При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение - Тема 16

  • 30 632
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 837
Баткото е на 5години. Цяло лято беше невъзможен, накрая преди да родя 2те седмици карантина и следенето вкъщи му се отрази ха много зле. После с бебето пак вкъщи, защото нямаше кой да го води на градина. И му се събра кажи речи месец, в който стана още по-невъзможен, не към бебето, а към мен. Слава богу татко му си дойде и го води вече на градина, надявам се скоро да отмине този период, че когато остана пак сама след месец горко ми..

# 46
  • Мнения: 708
Момичета, при мен се налага превантивно да вляза за няколко дни в болница - АГ нещо не харесва много тоновете на бебка, както и имам повишени левкоцити. Никъде нищо не излиза като възпаление, но кръвната картина сочи, че може да има нещо някъде, а и тоновете на бебка го показват в някаква степен. Та утре ме приемат, надявам се всичко да е наред и да си изчакам датата за секцио, която е 18.10. Ще ми вливат венозно антибиотик, ще следят тонове и така.
Иначе от вчера официално си влязох в 9ти месец. Притеснявам се дали всичко ще е наред, моля стиснете по едно плаче всичко да е ок и да няма проблеми!

# 47
  • Мнения: 151
Здравейте.
Вчера след спешно секцио се появи Божидар!
За жалост е с инфекция и е на антибиотик в кувиоз,но се надявам скоро да е добре и да го гушкaм!

 cherry_blossom точно заради ниски тонове направихме спешното секцио, иначе беше планувано за 01.10.

# 48
  • Мнения: 404
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

И аз съм така, термиът ми е на 20/10. В 28 седмица имах малко болки като пред цикъл и дотам. Нито стягания, нито нищо. И на мен ми е второ раждане. Първия път тръгна без контракции. Само страшна болка имах след проверка за разкрития. Биха ми упойка и така и не разбрах какво са контракции. Засега при мен положението е спокойно. Има време де.

Сигурна съм, че всичко ще мине наред, просто слушай тялото си. 😊

# 49
  • Мнения: 578
Честито раждане на Божидар. За е много борбен и скоро до излезе от кувьоза, за да го гушкате.
Cherry_blossom, пожелавам ти всичко да се оправи бързо и да изкараш до датата си. Ако не ще гушкаш бебе по-рано.

# 50
  • Мнения: 1 266
Първо честито ново бебче. Да е живо и здраво 🍀
Така, да отговоря на каквото се сещам, че доста теми са се засегнали 😊
За естественото раждане не се филмирайте излишно, то като тръгне няма да сбъркате. Аз родих първото си дете на 24 нормално, нито знаех какво е, нито бях чела, а и преди 13 години нямаше толкова информация, Интернет, форуми и тн. Но като си ми почнаха родилките контракции не можах да ги обърка. Само трябва да запазите хладнокръвие.
За по-големите деца, всеки е различен. И да даваме акъл тук, всяко дете различно реагира. Аз първите седмици мислех, че ще полудя, но постепенно всичко влиза в ритъм.
Спешно секцио имах преди 7 години, заради тоновете. Беше с пъпна връв около врата. Нямаше проблем с бебето.
Медикаменти пия желязо, Имунолактон, Магнерот. Док каза деня преди секциото да ми е чист ден, смисъл нищо да не пия. Само всеки ден оттук до секциото да слагъм глобули и задължително деня преди секциото пак да сложа.
За протеина, тази седмица пия Прегнако и не ми се е отразил на килограмите, НО все пак трябва да имате контрол върху храненето си. Ако ядете чипс, вафли и други боклуци, няма да е от протеина проблема. До тук съм 13 кг. отгоре. До края на бременността се надявам да са 14 макс. Миналия път обаче пиех Isomilk, който беше гаден, разтваряше се трудно и тогава се чувствах гадно като го пиех. Та много зависи и от протеина, този млечни води до задръжки и на мен специално не ми беше ок. Другото нещо е, че аз и с храната гледам да набавя протеин. Спазвам режим с възможно най-малко захар, бял ориз, картофи и бяло брашно.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 369
Здравейте.
Вчера след спешно секцио се появи Божидар!
За жалост е с инфекция и е на антибиотик в кувиоз,но се надявам скоро да е добре и да го гушкaм!
Честит да е Божидар! 🥰
Дано много скоро да е в прегръдките ти! А на теб- бързо възстановяване!

# 52
  • Мнения: 83
А аз само не мога да разбера защо откакто съм 36 г.с усещам бебка мнооооого рядко.Например днес съм усетила няколко ритника само по 1 без много активност и от няколко часа няма никой😒 Иначе миналия петък бях на преглед тонове всичко перфектно.

