При нас настана оживление, ОКТОМВРИ сме в родилно отделение - Тема 16

  • 30 628
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 126
Bubamara, Яренце, притесняват се, че не стига достатъчно храна/кислород и се мъчи и може да пострада, ако остане вътре в мен и че затова изостава. Затова искат възможно най-бързо да я извадят и понеже 37+5 си се води доносена, не им се рискува да чакат още Sad


Здравей!
На каква база преценят че може и да не достига достатъчно храна и кислород?

# 31
  • Мнения: 2 028
Благодаря за новата тема!
Аз имах ръчна Медела, която от експлоатация се счупи чак. Grinning
После ползвах ел. на Авент, определено е по-бързо и удобно с ел.помпа, но тази на Медела ме цедеше по-добре. Сега се чудех дали да купувам предварително, но май ще изчакам, за да се уверят, че ще ми трябва, все пак всичко се случва.
Знам, че има сред вас доста пиещи протеини и се чудя дали се отразиха върху килограмите ви?

# 32
  • Мнения: 49
Здравейте и от мен! Blush
Тази нощ изобщо не успях да мигна от болки. Добре че сутринта бях на преглед и тонове. Контракциите са започнали. АГ от тоновете разбра, че съм със силни болки. Каза да очаквам всеки момент и да звъня, ако има нещо. Гледаме да изкараме до неделя - деня за секцио. Ще пия магнерот 3х2. Ако не успея да изтикам тази нощ, утре рано сутринта с багажа да съм на линия. Бях се подготвила за 3-ти и сега изведнъж се паникьосах. Tired Face Ама каквото такова, Божа работа...

# 33
  • Мнения: 64
Здравейте и от мен! Blush
Тази нощ изобщо не успях да мигна от болки. Добре че сутринта бях на преглед и тонове. Контракциите са започнали. АГ от тоновете разбра, че съм със силни болки. Каза да очаквам всеки момент и да звъня, ако има нещо. Гледаме да изкараме до неделя - деня за секцио. Ще пия магнерот 3х2. Ако не успея да изтикам тази нощ, утре рано сутринта с багажа да съм на линия. Бях се подготвила за 3-ти и сега изведнъж се паникьосах. Tired Face Ама каквото такова, Божа работа...

А на теб термина кога ти е попринцип?
Мен също ме боля цяла вечер, дори и кръста по едно време. Тази сутрин се загледах и в корема и ми се струва, че се е смъкнал надолу, а и движенията на бебето като че ли ги усещам една идея по-надолу. Чак вторник съм на тонове , но пък имам и цял месец до термин.

# 34
  • Мнения: 49
Здравейте и от мен! Blush
Тази нощ изобщо не успях да мигна от болки. Добре че сутринта бях на преглед и тонове. Контракциите са започнали. АГ от тоновете разбра, че съм със силни болки. Каза да очаквам всеки момент и да звъня, ако има нещо. Гледаме да изкараме до неделя - деня за секцио. Ще пия магнерот 3х2. Ако не успея да изтикам тази нощ, утре рано сутринта с багажа да съм на линия. Бях се подготвила за 3-ти и сега изведнъж се паникьосах. Tired Face Ама каквото такова, Божа работа...

А на теб термина кога ти е попринцип?
Мен също ме боля цяла вечер, дори и кръста по едно време. Тази сутрин се загледах и в корема и ми се струва, че се е смъкнал надолу, а и движенията на бебето като че ли ги усещам една идея по-надолу. Чак вторник съм на тонове , но пък имам и цял месец до термин.

Терминът ми е на 12.10, но определихме дата за секцио - 03.10 по мед.причини. Като цяло до сега често имах болки и си мислех, че няма да разбера като започнат контракциите, но повярвай ми - разбрах Grin Моля се само да устискам до неделя, че някак си за тогава съм се настроила и не съм никак готова, нито психически, нито с багажи и приготовления. Neutral Face

# 35
  • София
  • Мнения: 4 713
Аз такива стягания имам че корема на камък но не ме боли въобще, само кръста онзе ден като при цикъл
Термина ми е на 29 октомври
И честно казано не усещам корема да ми тежи толкова колкото с баткото, който родих точно на термин... Унче аз съм на магнерот 500 3х2
Фероглобин сутрин и вечер по 1
Сорбифер сутрин на гладно по 1
Аспирин проект от 100 между 18 и 20 часа
И днес съм на тонове от 20 ч
А между другото има ли от вас, който се следят при Вецев и ходят на тонове..... Имам точно конкретен въпрос

# 36
  • Мнения: 251
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

# 37
  • Мнения: 241
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

И аз имам същото чувство 😁 Термина ми е чак за 30ти, също очаквам естествено раждане, първо бебе и главата ми е пълна с притеснения кога, как, всичко наред ли ще е, ще си изчака ли термина и т. н.

