Много мина, малко остана, скоро всяка ще е горда ДЕКЕМВРИЙСКА мама! (Teмa 7/2021)

  • 27 650
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 140
dee92 и на мен ми казаха след раждането, правиха ми колпоскоп в 14 седмица май беше и док каза, че не вижда причина да ми дразни шийката. Но пък сега като ще съм секцио трябва да попитам дали за него се изисква да има направена 🙄

# 46
  • Мнения: 1 088
dee92 и на мен ми казаха след раждането, правиха ми колпоскоп в 14 седмица май беше и док каза, че не вижда причина да ми дразни шийката. Но пък сега като ще съм секцио трябва да попитам дали за него се изисква да има направена 🙄

Мислех си за теб от известно време! Как сте вкъщи? Имате ли повече яснота откъм план за раждането? 😊🍀

# 47
  • Мнения: 3 140
Благодаря, че ни мислиш. 🤗 Добре сме, аз нямам никакви оплаквания, освен че ми тежи вече. Бебчо е малко над 2 кг в 32 г.с. - расте си. Др. Маринов отново огледа сърцето за някои детайли, които биха затруднили операция, но при нас няма такива. Оптимисти са лекарите, казаха че каквото зависи от тях ще се направи, но си трябва и малко късмет. Ние не спираме да вярваме и да се надяваме. Дата за раждането нямам, иначе. Предполагам малко по-натам ще преценят. Плана е до 24 часа след раждането да го преместят в НКБ и там да изчакат да премине т.н. "родова травма" и жълтеница ако има, и между 7-10 ден ще му направят операцията. Молим се да бъде успешна и да забравим за този кошмар. 🙏

# 48
  • Мнения: 1 041
AlisonParker Вярвам, че всичко ще е наред Flowers Four Leaf Clover Мислим те Flowers Four Leaf Clover

# 49
# 50
  • London
  • Мнения: 580
Алисън, силна вяра и надежда ❤
Вярвам, че това предизвикателство ще дойде и ще отмине, а вие тримата ще бъдете още по-силни. 🙏🏻 Всички тук сме с теб Simple Smile

# 51
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Али, чудесен е юнакът. Расте си прекрасно, сигурна съм, че всичко ще е наред. Бог дава изпитания, след които сме по-силни. Така ще бъде и с вас, само не губете вяра и надежда.
При нас нищо ново. Днес си взех последния болничен и вече, живот и здраве, следващият ще е 45-дневният преди раждане. Много бързо взе да ми тече времето, колкото повече наближаваме термин.
Цитанамазка имам от 30.12 миналата година. Доколкото разбрах, ще правим вероятно след раждането. В края на май и в началото на септември ми взимаха микробиология, но за цитонамазка само казаха добре, като видяха кога съм пускала. Аз доста често имам правени, заради многото процедури от миналата година. Ако не ме лъже паметта, 3 или 4 имам за една година.   
Относно размера на бебето, много зависи как е застанало, каква е апаратурата и как го мери лекарят. Щом расте, всичко е наред. Все пак го гледат под различен ъгъл всеки път и е възможно да мръдне с някой милиметър, съответно ден напред или назад. Докато не се роди и не го премерят и претеглят, няма нищо сигурно. В другите теми, вече родили момичета споделят, че понякога има огромни разлики между ехограф и реалност.

# 52
  • Мнения: 1 041
При нас на последния преглед на момъка главата беше с 2 седмици напред и до колкото съм запозната било нормално в тези месеци. Относно изследванията които трябва да носим при настаняване в болницата какви трябва да бъдат? Цитонамазка ми е взимана май месец тази година. Ще се налага ли да се вземе преди раждането или след него? Не мога да се ориентирам за овлажнител за въздух, а понеже сме с климатици ми се иска и даже е задължително да вземем...

# 53
  • София
  • Мнения: 1 460
На мен цитонамазка ми взеха заедно с МБ някъде около 9-10 седмица. Мисля, че цито няма да се налага отново, но не съм и питала.

Али, и аз доста често мисля за теб и ми липсва писането ти в темата, но разбирам, че не ти е и до това. ❤️

# 54
  • Мнения: 1 088
Относно изследванията които трябва да носим при настаняване в болницата какви трябва да бъдат?
В частност за Токуда например, искат ХИВ, Васерман, HBsAg от срока на бременността (не знам колко месеца ги броят за валидни). Не са ми казвали друго специално, но сега от офталмолога и алерголога ми дадоха листа, които да предам като дойде моментът на раждане.

 Съответно мисля и всичко по-важно да си взема - морфологията/иите може би, последни кръвни и за урина, изследванията за тромбофилия. Мисля, че ако има време, ти правят нужното и на място, но разбира се лекарят от болницата ще каже най-точно за теб 🤗

# 55
  • Мнения: 4 518
На мен за момента са ми казали само кръвна група и становището от кардиолог, в което е опитам проблемът със сърчицето на едното бебе. Пак става въпрос за Токуда, така че утре очаквам да ми кажат същото, което дее е написала.предполагам, че амбулаторния картон навсякъде го искат, така че съм сложила и него в багажа.

# 56
  • Мнения: 2 682
HIV/Васерман ми искаха на мен, правени през последните 6 месеца. Амбулаторният лист, който попълва АГ-то или там както се нарича и кръвна група. Амбулаторната карта не я искат при приема, а по-скоро при изписването за болничния. Може би има някакви разлики за градовете и/или болниците, но това би трябвало да е основното.

# 57
  • Мнения: 5 073
Алисън и аз те мисля и не съм спряла да ти пращам положителна енергия Kissing Heart
Цитонамазка имам от началото на година , защото е задължителна при ин витро и друга няма да правя.
Моята АГ ми е казала  всички правени издследвания до тук да нося при прием в болницата. Тя си копира всяко ново , което правя и така имам едно досие при нея и едно при мен. Спин и васерман пускахме в началото и трябва да видя до кога е валидно изследването и дали няма да имам нужда от ново.
Другата седмица ще си взема направлението за хоспитализация и вече ще обсъдим кога трябва а отида в болницата и т.н.

# 58
  • Мнения: 1 088
Фейри , бях питала лятото за амбулаторния картон, но ако може пак като вече наближаваща нужда... 😀 В края на крайщата в Токуда ли ти го издадоха или при личния?
Все още нямам такова нещо 😀

Успех днес, ако имаш час! 😊😊

# 59
  • Мнения: 4 518
Дее, да, имам час за тонове след малко.
ЛАК си имам от преди това от личната, но ако искаш мога да ги питам дали заверяват там. Уж трябва при личната, но знам ли... Ти при кой лекар си? Иначе би трябвало да можеш да си го купиш от всяка книжарница във всяка болница/поликлиника.

Общи условия

Активация на акаунт