Коледа 2021/2022

  • 88 932
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте и благодаря за новата тема! Hug

Миналата година правих тази Кестенова торта на Джейми Оливър - тежкарска работа направо!! Мисля да пробвам и тези кестенови браунита, а ще разгледам и две от вече дадените тук рецепти Simple Smile

Ще ми се рецепта за пухкави кифлички с ванилов крем, не съм намерила досега. Страшно много обичам тези в Costa и много ми се иска някой да е правил подобни?! Simple Smile

Тази година няма как да мина без вече класиките, но ще се ослушвам за нови попадения!

arino, правя много често тези - https://natalyna.blogspot.com/2015/12/22-2010.html - даже за по-бързо използвам рецептата за виенските кифлички (пак от блога ми) и този ванилов пълнеж. Стават чудесни.

# 46
  • Мнения: 2 687
благодаря, сигурно ще пробвам виенските, намерих ги с търсачка Simple Smile

вече направих кестесновите браунита, които дадох по-горе: жестоки са, абсолютно съперничат на браунито на гордън рамзи, отвън хрупкави, отвътре мокрички, супер са!

# 47
  • София
  • Мнения: 10 869
Моля да споделите тънкости при правенето на бисквитки с овесени ядки.
Пробвала съм поне три различни рецепти, чудесни на вкус, но никаква форма. Последните преди печене, малки топчета, след това една плътна маса в тавата.Е изядоха се почти мигновено, начупени на всевъзможни парченца.

Аз приготвям тези сладки с овесени ядки, чудесни са на вкус. При печене се разливат, така че просто трябва да се подреждат в тавата на по-голямо разстояние:

Бисквити с фъстъчено масло и парченца шоколад

# 48
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Миналата година правих тази Кестенова торта на Джейми Оливър - тежкарска работа направо!! Мисля да пробвам и тези кестенови браунита, а ще разгледам и две от вече дадените тук рецепти Simple Smile

Ще ми се рецепта за пухкави кифлички с ванилов крем, не съм намерила досега. Страшно много обичам тези в Costa и много ми се иска някой да е правил подобни?! Simple Smile

Тази година няма как да мина без вече класиките, но ще се ослушвам за нови попадения!

Рецептата е за понички с пълнеж /ванилов крем/. Могат да се изпекат на фурна, вместо да се пържат.

# 49
  • Мнения: 753
Ауууу поничките изглеждат уникално! Направо им усетих вкуса/миризмата!

За Коледа обикновено правя напукани сладки и джинджифилови бисквити. Без мирис на портокал и канела у дома не е дошла Коледа.

# 50
  • Мнения: 3 367
Снимка на маслото от нета, не съм си в къщи да снимам моето.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 778
Записвам се в новата тема. Искам да направя няколко опита преди да се в пусна в сладкоправенето

# 52
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 111
Все още чакам координати за това френско масло
Масло Президент е на същата цена и е френсия тип масло, и го има навсякъде май. Дори за по-добро не се сещам.

# 53
  • Мнения: 2 084
Все още чакам координати за това френско масло
Масло Президент е на същата цена и е френсия тип масло, и го има навсякъде май. Дори за по-добро не се сещам.
Има малка разлика. Почти 10 лв е Президент за  250 гр. Благодаря на съфорумката за координатите. В петък имам път натам и ще купя за да го тествам.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
И аз благодаря за страхотната тема 😊 Вече събирам идеи за Коледа. Обикновено правя меденки, бейби щоленчета на Ваня Джорджевич, рохлички, коледно пънче и други.

# 55
  • Мнения: 2 741
За кестеново пюре назад някой споменаваше, поръчах тази сутрин от Зоя.бг
Скрит текст:
Не ми даде да поръчам повече от две, като недостатъчна наличност.

Заредих направо и бадемово брашно, това кестеново брашно да пробвам
Скрит текст:

И какао да го видя какво ще е
Скрит текст:



# 56
  • Мнения: 9 050
Щефи, това, което си поръчала, не е пюре от кестени. То си пише - това е някакъв крем от кестени и гроздов сок. Възможно е за това, за което си го поръчала, това да не е от значение. Само отбелязвам.

# 57
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Маслото Президент ми е любимо и много често го пускат на промоция в Т-маркет! Цена 3.99 лв!

# 58
  • Мнения: 2 741
Нищо лично, ще го пробвам утре като дойде. Видях, че има гроздови семки, да, ще комбинирам в  състав за крем.
Смятам и кестени да варя за добиване на пюре по простия начин.

# 59
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
И аз тук с благодарности за уютната и вкусна тема на i_peych!
Соленките на Mikkey са прекрасни - тези с магданоз и орехи изпробвани многократно това лято. Не се лъжете да правите по една доза Stuck Out Tongue Сега хвърлих око на тези със сушени домати.

Общи условия

Активация на акаунт