224 светещи коледни украси в НЕМСКАТА тема

  • 23 929
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Аз камина знам как се пали, но живот без електричество не си представям.
Откъде дойде идеята, че ще оставаме без ток?

# 46
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ама наистина ли мислете, че ще останем без електричество?
Катерица, аз лично не мисля, сигурна съм. Не че ще останем без електричество, а че ще плащаме скъпо и прескъпо за внесен атомен ток.

Енергийната политика, която бетрайбва Германия в момента, е престъпна. Белла е права - бяха изключени и се изключват последните АЕЦи, без да има реална алтернатива как да се произведат подобни мощности по друг начин. Спират и въглищните централи или правят стъпки в тази посока, а в същото време ВЕИ далеч не са толкова напреднали, колкото би ни се искало. Дори и да бяха, ВЕИ са чудесна идея за локални потребители, тип жилищен блок или къща, но не и за индустрия или действия/институции, изискващи повече и стабилна електроенергия - включително болници. ВЕИ няма как да се превърне технически в реална алтернатива за големите потребители. Какво става когато вятърът намалее? Когато намалее слънцегреенето и Т не са в оптималните за така или иначе доста ниската ефективност на соларните панели?

Технически единственият вариант са батерии. На теория. На практика ще замърсим много повече да създадем толкова и такива батерии, ако приемем, че изобщо е възможно. Така или иначе, за една леярна е абсурдно да мислим, че може да се захранва с батерии, примерно. Дори и солид стейт батериите, и всичките безкобалтови варианти - никое от тези не са нито добре разработени, нито индустриалилзирани, нито производството им е много "зелено"...

Та, да, енергийна криза вече има. Германия вече внася ток от Чехия, а Чехия строи АЕЦ някъде близо до границата. Същата работа и с Франция. Производствените мощности на Германия дори днес не покриват нуждите ни.

В среднодалечно бъдеще, извън типичната атомна енергетика с Kernspaltung (ядрен разпад), която познаваме, имаме само още един вариант: Kernfusion (термоядрен синтез било на български). И откъм СО2 впрочем, атомната енергетика е единствената алтернатива, в случай, че искаме да намалим тези емисии.

Но се изисква съвсем малко пресмятане, за да се установи, че претопяване на метали, леене, коване и пр. подобни процеси няма как да се захранват от вятър и мъгла. За "зеления" водород няма да отварям дума, да не ставам досадна.

---------------------------------------

Та тя Белла се майтапи с камините, но енергийният проблем е дотолкова сериозен, не само заради важността му, но и не по-малко заради това, че е нерешим в кратки срокове - това са инвестиции, тестове и изграждане, което трае години. Аз съм повече от убедена, че някой ден Германия ще се събуди от летаргията и ще се сети да изгражда нови АЕЦи. Просто ще е наляла маса пари на околните държави преди това. Но какво, ние можем да си го позволим.

# 47
  • Мнения: 6 703
chrissy защо мислиш Германия в последните години раздава пари с пълни шепи? Според мен за да и връщат в енергия.
Аз като гледам например БГ колко вертропарка има, колко ВЕЦ, язовири, АЕЦ и пр ... Да не е за 5 те милиона останали там? Изнасят, но и нашите за да не разхищават и да има какво д асе изнася им вдигнаха цените и получиха по един урок с показалката ...  Тази година язовир Ивайловград е бил почти изцяло без вода. Говори се че е заради ВЕЦ о вете , ... изнасят.
И това можеш да го приложиш на всички постсоциалистически и на Турция. НА всякъде има енергия за иснос. Само ми е интересно за какво Гърция има този дълг? Трябва да се е презатрупала с подводници за тези пари и никой да не смее да я пипне ...
Изобщо да видим. Но някакъв много еко немски тв водещ решил да покаже на всички и тръгнал с електро колата си за Гърция. След голям гърч и много критични ситуации стигнал до Атина май беше. ... ама на косъм. И защото е водещ и ще прави предаване. Иначе сега вече да са му раздробили таратайката за части някъде в Унгария още ...
Аз за камината не се шегувам. Говорих с коминочистача и ми каза, че имам 2 камери и може да сложа камина спокойно. Но аз не обичам да чистя. НЕ съм домакиня. И нещо не ми се хваща на тази идея. Но ако трябва ще сложа една или две ...