# 53
  • Мнения: 475
Май към края нямат много място и по рядко се усещат, и аз не усещам бебето както преди, пък няма индикации за някакъв проблем.
А аз само не мога да разбера защо откакто съм 36 г.с усещам бебка мнооооого рядко.Например днес съм усетила няколко ритника само по 1 без много активност и от няколко часа няма никой😒 Иначе миналия петък бях на преглед тонове всичко перфектно.

# 54
  • Мнения: 2 028
Ivanova Petrova, честито бебче, пожелавам ви бързо възстановяване и скоро да се гушкате! Удобно ли е да разкажеш повече за инфекцията, лекарите знаят ли от какво е?
Скоро приятелка разказа, че седмица преди раждането, детето й се е разболяло, на нея нищо й нямало, но бебчето се родило с оток, който казали, че е от безсимптомното й боледуване и от тогава все за това мисля, защото вкъщи каката и баща й все мъкнат нещо. Аз пък не знам дали съм излекувала стафилококите в носната лигавица. Чудна картинка ми е в главата.
Bubamara9,точно Isomilk ми предписаха и днес го взех, дано не е гаден и да успея да избутам опаковката, а ако не ми хареса, ще търся друг, защото очевидно ми е необходим. Все още се надувам като балон. Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 708
Ivanova Petrova, честито бебче, бързо възстановяване и скоро да сте си вкъщи!
При мен не са ниски тоновете, напротив - високи са и нещо не била съвсем ок вариабилността, не знам честно казано, но не са съвсем както трябва да бъдат. Според АГ има някаква субклинична инфекция някъде в мен, не знам какво може да е.. спомена за някаква уреяплазма може би, но аз я имам изследвана точно преди да забременея плюс хламидии и още куп такива неща, ей така превантивно си ги бях пуснала. Освен това не съм боледувала от 2 години поне, изобщо много странна работа.

# 56
  • Мнения: 151
Не се знае от къде е инфекцията. Предполага се,че е имало нещо безсимптомно

# 57
  • Мнения: 703
Ivanova Petrova, честито бебче, бързо възстановяване и скоро да сте си вкъщи!
При мен не са ниски тоновете, напротив - високи са и нещо не била съвсем ок вариабилността, не знам честно казано, но не са съвсем както трябва да бъдат. Според АГ има някаква субклинична инфекция някъде в мен, не знам какво може да е.. спомена за някаква уреяплазма може би, но аз я имам изследвана точно преди да забременея плюс хламидии и още куп такива неща, ей така превантивно си ги бях пуснала. Освен това не съм боледувала от 2 години поне, изобщо много странна работа.


Високи левкоцити може да са индикации за възпаление на бъбреци, зъби, урина, секрет….

Добре е да си пуснеш урина и микробиология

# 58
  • Мнения: 708
Sunshine202, пуснала съм, всичко е чисто, и е такова през цялата бременност. Всеки месец пусках стерилна и обикновена урина, последно вчера. Микробиология в 13гс и миналата седмица, само гъбички ми излизат, които според АГ не са проблем. Явно е някъде другаде, безсимптомно... кой знае. Иначе по ПКК все ми бяха леко повишени левкоцитите, но всеки път малко повече от предишния. Сега последно бяха малко над 16, както и СУЕ за първи път повишено.

# 59
  • Мнения: 703
Sunshine202, пуснала съм, всичко е чисто, и е такова през цялата бременност. Всеки месец пусках стерилна и обикновена урина, последно вчера. Микробиология в 13гс и миналата седмица, само гъбички ми излизат, които според АГ не са проблем. Явно е някъде другаде, безсимптомно... кой знае. Иначе по ПКК все ми бяха леко повишени левкоцитите, но всеки път малко повече от предишния. Сега последно бяха малко над 16, както и СУЕ за първи път повишено.


Те и при мен за повишени от началото до сега…но на мен мш избиват мъдреци и венците са ми доста възпалени..отделно че до скоро слагах и утрогестан, а той натоварва бъбреците..

Особено влияние оказва и стреса, а при мен той е вповече..от там ме хващат венците и съм готова…доста често си и понастивам

Общо взето и аз не знам на какво се дължат високите левкоцити

Освен това си правих и цитонамазка и микробиология за микоплазми..всичко ми е отрицателно, но пък имам раничка, която ще обработваме след раждане…

Последна редакция: ср, 29 сеп 2021, 16:46 от Sunshine202

Общи условия

Активация на акаунт