Коледа 2021/2022

  • 88 926
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 30
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Аз наскоро правих едни отворени банички от типа “обери остатъците от хладилника”. Та и те могат да разнообразят менюто по празниците. Основа от накъсани по-дебелите (турски) кори и плънка от каквото има, без брашно и набухвател. Може да се импровизира. Поръсих ги с разни семки, но за Коледа може да се сложи сушено доматче и клонка розмарин.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 614
Благодаря за темата! Тази година студентът ми от Глазгоу каза, че "обмисля вероятността да се прибере за Коледа", за разлика от миналата година, и вече планирам голямото сладкоправене Simple Smile
Mikkey, страхотни рецепти за соленки. Мисля да пробвам някоя от тях още тази седмица.

# 32
# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Който е от София и Хаджи Димитър не му е далече, мога да дам координати за уникално френско масло. Разфасовката е 500гр. и е около 10 лева.

Може ли и на мен координати или направо тук да пишеш - едва ли ще ни бият...

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Сетих се и за любимите ми соленки-кошнички. Тестото е маслено, със сол вместо захар, а плънката яйце и сирене.

# 35
  • Мнения: 2 687
Миналата година правих тази Кестенова торта на Джейми Оливър - тежкарска работа направо!! Мисля да пробвам и тези кестенови браунита, а ще разгледам и две от вече дадените тук рецепти Simple Smile

Ще ми се рецепта за пухкави кифлички с ванилов крем, не съм намерила досега. Страшно много обичам тези в Costa и много ми се иска някой да е правил подобни?! Simple Smile

Тази година няма как да мина без вече класиките, но ще се ослушвам за нови попадения!

# 36
  • Мнения: 5 353
Присъединявам се и аз ,като ще е Коледа, да е Коледа.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 703
И аз благодаря за темата, любима ми е!
Ще направя задължително тези https://www.mycookingcreations.com/2020/11/pasta-frolla-alla-noc … iola-di-luca.html, на Mikkey в няколко дози, много ги харесах миналата година, и други може и да не правя, че вероятно няма да имам време. Ще се радвам на вашите.

# 38
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Миналата година правих тази Кестенова торта на Джейми Оливър - тежкарска работа направо!! Мисля да пробвам и тези кестенови браунита, а ще разгледам и две от вече дадените тук рецепти Simple Smile

Ще ми се рецепта за пухкави кифлички с ванилов крем, не съм намерила досега. Страшно много обичам тези в Costa и много ми се иска някой да е правил подобни?! Simple Smile

Тази година няма как да мина без вече класиките, но ще се ослушвам за нови попадения!
Виж тези рецепти: Охлювчета бриош с крем и стафиди  и козуначени охлювчета с яйчен крем Може би само формата ще е различна от тези в Коста.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 709
Който е от София и Хаджи Димитър не му е далече, мога да дам координати за уникално френско масло. Разфасовката е 500гр. и е около 10 лева.
Все още чакам координати за това френско масло, където се намира из Хад. Димитър, то най-вероятно вече е приключило, докато ни се отговори.....много мразя така, пуска се нещо и после ме няма ,за да дам обяснения, а въпроси имаше много. Не мога да бия на халост път от Лозенец до хад. Димитър ей така

# 40
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Благодаря за темата! 🥰

# 41
  • Мнения: 3 367
Съжалявам, но не живея във форума, имам и други ангажименти. Нищо не е приключило с маслото, склад е и го поддържат постоянно.
Поставено габърче
https://maps.app.goo.gl/t1a6oEv5MTXMMLCp6
Пътят там прави голям завой, трябва да свиете покрай бараките, карате до втория склад с голям навес ( доста навътре се пада ) и питате за склада с млечни. Работят само да 12.30ч.

# 42
  • Мнения: 5 701
А може ли снимка на самото масло в спойлер, щото може и другаде да го намери?

# 43
  • Мнения: 114
Моля да споделите тънкости при правенето на бисквитки с овесени ядки.
Пробвала съм поне три различни рецепти, чудесни на вкус, но никаква форма. Последните преди печене, малки топчета, след това една плътна маса в тавата.Е изядоха се почти мигновено, начупени на всевъзможни парченца.

# 44
  • Мнения: 5 701
Аз последно правих по тази рецепта:

https://www.bg-mamma.com/?topic=337899

Но не винаги се получава перфектен вид. На мен все ми се разливат, а ако добавя повече брашно, за да се стегнат, стават твърди.

Общи условия

Активация на акаунт