Много мина, малко остана, скоро всяка ще е горда ДЕКЕМВРИЙСКА мама! (Teмa 7/2021)

  • 27 664
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 041
Ето сега лежа и си мисля... Има толкова дами които изкарват лека и безпроблемна бременност, а ние тук се чудим все какво се случва с телата ни...

# 31
  • София
  • Мнения: 1 460
Аз пък съм обратното. Имам много енергия и искам да свърша много неща. Налага ми се често сама да се спирам, за да не се преуморявам.

# 32
  • London
  • Мнения: 580
При мен май е много на моменти. Днес от рано рано станах, закуска направих, отидохме на пазар и до преди малко чистехме цялата къща. Утре очаквам да съм цял ден в леглото и да си правя екскурзия само до хладилника 😃

# 33
  • Мнения: 124
Много благодаря за новата тема!
Аз се чудя има ли общо секса със скъсяване то на шийката?
Момичета всички ли тук сте с граждански брак, как стоят нещата с припознаването, някоя от вас дали знае, че нещо взе да ме тревожи и това.

# 34
  • Мнения: 1 041
Много благодаря за новата тема!
Аз се чудя има ли общо секса със скъсяване то на шийката?
Момичета всички ли тук сте с граждански брак, как стоят нещата с припознаването, някоя от вас дали знае, че нещо взе да ме тревожи и това.

Ние не сме с граждански брак
До колкото знам трябва да се носи нотариално заверена бележка за при познаване на детето от бащата. Може би и копие на личната му карта.

# 35
  • Мнения: 2 682
И при нас контактите са мит от месец може би, ама на мен ми е супер некомфортно и последният път беше мъка и за двамата и решихме да не си го причиняваме. Сега пък със зачестилите контракции и болежки тук-там хич и не се опитваме.

За умората и аз съм дроб, но пък гледам да върши някакви дейности и доколкото е възможно да правя кратки разходки.

# 36
  • Мнения: 5 073
Много благодаря за новата тема!
Аз се чудя има ли общо секса със скъсяване то на шийката?
Момичета всички ли тук сте с граждански брак, как стоят нещата с припознаването, някоя от вас дали знае, че нещо взе да ме тревожи и това.
Не помня в тази или в темата за ноемврийчетата го писах - 2 са вариантите или преди раждане с декларация , заверена от нотариус , или след раждане с писмено заявление до длъжностното лице по гражданско състояние. И в двата случая е нужно и съгласие на майката.
Ние сме с брак и няма да минаваме през тази процедура.
И аз като Рошличка имам доста енергия и добре , че е ММ да ми налага малко спирачки, защото се усещам да почивам ,когато получа контракции или се преуморя .
Секс не правим може би повече от месец -два, първо защото лекувах гъбички, а после почна да ме хваща шубето да не тръгне бебо преждевременно. Не че не ни се прави и на двамата... След няколко дни влизам в девети месец и може да се пробваме пак .

# 37
  • Мнения: 4 518
Вие поне правите нещо и се изморявате. Аз последните дни бях сама вкъщи, имах сготвено и хладилника пълен. За 4 дни съм ходила до аптека и Еконт. Останалото време съм в леглото и толкова ми е скапано, че очите ме болят.
Секс февруари месец ще правим, ако децата позволят. ФБ, да може да е причина за скъсяване доколкото знам, но не съм лекар.

# 38
  • Мнения: 1 050
Здравейте! Чета ви от скоро, нашето мъниче 💙 ще се появи началото на месец декември. Обмисляте ли дрешки за изписването? Разглеждам плюшени скафандри, одеяло с топла жилетка и панталонки, чувалче с ръкави и качулка… шапка, боди, ританки… ще ми е интересно какво сте избрали.

# 39
  • Мнения: 217
Здравейте от мен.
Бях днес на преглед.
Ами пак си върви назад.
Отговаря на 32 гс,а аз съм 33+1.
АГ каза,че доста лошо е застанало и подозира ,че не го е измерил правилно,но това не ме успокои,понеже още миналия път започна с изоставането.
Освен ехограф ми пусна и запис на тонове,за да проследи всичко.
Каза,че е добре положението.
Мен обаче много ме притеснява това ниско тегло и изоставане.Пия фризурбин по 40 гр,дали да не го увелича,или да мина на прегнако.Иначе изследванията са ми перфектни.Само общия белтък е леко под норма.

# 40
  • Мнения: 523
Здравей krisi.lisi. Аз също имах проблем тези дни с измерванията и ме поизплашиха, дори съм в болница в момента. По календар аз съм в 33+5 г.с. Док който ме следи казва че главичката била по голяма, даже с две седмици, крачетата по къси, но водите били малко и затова ми каза че трябва да постъпя в болница. Като дойдох тук ме прегледаха - главичката нормална и си отговаря, но пък коремчето било изоставало не отговаряло на седмиците, иначе водите нормални. Иди разбери кой как мери. Моя белтък също е леко под нормата и уж наблягам на протеини но мисля да си взема и прегнако. Някои бъдещи мами споделиха че е нормално към края да има разминаване в измерванията. Но ако много се притесняваш можеш да поискаш второ мнение. И най важното е да бъдем спокойни, колкото и трудно да е

# 41
  • Мнения: 703
Здравей krisi.lisi. Аз също имах проблем тези дни с измерванията и ме поизплашиха, дори съм в болница в момента. По календар аз съм в 33+5 г.с. Док който ме следи казва че главичката била по голяма, даже с две седмици, крачетата по къси, но водите били малко и затова ми каза че трябва да постъпя в болница. Като дойдох тук ме прегледаха - главичката нормална и си отговаря, но пък коремчето било изоставало не отговаряло на седмиците, иначе водите нормални. Иди разбери кой как мери. Моя белтък също е леко под нормата и уж наблягам на протеини но мисля да си взема и прегнако. Някои бъдещи мами споделиха че е нормално към края да има разминаване в измерванията. Но ако много се притесняваш можеш да поискаш второ мнение. И най важното е да бъдем спокойни, колкото и трудно да е
Дали е проблем това с главичката?
И при нас е с 2 седмици напред а другото си отговаря.

# 42
  • Мнения: 79
Явно е нормално, и мен така ме изкараха, главата беше голяма 😂 сега сряда съм на преглед да видим 😁 но и при мен има разлики като ходя на частно винаги я измарват по-напред, докато на държавното не чак толкова. Аз не съм лекар но като гледам на мониторчето в частната болница мисля че им е по-модерна апаратурата, поне аз така си мисля, защото аз по-добре виждам, докато в държавната.. ми гледам го тоя монитор и нищичко не разбирам кое какво му е 😁

# 43
  • Мнения: 523
Явно зависи от апаратурата. На частно където монитора е по добър е с по големи размери, а при док по ЗК и сега в болницата е нормална.

# 44
  • Мнения: 1 088
Ще правите ли цитонамазка и кога? При мен не са се засилили и си записах да питам за следващия път. В началото даже ми казаха, че може и след раждането (последната ми е от преди точно 1г).

Общи условия

Активация на акаунт