Великобритания - тема {89} Лятно-Морска-Не локдаунска

  • 42 551
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Знаете ли дали има значение, дали на отиване сме пътували с бг паспортите, а на връщане с английските? Аз преполагам няма, но не съм сигурна.
Не няма проблем.

# 61
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Лейдис, сега се присетих да питам. Слагате ли си flu jabs и кога е най добре да се сложи, септември или октомври?
Аз никога не съм си слагала, последните години се бях замислила да пробвам, но така и не се престраших. Но покрай този Ковид ми се промени доста настройката и тази есен мисля да си сложа 🤔

# 62
  • Мнения: 11 631
Започнах да слагам по препоръка на лекарите преди химиотерапия. От тогава вече 5г слагам /за мен е препоръчителна и безплатна/. Слагам края на септември.
Майка ми я слага от повече години.
мм миналата година сложи за първи път и каза, че ще продължи.

# 63
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Merry, в БГ си живеят, просто тук си направихме среща. Тази почивка първоначално ни беше с TUI за Коста Рика, после още януари я пре-букнахме за Гърция, два пъти ни я канселираха и нашите вече бяха букнали вила, тя сами си организирахме престоя накрая.

Hannah*, благодаря! Намерихме наблизо лаборатория.

Сто пъти чета и препрочитам - за 4 годишни не трябва pre-departure covid test и тест за day 2, нали?

# 64
  • Мнения: 3 228
Лейдис, сега се присетих да питам. Слагате ли си flu jabs и кога е най добре да се сложи, септември или октомври?
Аз слагам веднага щом пуснат записванията по аптеките. Различно пристигат дозите, веднъж беше чак ноември. Миналата година добре, че ги сложихме от първите, после ги изтеглиха за рисковите, защото не достигаха и имаше период без налични ваксини.

Аз слагам откакто с магична пръчка оправиха сина. Ние не боледуваме много, но след ваксината даже и хрема нямаме. Той 2 пъти годишно вдигаше по 40 градуса за седмица и понеже нямаше овладяване все бяхме в спешното, постоянно беше хремав и имаше една серия от ушни инфекции. Заради нея ни накараха да я сложим, защото неговите бяха вирусни. И от тогава (над 4г) е боледувал само веднъж преди 2г и то точно преди ваксината, защото ги бяха насрочили чак за декември. Дефакто му я пръскаха точно преди Коледа, той беше болен тогава и резултатът беше 3 дни с висока температура по празниците.
Малката есента прави 2г и ще се опитам да се преборя преди РД да ѝ я сложат.

# 65
  • Мнения: 1 479
Мери, няма особено значение, но може би края не септември. В началото още няма и да са почнали да ваксинират, поне повечето аптеки. Мисля сезона им почва от  лрая на септември, началото на октомври.

# 66
  • UK
  • Мнения: 2 846
Началото на Октомври почва ваксинацията, понякога в училищата Ноември почват да я слагат.
 Миа, страхотно е, че сте успял да се съберете семейството. И аз мисля, че няма цена и си заслужава всяка стотинка да видиш близките си.
 Това което се е случило в Плиймут е ужасно, надявам се съфорумките живеещи там да са далеч от мястото на инцидента. Дано скоро има повече информация. Дали са го отразили по Бг новините този инцидент, че имахме пропуснати обаждания от свекърите на всички телефони доста късно снощи?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 316
Началото на Октомври почва ваксинацията, понякога в училищата Ноември почват да я слагат.
 Миа, страхотно е, че сте успял да се съберете семейството. И аз мисля, че няма цена и си заслужава всяка стотинка да видиш близките си.
 Това което се е случило в Плиймут е ужасно, надявам се съфорумките живеещи там да са далеч от мястото на инцидента. Дано скоро има повече информация. Дали са го отразили по Бг новините този инцидент, че имахме пропуснати обаждания от свекърите на всички телефони доста късно снощи?

Да, ние първо там чухме.

# 68
  • Манчестър
  • Мнения: 2 486
С кола явно е така за жалост, има го и този момент.

За статут ще те питат тук на летището при пристигане.

