224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 23 948
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Берлин
  • Мнения: 4 522
Аз днес приключих с опаковането и ми е такова приповдигнато. Обожавам да правя подаръци. Племеникът като малък ми казваше леля Коледа. Не жаля време, сили и средства. Откакто живеем тук, лятото още примъквам кашони към Бг, есента пращам още и при пътуването довлачвам останалите. Най-любимото ми нещо е да сътворявам изненади и да правя подаръци. По Коледа прекалявам даже, но ми е едно такова хубаво.
Утре остава да опаковам подаръците за племеника на Мм, който учи тук, както и прощалния подарък на любимата ми колежка, че напуска.
Подаръците ми са винаги много мислени, много желани, великолепно опаковани. Това ми е супер силата.

# 676
  • Мнения: 6 790
аз пратих и обикн. се получава бързо . тази седмица много се бави Sad дано не се е загубило.

# 677
  • Мнения: 9 383
Никакви подаръци още не съм купила. Другата седмица. В България не пращаме. Носим лятото. Сега ходихме с децата на Коледния базар - виенско колело, греяно вино, кайзершмарн и печени бадеми.🥳 Има време за подаръци, все пак влизам в 2G.

# 678
  • Мнения: X
Снощи се обади много обичан приятел, чиито дири бяхме изгубили от години. И той нашите. Случайно видял някой, който има контакт с нас и взел моя телефон. Като му чух гласа... не мога да опиша какво изпитах, но беше от моментите, заради които се казваш, че животът все пак е хубав. Пита естествено "Как е Джуджето", става въпрос за дъщеря ни. Казах му, че скоро навършва 20 и се разбрахме да й направим заедно рожден ден изненада. Това би бил безценен подарък за нас. Абе много е хубаво като се намериш с приятел.

Вещите нещо не ме радват вече и си мисля, че с повечето хора е така.
Като изключим прочувствената част, аз наистина не знам какво да подаря на хората в България, дето си го нямат. Даже много внимавам да не ги обидя.

# 679
  • Мнения: 9 152
PAPURCHE MEHURCHE, много ми хареса това, което описа!
и аз имам колежка, която трябва да изпращам и се чудя какво да й подаря.
Предния път (за друга колежка, която изпращахме) успях да избера в един бутик от стария град в Пловдив разкошно керамично пано с цветя. В него продаваха невероятно красиви картини, декоративни неща и сувенири.
Ако имаш идея, моля те, сподели.
При мен вдъхновението от правенето на подаръци ме мотивира отново и отново и става малко неконтролируемо. Потапям се в друг свят, забравям за делника. Всеки път искам да доизкусуря още нещо, да добавя приятна изненда или щрих, без значение какъв повода за подарък- Коледа, Великден, РД, бебе, нова къща, нов колега или изпращане на колега...
На колегите ми подаръците са готови, само опаковката не съм взела още. Имам и да правя торта, защото си имам рожденик вкъщи и искам да го изненадам с вкусна торта. Не че няма в пекарната, при това - голямо разнообразие от качествени торти, изработени професионално, но радостта от домашната торта е някак по- голяма.

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 22:47 от Катерица

# 680
  • Мнения: 6 790
Катерица не питаш мен, но аз да кажа какво пратих тази година “ шоколади Линдт https://www.lindt.de/ , на сайта им дори в момента са пуснати доста Адвентскалендери на Ангебот. Аз купих преди седмици за децата от магазина им в града червения календар с Линдор, големия. Много му се радват. Гледам обаче , че шоколадите са се изчерпило почти всички , а бонбониерите съвсем липсват .
За съжаление един от пакетите ми за Канада го върнаха ... нещо го разопаковали и опаковали наново на митницата и после вместо на получател го пратили обратно на изпращач. Сега се разправям с тях защо не са го пратили нататък ...
За БГ единия от пакетите ми още не се е получил , но обикн. се получават толкова бързо и съм много доволна. 
За Никулаус какво слагате в ботуша или чорапа ?

# 681
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 724
И аз съм почти готова с подаръците, даже по-голямата част са опаковани и нагласени. Много обичам да правя изненади за коледа. Подготвила съм почти по-голямата част от нещата и за колегите си, по нещо дребно е, но е ръчно направено, та има личен почерк в това, което подарявам. И аз като Папурче, много обичам, а откакто правя по-голямата част от нещата сама, почвам отрано. Тази година малко закъснях, но като цяло се движа все още по график Simple Smile Но и аз не обичам да е за отбиване на номера, много ме дразни това, затова избирам винаги много внимателно. Една част са ми в България, понеже са поръчани там, та се надявам да успея да ги опаковам навреме Simple Smile