А и да добавя няма Германия да строи АЕЦ и според мен . Тя започна вече да затваря бунищата за отпадъците им ...  Ще се строят на чужда територия или ще се ползват настоящите зад граница.

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 13:48 от bella-ciao

# 48
  • Мнения: 1 318
Много моля ако някоя от вас работи в старчески дом или друго място със залежали болни да се свърже с мен на лични. Интересува ме с какви мехлеми и лекарства обработват тук раните в резултат от залежаването. Заради баща ми питам, че вече цял месец се мъчи и са му станали 3 огромни рани на гърбът, но сърцето му е здраво и не оставя душата му да го напусне.

# 49
  • Мнения: 7 055
мама-ени, не мога да помогна с конкретно име, но потърси в интернет Dekubitus Salbe.
Има и антидекубитални дюшеци, в България също ги има. Мога да попитам моя близка, която работи в старчески дом и ще ти пиша.

Скрит текст:
Multilind,aко не са големи рани,ако са големи има  Pflaster  dracofoam. Има и други. Това ми писа.

Последна редакция: вт, 09 ное 2021, 15:22 от Pipi_

# 50
  • Мнения: 1 318
Pipi, много ти благодаря, ама само Pflaster ли? Не се ли дезинфекцират, мажат, пръскат с нещо раните?

# 51
  • Мнения: 1 281
мама-ени, в Бг знам, че цикатридина препоръчват, бяха изписали на майката на приятелка лятото за същия проблем.

# 52
  • Мнения: 1 318
С цикатридина отдавна пробват. Не помага. Сега са купили някакви "сребърни" лепенки и пробват с тях, но търсим и други алтернативи.

# 53
  • Мнения: 9 152
За енергийния проблем, няма спор, това е голяма маша в ръцете на политиците.
Че ще поскъпва, съм съгласна, но не считам, че ще останем без ток.
И да го мисля и анализирам, няма файда, защото професията ми е в друг отрасъл, не съм фактор, който може да реши проблема.😂

За рани нещо със смрадлика, дали не би помогнало?

# 54
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Момичета, аз нахлувам с поредния си тъп въпрос. Може ли лекарство, което е с рецепта да се закупи с българска рецепта или не.

Мама Ени, питах, ще ми отговорят по късно.

# 55
  • Мнения: 5 352
Според доклада на европейската комисия, три месеца преди да се навърши година от стартиране на зелените сертификати ще се направи анализ на ситуацията и ще се веме решение с колко и дали да се удължат сертификатите.
За залежаването - баба ми беше на легло 5 години, едра жена. Никаква рана нямаше, мажехме я обилно с Кройтерхоф с невен. Много е популярен в БГ. Не е скъп, но пък ефекта беше   без грешка. И тя лежеше на декубитален дюшек, макар че ние не го надувахме - беше й неудобен. Просто беше сложен над нейния дюшек, а върху него слагахме чаршаф.
Синът ми купува така лекарства в Де. От тук ( Бг) пишат рецептата, той принтира, изрязва, предсравя я  и купува там.

# 56
  • Германия
  • Мнения: 1 026
G..D.., рецептата електронна ли ти я издават в БГ

# 57
  • Мнения: 1 466
Баба Яка,аз съм купувала и с рецепта,изпратена на снимка по Вайбър,но може и да зависи за какъв медикамент става въпрос...

# 58
  • Мнения: 521
И аз съм купувала лекарства с българска рецепта, но си е до аптекарката- на няколко места ми отказаха.

# 59
  • Германия
  • Мнения: 1 026
Много благодаря момичета. Супер сте

Общи условия

Активация на акаунт