# 38
  • Мнения: 64
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

Да, аз чакам естествено раждане, но ми е за първи път и при всяко едно малко нещо съм на нокти. До такава степен съм се филмирала, че ме е страх да мръдна от вкъщи 😄😄😄

# 39
  • София
  • Мнения: 860
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

Аз чакам за естествено и нямам идея кога ще тръгне. Затова пък всички роднини си мислят, че знаят и се обзалагат кога ще вляза да раждам и много ме дразнят.
И това, че звънят и дават акъл за самото раждане, да не съм била давала секцио, да си държа на нормалното и така нататък... Сякаш пък ако има опасност за мен и бебето само ще ми е до техните прищевки да не ме режат.

Та кураж не знам как да ти вдъхна. Гледай лекциите на Елена Василева за дишане по време на раждане, има ги в ютуб. Аз лично просто гледам да не мисля за самото раждане, гледам филми и сериали, разсейвам се доколкото мога. Стискам палци да не вляза да раждам точно след вечеря, че имам огромен апетит и се надявам да ми се размине повръщане от преяждане преди раждане...

# 40
  • Мнения: 56
Аз такива стягания имам че корема на камък но не ме боли въобще, само кръста онзе ден като при цикъл
Термина ми е на 29 октомври
И честно казано не усещам корема да ми тежи толкова колкото с баткото, който родих точно на термин... Унче аз съм на магнерот 500 3х2
Фероглобин сутрин и вечер по 1
Сорбифер сутрин на гладно по 1
Аспирин проект от 100 между 18 и 20 часа
И днес съм на тонове от 20 ч
А между другото има ли от вас, който се следят при Вецев и ходят на тонове..... Имам точно конкретен въпрос

Аз ходя на тонове при Вецев, питай ще помагам ако мога Simple Smile
 
Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

Аз също чакам естествено раждане, последно в понеделник нямах никакви контракции и индикация за скорошно раждане, което малко ме демотивира. Чакане му е майката, докторът каза хубавото и нормално раждане изисква много търпение. Терминът ми е 09.10 и ми е първа бременност.

Имам чувството, че всички знаят кога ще се родят бебенцата им, а само аз не.
Някоя друга мама да чака естествено раждане?Малко кураж да вдъхне. Въпреки, че ще ми е второ раждане се притеснявам кога и как ще тръгне.

Аз чакам за естествено и нямам идея кога ще тръгне. Затова пък всички роднини си мислят, че знаят и се обзалагат кога ще вляза да раждам и много ме дразнят.
И това, че звънят и дават акъл за самото раждане, да не съм била давала секцио, да си държа на нормалното и така нататък... Сякаш пък ако има опасност за мен и бебето само ще ми е до техните прищевки да не ме режат.


И мен близките постоянно ме проверяват, което ме изнервя допълнително, а при мен е обратното всичките ми роднини се чудят защо искам да "си причинявам" това да раждам естествено, ами да не съм се била дърпала със секцио, да не съм се мъчила. Май едно време е било модерно и голямо геройство да родиш със секцио и да заобиколиш, както те ги наричат "родилните мъки" Angry

# 41
  • София
  • Мнения: 4 713
Аз съм с термин 29 окт и второ естествено раждане

# 42
  • Мнения: 596
И аз съм за естествено раждане, терминът ми е в събота и го очаквам буквално всяка минутка. Търпението не ми е силна страна като цяло, но съм се настроила позитивно и вярвам, че всичко ще мине по възможно най-добрия начин Simple Smile
Мисля че е много е важно спокойствието, както за цялата бременност, така и за самото раждане. Напрежението и стресът само влошават нещата, така че момичета, представяйте си как много скоро в ръцете ви ще бъде най-голямото щастие на този свят и се опитайте да прогонвате всякакви лоши мисли Simple Smile

# 43
  • Мнения: 228
Стискам палци да не вляза да раждам точно след вечеря, че имам огромен апетит и се надявам да ми се размине повръщане от преяждане преди раждане...

Карди, аз родих първото си дете не Гергьовден след обилен обяд - секцио с пълна упойка и не е имало проблем, така че не се тревожи за това.

Аз пък на обратно - страхувам се от датата на секциото. Вчера се разбрахме с АГ на коя дата ще бъде, уточнихме нещата покрай приема и сега съм кълбо от нерви. Някак си предпочитам да не знам. Първото ми секцио беше по спешност, започна като нормално раждане с контракции. Нямах време да се тревожа, да го мисля. То като започна болката и възможност да мисля нямах. За 10мин ме подготвиха за операционна и докато се усетя бях упоена. Никога през живота си не съм имала планова операция и се страхувам. Изненадана съм от себе си, че реагирам така. По принцип съм доста корава и рядко нещо ме изкарва от равновесие

# 44
  • Мнения: 1 109
Аз да питам вече родилите мами и с по-големи деца как се справяте?
Моята кака почти на 3 първия ден много му се радва на бебето, милва го, гуши се и тя при нас. Обаче си иска вниманието, а аз кърмя, а то си е часове кърмене, знаете. Сега имам помагач, мъка ми е какво ще стане като остана сама.

Общи условия

Активация на акаунт