# 682
  • Берлин
  • Мнения: 4 522
Катерица, колежката е много зиморничава, освен това смята да остане за няколко месеца вкъщи с помощта на Agentur für Arbeit. С това съобразих подаръка. Взех й топличко одеяло, ефектни топли чехли, възглавница и кутия английски чай. Тя научи от мен думата овца и я ползваше уместно по предназначение. Та одеялото има мотив овца, добавих и една малка плюшена овца към това + картичка. Ще я зарадвам, сигурна съм.
Иначе картини, керамики, статуетки и тн.избягвам, защото ми се струват прахосъбирачки. Приемам подобни само около коледните празници и украси, тематично.
Бюджетът ми за подаръци е разтеглив като стар икарус, та затова почвам рано. Отделно използвам ходенето с кола латото, за да транспортирам част от нещата, че мразя смачкани и неугледни опаковки. И пиша в тефтера какво за кого, че да не му изпусна края.
Мм като ми види кашоните и кутиите, откача за 5 минути, ама какво да ме прави човекът.
Специално за семейното коледно тържество винаги мисля и някакви забавни игрички. Тази година са две. 1-направих малки кутии с подаръчета (чорапи,ама щурави, гланц, ключодържател и подобно). Във всяка кутия има тест на песен (все от емблематичните за симейството). И на кутията знак (по две еднакви кутии стават). Та който с когото си пасне знака, с него ще пее.
Другото е рулетка - с откачен въпрос от типа истина-предизвикателство и ектествено награда. Всъщност дребошляците за награди ме затрудняват най-много. Хем да е мъничко, хем оригинално, хем забавно...
Единствено с коледната украса не се справям така добре, както ми се иска. Тук слагам само венец на вратата, тематична изтривалка  и коледен поднос с декорация. В Бг е елхата, но не ми стига времето там, за да направя всичко, което искам. А и веднъж мама сподели, че си изплаква очите като почне да прибира украсите, след като сме си заминали, та...

# 683
  • Мнения: 9 152
Благодаря много, PAPURCHE MEHURCHE, все хубави и практични неща си подбрала за колежката, сигурна съм, че ще й харесат🙂
Като спомена за мъжа ти, който откача за 5минути, се сещам, че в случаите, в които моят съпруг се налага да "откача " заради мен (а те са всекидневно), успокоявайки го, една от репликите, която често му казвам е "укротяване на опърничавата ", харесва ми израза, не съм чела или гледала Шекспировата комедия.

# 684
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз съм на мнение, че подаръкът-изненада на Софт със стария приятел няма с какво да се надцака.
Аз скоро имах същото преживяване, но аз бях активната страна.

Много ми е интересно Софт да споделиш, дали и с приятели-немци имаш подобни случки. Моите са все с българи.
Тукашният Mindset някакси не позволява подобни вероятности да станат и възможности.

# 685
  • Мнения: 6 790
Хубаво е , че се занимавате така . Със сигурност много се радват получателите Simple Smile
Aз за Великден и Коледа пращам съвсем нормални пощенски картички на много хора. Старомодна работа. Но анимираните честитки по имейл ме дразнят много . Дори когато аз ги получавам.
Deni-meni супер за марктчето. Аз вчера грабнах от едно 2 не големи бурканчета мед за децата и плетцхени взимам защото ме мързи да ги правя сама Simple Smile
За прахосъбирачките съм съгласна и аз ги избягвам. Въпреки че някои неща са много красиви. Затова гледам основно за неща за навън, дврче, градинка , прозорец , балкон. Поне не събира прах вътре.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 10:30 от bella-ciao

# 686
  • Мнения: X

Много ми е интересно Софт да споделиш, дали и с приятели-немци имаш подобни случки. Моите са все с българи.
Тукашният Mindset някакси не позволява подобни вероятности да станат и възможности.

Малко е странно с немците. Тукашният Mindest и мен ме спъва, но е така да се каже обратното. Аз избягвам близки приятелства с тукашните или по-скоро в някакъв момент слагам граница. Не ми идва отвътре. Мъжът ми не е така. Той се сприятелява наред, даже ме е водил няколко пъти на партита с немски приятели. Аз стоя на полусъединител, той се забавлява. 🙈 Само с приятеля на дъщеря ми сме в много близки отношения, но той е такава душица, че със свещ да го беше търсила, нямаше да го намери. И с един друг германец, но баща му е сицилианец. 😆 Той беше организирал заедно с мъжа ми парти изненада за мен в неговата къща, което беше като по филмите. Ужасно мило беше, обаче усещането не е същото, като с приятеля, който се обади онзиден. Не мога да го обясня.

# 687
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз имам подобни наблюдения и преживявания, затова питах, да не би моят телевизор да не е настроен 🤣

Сега се сетих, че познавам един немец, който ми беше Peer,  но ми беше преподавател в хохшулето, учил в Англия. Приятелство нямаше, но определено можех да водя разговори като с приятели в Бг. Не съм го виждала от поне 13-4г. Добре, че се сетих, ако го срещна да наблюдавам как ще е.
Сега имам германка приятелка, с която е същото, но не съм я губила, за да преценя.
При другата приятелка, трябва да дозирам колко точно се задълбочавам, до едно ниво носи, после й идва повече 🤪
Иначе и аз стоя на ниво small Talk и гледам да не споделям много. Ако се изпусна и веднага ме питат дали темата, по която съм се изпуснала, е професията ми 🤣

# 688
  • Мнения: 7 349
Нямам приятели тук, ни германци, ни българи. Имам добри познати за кафе и ресторант. И са безвредни разговори. Помагали сме на хора, на които не е трябвало. Не изпитвам и необходимост от задълбочаване на взаимоотношения.

# 689
  • Мнения: 9 152
Много е хубаво да се срещат приятели, които с годините са ни се разминали пътищата. Purple Heart
И най- интересното и приятното е, че се случва по най- невъобразими и неочаквани начини.
Имам няколко такива истории... но за съжаление, срещите ни са били за кратко.. после отново различните ни посоки са ни отдалечавали един от друг.

Общи условия

Активация на акаунт