Избор на домашен принтер

  • 15 595
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.

# 31
  • Мнения: 284
Какво мислите за МФУ на Brother? Май се насочвам към тях и се отказвам от цветен принтер. Струва ми се, че като консумативи ще ми излезе най-изгодно. С една тонер касета ще карам мноооого време

# 32
  • Мнения: 183
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.
Не можете да печатате ако нямате интернет и не може да ползвате съвместими консумативи (което индиректно ви прави клиент на монополист)! И като получите касетата за вашия принтер от HP, опитайте да е сложите на друг, аналогичен на вашия, но с различен сериен номер ...

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Избягвайте принтерите и МФУ-тата на HP с буква "Е" в края на модела, ако не желаете да имате пореден договор подобен на този с GSM оператор ... Разбирам стремежа на компаниите всичко да се предлага като услуга, която да може да се планира като приход, но не искам да участвам лично!
Какво имате предвид? Плана може да се прекрати или да се промени по всяко време - нищо общо няма с договор с мобилен оператор.
Не можете да печатате ако нямате интернет и не може да ползвате съвместими консумативи (което индиректно ви прави клиент на монополист)! И като получите касетата за вашия принтер от HP, опитайте да е сложите на друг, аналогичен на вашия, но с различен сериен номер ...
. Не разбирам за какво ви е аналогична глава след като главите си идват от ХП...наличието на интернет няма да го коментирам.. без интернет аз не мога и да работя...Май си търсите проблеми където ги няма. Аз съм доволна от услугата..преди имах принтер без WiFi и купувах глави и както казах плащах 90 лв на всеки 2-3 месеца , което е много скъпо..

# 34
  • Мнения: 9 662
Здравейте, ако може да ми препоръчате принтер, цветен, по-бюджетен, докъм 300 лв., който може да принтира на по-дебела хартия и стикерна хартия. Не ми трябва скенер и копир, принтиране на А3, цената на мастилата не ме вълнува особено, защото принтерът ще се ползва много рядко.

# 35
  • Мнения: 6 300
принтерът ще се ползва много рядко.
В такъв случай не гледай мастилено-струйните, а лазерни/LED.

# 36
  • Мнения: 9 662
Ама ми трябва цветен, а цветните лазерни май са доста пари Sad

# 37
  • Мнения: 6 300
Аз купих Brother HL-L3210CW цветен за 220 евро, но е А4.
Имам го от няколко месеца, но го ползвам рядко (както си и знаех) и още не съм пробвала печат на висока резолюция на някакви по-специални хартии. За такова нещо бих отишла в копирен център, ако не ми се налага често, а ми е важно да стане много добре. Thinking
Преди години имах мастилено-струен на Epson, но се запуши безвъзвратно. Два комплекта тонери похабих в опити да отпуша дюзите, изхабиха се при пускането на разните там почистващи тестове, което беше безумно. Joy Тогава реших, че следващият ще е лазерен.

# 38
  • Мнения: 183
Не съществува цветен лазерен зa 300 лв. В най-добрия случай ще може да печатате на 160-170гр. хартия или специална 200гр хартия. 450 лева е мин. бюджет ...

Последна редакция: чт, 02 мар 2023, 21:55 от TorbaLan1

# 39
  • Мнения: 3
Здравейте,
И аз търся принтер и копир в едно за дома .
Спрял съм се на Канон сериите PIXMA или Maxify до към 400~500  лв.
Интересува ме цветен печат, малък размер на устройство и евтини консумативи. Скорост и  wi-fi не ме интересува.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Здравейте,
И аз търся принтер и копир в едно за дома .
Спрял съм се на Канон сериите PIXMA или Maxify до към 400~500  лв.
Интересува ме цветен печат, малък размер на устройство и евтини консумативи. Скорост и  wi-fi не ме интересува.
Ако ще печатате често е удачни, но ако рядко ще печатате, по-добре лазерен.
навремето дъщерята като беше ученичка взехме Канон сериите PIXMA, защото и трябваше цветен принтер. После, като започна да печата рядко, главите изсъхнаха и не се оправи. Иначе вземахме от съвместимите мастила и излизаше евтино. След това си купих лазерен, само черно, друго не ми трябва, чччччччВече 7 години работи. Рядко печатам. Миналата година смених касетата. Само документи понякога и често рецепти, като реша нещо да готвя Simple Smile. А дъщерята си взе цветен лазерен. Тя е дизайнер

# 41
  • Мнения: 9 662
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали
Зависии от влажността на въздуха. Може да има някъде статистика. Не съм се интересувала.
Само да кажа, нашият Канон беше и с дисплей. След време дисплеят се повреди и за да го направят дадоха такава цена, че по-добре щеше да е да се купи нов. Сканираше от компютъра и само по една страница копирахме. Не можеше да зададем да намали или увеличи изображение. Или повече копия

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 10:10 от Ani Ka

# 43
  • Мнения: 3
Цитат на: Jazzfen link=topic=1369722.msg46093040#msg46093040 date=16778[i
[/i]
Ако ще печатате често е удачни, но ако рядко ще печатате, по-добре лазерен.
навремето дъщерята като беше ученичка взехме Канон сериите PIXMA, защото и трябваше цветен принтер. После, като започна да печата рядко, главите изсъхнаха и не се оправи. Иначе вземахме от съвместимите мастила и излизаше евтино. След това си купих лазерен, само черно, друго не ми трябва, чччччччВече 7 години работи. Рядко печатам. Миналата година смених касетата. Само документи понякога и често рецепти, като реша нещо да готвя Simple Smile. А дъщерята си взе цветен лазерен. Тя е дизайнер
Благодаря!
Помните ли кой модел на pixma си купихте?
А кой модел на лазарен черно бял и колко му струва консуматива?

И да това в много важно за избора.
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали

Последна редакция: пт, 03 мар 2023, 12:39 от Jazzfen

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Благодаря!
Помните ли кой модел на pixma си купихте?
А кой модел на лазарен черно бял и колко му струва консуматива?

И да това в много важно за избора.
ОК, за мастилено-струйните колко често трябва да се печата, че да не се запуши? На мен няма да ми трябва толкова често, но мога да то пускам да изпечатва нещо безмислено от време на време, че да не се развали
Canon Pixma не помня модела, а и може вече да го няма. Беше преди 12-14 години. Може и повече.
Сега съм с Brother DCP-L2500D касетата не помня. Между 70 и 80 лв. беше събота и ми трябваше принтера, а и нямах 2-ра касета, защото ако се даде за презареждане, 1-3 дни не можеш да печаташ, ако ти потрябва. Иначе презареждането е около 35 лв. Ние миналата година сменихме януари касетата. Мисля втората да я дам на зареждане да е готова, но още не съм се наканила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт