Избор на домашен принтер

  • 15 592
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Благодаря, ще видя този модел!

# 46
  • Мнения: 255
Здравейте, искам да купя лазарен цветен принтер, с който да мога да печатам на картон до 200гр, в същото време да е с компактни размери и да печата с високо качество. Нямам си и понятие от принтери, моля за препоръки. До 400-500лв може и на старо.

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?
Не ви го препоръчвам.
Ако искате професионално по-добре лазерен
Първо мастиленоструйният касетите са му по -скъпи. Може да вземете съвместими, но хаби доста мастило по принцип. Второ, като не се използва често главите пресъхват и спира да печата.
Ние имахме подобен дисплея на 3тата година отказа и от опит казвам
Дъщерята си купиха на изплащане втора употреба лазерен цветен за офиса
Предлагам ви този вариант
Ние вече в къщи сме с лазерен чернобял. Не ми трябва цветно
Но втори път мастиленоструен няма да купя

# 49
  • Мнения: 2
Благодаря. Бяхте ми полезна. А  какъв да взема? На дъщеря ви какъв е?

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря. Бяхте ми полезна. А  какъв да взема? На дъщеря ви какъв е?
На дъщеря ми е лазерен цветен втора употреба на изплащане. А3 формат. Потърсете. От 5 години го имат, чак декември месец миналата година се наложи да сменят барабан ли огледало ли това , което пренася тонера, но беше около 85 лв ремонта. По спомени.
https://technomania.bg/renovirani-vtora-raka-lazerni-printeri-cvetni
Това с бързо търсене в гугъл. Намират се.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Здравейте, какво ви е мнението за принтер Canon Pixma TS 5350 A ? Подходящ ли е за направата на картички, покани, отпечатване на снимки?
Ако бюджетът ви го позволява Brother DCP-T420W е вариант.

# 52
  • Мнения: 924
Имам Canon Pixma, не помня точно кой модел обаче. Доволна съм от качеството и на печата, и на скенера.
Ако ви се занимава можете да си купите наливно мастило - продава се в тубички по 100мл мисля - черно, циан, магента, и жълто. По 15тина лева бяха. Пробивам си оригиналната мастилница на съответните места и със спринцовка си зареждам мастило от тубичките. Стига за много дълго време. При редовен печат обаче, защото мастиленоструйните принтери имат навика да засъхват след 2 седмици неползване.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 919
Обикновено мастилено-струйните принтери имат програма за самопочистване, която задейства принтера от време на време и не позволява (поне на теория) засъхването на главите. Естествено това води и до хабене на консумативи, но пък е някаква опция за по-дълъг живот на устройството. Новите модели принтери на Епсън са интересни от гледна точка на консумативите - доливат се в резервоарчета и може да се купят съвместими консумативи по литър, което излиза доста изгодно ако се печата много. Някои фотографи си избиват цялата система само с един абитуриентски бал Simple Smile)))))))))))))

# 54
  • Мнения: 6 561
Купих мастилено-струен Епсън със скенер преди 4 години за хоум офис. Побъркахме го от печатане, вече е надхвърлил 60 хил. страници, мастилата се от тези, които се доливат и са доста бюджетни. Единствено миналата година смених някакъв по-скъп консуматив (тампон) за около 50 лева. Много приятно ме изненада марката.
От предубеденост в офиса бяхме само с HP. Ами смея да твърдя, че Епсън не отстъпва по представяне. А най-голямото ни набутване беше с един Xerox на цената на малък автомобил, който се срина тотално 2 дни след като му изтече гаранцията.

# 55
  • Мнения: 1 466
Аз съм с принтер, копир и скенер Brother DCP-T520W. Мастилата се изливат в резервоари от тубички, като всеки един от трите цвята е 13 лв. Черният цвят е 19 лв. Купих си го за Коледа 2021 година и до момента все още е с мастилото от комплекта, с който го купих, а съм разпечатала поне три пакета хартия. Самопочиства се, така че не засъхва когато не се използва дълго време. По-дебела хартия разпечатва, като се подават лист по лист от задната страна. Свързан е безжично с лаптопите и телефоните ни, но отделно взех и кабел за компютъра, ако някой ден се наложи да печатам и нямам интернет.
Минус за мен е, че при задаване на високо качество пълноцветен печат е бавен.

# 56
  • Мнения: 788
Какъв принтер ще ми препоръчате за дома, ще разпечатвам на детето за оцветяване, мои документи за работа и това е. Не държа да е цветен, даже и няма смисъл, да са евтини консумативите.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Лазерен принтер Xerox Phaser 3020

# 58
  • Мнения: 4
Изчетох всичко - колебая се межди МФУ мастиленоструен Canon PIXMA G3416 WiFi и Epson EcoTank L3550 WiFi MFP, за дома. Не печатам много - документи, билети, ваучери и копие на документи, л.к. и т.н.
Друго към което се насочвам е лазарен принтер с WiFi Brother HL-1222WE.
Кое си струва, при положение, че вече има много приложения за смартфон за сканиране и изготвяне на документи?

# 59
  • София
  • Мнения: 2 919
Щом няма да се печатат снимки, лично аз не виждам смисъл от мастилено струйно устройство. Цветен лазерен принтер ще върши работа. Казвам го като собственик на лазерен цветен принтер НР. За разпечатване на документи няма никакви проблеми. Обаче аз ползвам отделен скенер EPSON защото се занимавам и с фотография Simple Smile.

 П.П. Сега видях, че посочения принтер е ч/б. Имам и ч/б лазерен Самсунг, който вече почти не ползвам заради цветния. Докато го ползвах активно нямах забележки, но постоянно ме дразнеше липсата на цвят, особено когато разпечатвах някакъв цветен оригинал. С цветния принтер дори и данъчните декларации излизат като получени от НАП Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 22 фев 2024, 21:52 от Mунчо

Общи условия

Активация на акаунт