Великобритания - тема {89} Лятно-Морска-Не локдаунска

  • 42 546
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Дорет стискам палци. Прилича ми на възпаление на опашната кост, имала съм три пъти за съжаление в два от тях хирург трябваше да направи разрез и да дренира за да се изчисти. Като студентка са ми най - лошите  спомени когато ме разкарваха между студентска поликлиника и хирургиите, а аз едвам ходех.

Бръм нито тук, нито в БГ всичко е само черно или само бяло. Тук към била в болница веднъж ( надявам се да не ходя повече) кагато родих и седем дни се наложи са останем с бебето. Прекрасно и адекватно отношение и много добра база - държавна болница.
В БГ баща ми преди месец със съмнение за пневмония след ковид му беше отказан прием в болница въпреки направлението.
Преди няколко години се наложи да съм придружител на баба Бог да я прости, няма да разказвам в какво място лежахме, трудно е да го нарека болница.
Леля ми на първа химиотерапия беше посрещната с думите За какво идваш и без това ще умреш..., почина, но след 4 години.
На приятелка и отказаха направление защото нямали за този месец, а и тя веднъж ползвала.
И въпреки това никога няма да отсека, че в България виж ти не е ок защото знам, че има добри болници и лекари и персонал, та майка ми е до тази седмица беше част от тази система 50 години.
И тук има и адекватни доктори. За детето за специалист алерголог за по малко от месец получих направление и апоитмент в детска специализирана клиника. Детето ми със съмнение за ковид, преди резултата от ПСР веднага ни викнаха за да прегледат и да чуят гърдите.
Да сме здрави и да не се налага да ползваме нито тук, нито в БГ здравни услуги.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 00:19 от Илейн :)

# 736
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Дорет, стискам палци.

Обаче с тези бройки новозаразени започвам да се притеснявам да не затегнат още мерките и да не успеем да го приключим  😠
Знам че миналата година с първия локдаун специализираните клиники работеха в един момент само за започнати вече случаи. И да, лекари са, не зъболекари, ама не би ли трябвало и зъболекарите да са така - започнат случай да не се отлага?

# 737
  • Мнения: 3 225
brumm и в Бг спираха работа в оня период, в който можеше само до хранителен магазин да се ходи. Дълго след това много от зъболекарите не работеха или само с определени пациенти и спешни случаи.

Ина, говорих с приятелка и тя потвърди, че всичко започнато е били завършено. Останалите (профилактични и неспешни) часове били отменени. Та съм една идея по-спокойна сега.

Към момента с този ковид няма адекватна здравна система никъде. Дори и в държави, в които е била на много високо ниво. Да се благодарим, че все още има медицински персонал в болниците и че имаме шанса да ползваме две здравни системи.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 464
Дорит, стискам и аз!

Илейн, това за леля ти … нямам думи просто. Колко безсърдечен и откровено прост трябва да си, за да кажеш такова нещо … в такава ситуация, на болен човек..

Ще ви постна малко снимки от нашия клоус:


# 739
  • Мнения: 5 300
Със системата в България съм наясно, както болнична, така и извънболнична.
Маникюристките работеха през цялото време, какво остава за зъболекар.
Досега, аз лично, съм получавала здравна грижа в България,  тази в Англия не мога да я нарека грижа, по-скоро безхаберие. Ако мърдаш, всичко е 6.
Дъщеря ни пролетта направи някаква алергия. Всъщност, нямам идея какво беше, защото не я прегледа лекар. Учителката й каза, че вероятно прави алергия от полени. Защото като излязла на двора я засърбяли очите. Аз като една съвестна майка се свързах с GP.  Когато ми позвъниха, първият въпрос беше какво съм искала да направят. WTF??? Не съм медицинско лице. Що за въпрос е това??? За справка в България щяха да я изпратят на алерголог, евентуално да направят тестове за алергии (защото аз имам такива), и да изпишат лечение.
Какво направиха тук? Казаха ми дабси купя противоалергично от магазина. И понеже аз попитах кое точно да купя, решиха да ми изпишат. За справка, в училище купени от родител и неизписани от лекар медикаменти не се допускат. Е, изписаха й. На приказки, без дори да са я виждали. Къде тук е здравеопазването? Как се изписват лекарства за дете по телефон? Без преглед?
Здравеопазване, айде, няма нужда. Няма да ви отекчавам с моите драми, лични, че вече досаждам.
Да, вероятно лекари има. Някъде там.

