Коледа 2021/2022

  • 88 932
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 996
Благодаря и аз за новата тема! Не ми е много коледно тази година, но ще си уважа традицията и направя поне наколко вида сладки, а в края на ноември и украся къщата. Ще следя за нови форумни хитове, които да разнообразят стандартния ми сортимент.

# 16
  • Мнения: 6 777
Благодаря за темата, Пейч Hands Thumbsup.

За сега са сигурни меденките, че имам около мен една малка госпожица, която вече е почти на 4г. и се смята за достатъчно голяма, за да си ги украсява сама Smiley. Та, ще я оставя да се вихри.
Другото сигрно са маслените сладки с боровинки на Марчева, любими на всички в къщи.
От там нататък ще решавам в движение какви да включа, но със сигурност не мисля да трупам и да чакам Коледа, че да ги извадя. Ще процедирам като миналата година. Всяка седмица от декември правя нещичко и като се изяде тогава правя друго.

# 17
  • Мнения: 10 264
Все сладки правим, дайте и някои зашеметяващи соленки да спретнем. Сякаш сме кът на соленките. Laughing Аз по нататък ще пусна последните соленки които правих. Бях пуснала снимка в друга готварска тема, после поне 15 човека ми питаха за рецепта. Може и на някой да се харесат, но трябват шприцове, джиджавки, та не знам дали на някой ще му се занимава. Аз не знам какво ще правя още, че бяхме с Ковид, още никой нищо не иска да яде и ако ще сме така още 2 месеца, няма да се трепя никак. Ще си подслаждам в темата с гледане.

# 18
# 19
  • Мнения: 10 264
Ванче, първите си ги правя редовно и са ни любими. Последните си харесах. Запазвам си рецептата, а може и тоя уикенд да ги врътна в зависимост на кого какво ще му  се яде. Взех си една решетка за изрязване на солети. Даже бях питала в темата за бързите въпроси. Та тая рецепта ми се вижда подходяща за тая решетка. Благодаря.

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моите любими соленки са тези:
https://djemmasvetlana.blogspot.com/2011/02/blog-post.html?m=1

И аз си взех решека на Тескома точно за тези.

Последна редакция: вт, 19 окт 2021, 12:16 от Джемма

# 21
  • София
  • Мнения: 10 869
Ванче, първите си ги правя редовно и са ни любими. Последните си харесах. Запазвам си рецептата, а може и тоя уикенд да ги врътна в зависимост на кого какво ще му  се яде. Взех си една решетка за изрязване на солети. Даже бях питала в темата за бързите въпроси. Та тая рецепта ми се вижда подходяща за тая решетка. Благодаря.

Много се радвам. Надявам се и другите да ти харесат. Пиши за резултата след това. Успех! Hug

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Честита нова тема! Да е вкусна и ароматна!
Много ми хареса този кестенов сладкиш, може да го добавя.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 869
Честита нова тема! Да е вкусна и ароматна!
Много ми хареса този кестенов сладкиш, може да го добавя.

lulumba, сладкишът е много вкусен и ако изключим играчката по чистенето на кестените, е много лесен за приготвяне.

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 116
О, темата само две страници и вече си харесах сладкишче, онова с кестените Hands Plus1 Тамън се чудех за нещо по-интересно без да е особено увъртяно. Миналата година мислех един с кестеново пюре да правя, обаче така и не си намерих пюренце, то не че направих много усилия, ама... Днес ходихме в гората където преди събирахме кестени, обаче още не са узряли. Ама много привикна народа на аванта напоследък и май няма да се доредим, имаше много обрулени по земята. Ще се пазаруват сигурно, много съм му навита на този сладкиш.

# 25
  • Мнения: 6 718
Пейч, благодаря за темата!
Соленките, които е показала Джемма, правих миналата година, много се харесаха.
Успешно сладкоправене на всички.

# 26
  • Мнения: 319
Честита тема! Толкова ми е уютно и ми се повдига коледният дух всяка година с тази тема.
Вие ме запалихте по коледното сладкоправене и вече си е традиция. Подготвям се предварително-купувам големи количества масло, правя сладки, подарявам на приятели и т.н
Някой в старата тема питаше за стъклени играчки като от едно време-още се правят такива в Добрич, изпращат с куриер. Правят ги няколко жени ръчно-точно както ги помним, точно онези топки, снежни човечета и др.
Нямам линк, но в интернет има инфо.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Скрит текст:
Все сладки правим, дайте и някои зашеметяващи соленки да спретнем. Сякаш сме кът на соленките. Laughing Аз по нататък ще пусна последните соленки които правих. Бях пуснала снимка в друга готварска тема, после поне 15 човека ми питаха за рецепта. Може и на някой да се харесат, но трябват шприцове, джиджавки, та не знам дали на някой ще му се занимава. Аз не знам какво ще правя още, че бяхме с Ковид, още никой нищо не иска да яде и ако ще сме така още 2 месеца, няма да се трепя никак. Ще си подслаждам в темата с гледане.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/05/blog-post_16.html

# 28
  • София
  • Мнения: 10 869
Eфибуш, радвам се, че и на теб ти е хванал окото сладкишът с кестените! Тази рецепта е от едно време, стои записана в тефтера на майка ми.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт