеца назад се изплащат доколкото знам. А и щом нямат брак става май още по-сложно, знам за семейства с брак и пак ги въртят от година, но може би зависи и кой обработва документите.
Лаутърбах е мошенник. Населението го било пожелало, даа добре- SPD Gesundheitsexperte-то. Вече взех да се отчайвам.

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 1 307
Доколкото знам, молбата се подава от човека при когото са децата. Трябва да са на един адрес и това може да е майка, баща, баба или друг попечител. Не е задължително децата да са в Германия.
Ние проигравахме тази ситуация преди 10 години. Сега може и да има промени, но при правилно попълнени документи, мъжът ми си се справи сам, след 3 месеца ни изплатиха детските, чие и със задна дата. Тогава можеше за 2 години, сега знам, че е за 3 месеца. Помня, че само взех от социалните в България документ, че не взимам детски и той ми прати по куриер да разпиша някакъв документ.

# 716
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Населението го било пожелало, даа добре- SPD Gesundheitsexperte-то. Вече взех да се отчайвам.

И аз.
Като прочетах току-що, че ще е министър Frowning

Почвам силно да желая нещо, може и да ми се сбъдне, щом той така стана министър!

# 717
  • Мнения: 6 790
Аз все повече се замислям дали да не взимам пчелите щом ще трае толкова много. Ще започна с по-целенасочено проучване.
За информация -т ова какво казва един ортопед и какво казва един хирург по едно и също мрт на коляно ... и двете нямат нищо общо едно с друго , освен че има проблем-и. Единия нарича проблема по един начин, а другия по друг.

# 718
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Чета, някои са във форумска паник-атака, откакто разбраха, че Лаутербах е станал здравен министър.
Белла, пчели ще гледаш като терапия срещу пандемия и здравен министър ли? Grinning

Днес класната на малкия им е казала, че вдигнат ли се числата в нашия Kreis, ще ги разпуснат още от 18.12. във ваканция. Само не знам за какви числа става дума, сигурно 400-500 на 100 000...
В момента, от 2 седмици насам, сме 200-250 на 100 000.

# 719
  • Мнения: 7 349
Лаутербах ще ни оправи, няма начин. Confused Като винаги гласувала за CDU направо ми стана зле като видях новото правителство. Ама няма какво да се прави, глас народен, глас Божи.

Общи условия

Активация на акаунт