# 740
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
хаха, същата история от преди месец , детето се събуди със затворено направо око , аз изтерясах естествено.. прегледаха я по телефона и изписаха капки .. мина за 3 дена , ама ако не беше .. и естествено не разбрахме от какво стана , за да знаем за по натам
2 месеца ги чакам да ми пратят писмо с реферал за гастро скан .. дет се вика - ни вест , ни кост
За да си опазват NHS  спират всички планови операции .. ем да , ама хората не боледуват само от тоз вирус малоумен .. толкова много хора ептен ще го закъсат
Исках да си ида до Бг , ама сега съвсем затягат положението  , и по един милион теста на отиване и на връщане не ми се правят, а и ако случайно някой излезе + , тогава не ми се мисли
Радвам се на момичетата , които имат късмет със съвестни лекари

# 741
  • Мнения: 1 924
Колкото по-бързо забравите за българския тертип на лечение тип справка с 5 лекари, 10 теста в лаборатория и предписани 5 сиропа и 10 типа капки, толкова по-лесно ще ви е тук и с тукашната система. Различно се работи, факт. За минимални проблеми и неразположения не се бие барабанът. Да, джипитата би трябвало да работят вече face to face , но искат повече пари и се опитват да извиват ръцете на правителството. Иначе, като нямаш опит с тукашните болници не е много добре да ги коментираш. Да не разправям майка ми последните 3г от живота си и 4 операции в Бг през какво мина като отношение, база и изобщо поне достойнството да им запазват, в малкото останали им дни, да, ама не.

Бтв, в полските магазини се намират антибиотици, сиропи и други “забранени” от свободен достъп медикаменти, ако решите да самолекувате.

Последна редакция: чт, 16 дек 2021, 08:51 от ٠•● Veggie ●•٠

# 742
  • Мнения: 11 630
Дорет - стискам палци! Пиши как си!

# 743
  • Мнения: 5 300
Лекарства имам, цяла аптека, но благодаря ьа съвета. Аз съм със синузит. Гърло и хрема ме удрят в носа и тръгва гной. Върви обяснявай, че няма да пия 5 дена парацетамол и да чакам да ми мине, а ми трябва антибиотик, защото синусите ми са пълни. За снимка изобщо не си и мечтая. Ми не, мерси. А след разказа на Дорет не съм обнадеждена. Ще чакам аз един месец някой да се сети да ми прегледа пръста. Ако го загубя, загубата е за мен, нали?

# 744
  • Мнения: 544
В България може би има по - лесен достъп до специалисти, но като цяло отношението там и реда са на ужасно ниво. Тук ми излекуваха рядко хронично заболяване. Преценят ли, че имаш нужда от специалист, веднага се задействат и наистина бях очарована от отношение и подреденост в болниците. Свикнах да не ходя до джипито за какво ли не, по принцип не съм привърженик на медикаментозно лечение, освен разбира се в краен случай и гледам да не го мисля. Виждала съм ужасно отношение от лекари в България към баба ми, която бе онкоболна. Повечето са толкова арогантни.
В момента сме с Ковид аз и дъщеричката ми на 8 месеца. Звъннах един път на 111 да питам за температурата и като разбраха, че има бебе с ковид, започнаха да я следят. Два дни педиатър по телефона, отидохме да я видят вчера до болницата профилактично (дадоха ни час в A&E от 111) и днес джипито ни иска да я види също. Може би е въпрос на късмет.

# 745
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Бръм и аз съм със синузит и то от дете, единственото което ми помага е геломиртол или синупрет и си ги поддържам, абсолютно не е необходима рентгенова снимка всеки път, да не говорим за облъчването.
Но е ясно че не ти е ок тук с много неща, поне имаш варианти да останеш или да се прибереш.
 Connie да оздравявате ❤

# 746
  • Мнения: 1 924
Аз отдавна прескачам джипито и директно ходя в walk -in или направо в болницата, където има детско отделение, никога не са ни връщали. Дъщеря ми е почти на 6г и веднъж в живота си е пила антибиотик, брат ѝ два пъти, заради ушна инфекция, първият път не уцелиха точния антибиотик.
Когато дойдох бях по същия начин с настройката, че за всяка настинка се тича при джипито, е, бързо видях, че това не работи. Три пъти съм била в болница тук, отношението беше топ, дори не говорим за състояние на сгради и хигиенни условия, ОТНОШЕНИЕТО към пациентът е разликата тук-България. Да, бавни са, мудни, трудно се стига до болница, факт. На болните пожелавам скорошно оздравяване Simple Smile

# 747
  • Мнения: 8 912
Brumm, кога дойдохте тук?

# 748
  • Мнения: 5 300
Илейн, при мен геломиртол не помага. Лятото спасих положението с нурофен в ударни дози. Имам смъкнат синус до венеца, тогава много ме боля, не можех да се храня. Всички зъби бяха изтръпнали и дори при движение на челюстта болеше.
Не тичам за всяка настинка до лекар. Нямам нужда да ми изписват Нурофен.
Блу, година и половина.

# 749
  • Мнения: 544
Brumm според мен ти липсва България, защото е родина. Поне при мен бе така първите 3 години (тук съм 6). Едно нещо се прави по един начин тук, по друг в България, по - съвсем различен в Япония например, но това не означава, че има правилен или грешен начин. Постоянно сравнявах с Бг и аз. Нещо като децата и детските градини - независимо, че там има повече играчки, внимание, те си искат вкъщи. Трябва си време да свикнеш и да нямаш очаквания. Опитай се да приемеш тези неприятности с лекари като ежедневни препятствия, с които трябва да се справиш, а не като проблеми на мястото, където живееш. Не се натоварвай с терзания, особено сега в тези трудни времена.
Благодаря за пожеланията 🤗

Общи условия

Активация на акаунт