Ронка, аз последния път пътувах на връщане с БГ паспорт .Теста ми беше с него.
Като ти чукнат името им става веднага ясно, че в УК си имаш всичко.
Аз пак ще пътувам с БГ паспорт. Английския вече не става и съм го пенсионирала.

# 69
  • Мнения: 1 479
Регистрирах си английските, не ми се занимава с доказване на статути/гражданство и тн. Дано мине и бързо утре, че полета е сутринта в 6,40.
Правих антигенни в Цибалаб, голяма разправия е, не го препоръчвам. Незнам как са другите лаборатории, тая уж ми беше близо. Правят теста, после вкъщи аз трябваше да си изпринтирам сертификат, да го попълня и да го върна да ми го подпечатат и да ми сложат стикери. И трябваше да търся правилния сертификат от сайта им за извън ЕС. Иначе самият тест излезе за 40 мин. Ние вкъщи нямаме и принтер, та търсих и къде да се изпринтира.

# 70
  • Мнения: 2 838
Аз в София правих антигенни в Кандиларов до НДК. Резултати имаше след по-малко от час. Дадоха ми принтирани и подпечатани листите. За двама платих 50лв. Много ни беше удобно, тъй като хотела ни беше на края на улицата.
На моя приятел много му хареса в България Simple Smile Бургас и София много му допаднаха. Радвам се, че успяхме да отидем и да се откъснем малко от студеното време в Англия Simple Smile

# 71
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 108
Аз се връщам след две седмици, чудех се къде в центъра на София мога да си направя теста, че два дена ще се разхождам сама. Ако някой е там по това време да се обади за по едно кафе.
Аз пътувах с английския паспорт, но сега като съм в България си вадя и български, знам ли след този брексит какво ще ми искат из Европа.

# 72
  • Мнения: 5 308
Ние сме взели ангийски антигенни тестове, ще летим от Варна. Надявам се да нямаме проблеми.

# 73
  • Мнения: 1 479
Ъпдейт от мен. Кацнахме в Лондон, всичко в София беше супер, опашката беше голяма, но минахме буквално за 10 мин. Гледаха ми пср, имаше много хора върнати за пср и ги караха да паравят пак на летището. Не разбрах обаче защо. Локейшън форм за нас с прикачени децата към едната. Това ми беше на тел, нямаше проблем. Не са ме питали за тест на ден 2, не съм и показвала, но в локейшън форма иска референтен номер. На Хийтроу чакахме на опашка да се мине падпортна проверка час и отгоре, много народ, много нещо. Нас ни сложиха на една опашка за семвйства заради децата. Обаче само едно работеше за нас и беше кошмар. Децата гладни, жадни, не спали, пищяха през цялото време. Само юк паспорта показах, питах за локейшън формата дали да я търся  да показвам, каза няма нужда, стига да съм я попълнила правилно. Бях се чекирала с английските паспорти и навсякъде ги показвах тях. Само нашите на митническ контрол ми искаха и бг документи. Питах защо, те можели да ги искат и съм длъжна да ги представям, особено след брекзит. Бяха ми в чантата и нямаше проблем, но те и преди това ми ги искаха, особено за малката, на която извадих анг паспорт преди брекзит.

# 74
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
В България трябва да се легитимираме с български документи, ако сме български граждани. И аз бях попълнила всичко с данните на британските документи, но поискаха и личната карта да видят. Паспорт български нямам от много години и за сега не ми е приорити.
На летището в София много чаках, хем само с ръчен багаж бях и се бях чекирала онлайн. Антиген тогава беше достатъчен, не знам сега как е, но на Гатуик минах бързо. Даже и по-бързо щях да мина, ако системата им не се беше прецакала и чакахме да я рестартират. Но през селфчека с малки деца не става, за съжаление. По-големички трябва да са.

Днес е Богородица, празнувам имен ден, а вчера отбелязах и голяма годишнина.
По този повод виртуално Ви черпя и казвам наздраве 🥂
Мъжът не е тук, но беше взел билети децата да ме заведат на концерт под крилата на Конкорд. На английски го бяха издокарали по-пош, Candlelight Concert Under The Wings Of Concorde 😂 Много ми липсваха тези кулрурни мероприятия от как започна всичко с Ковид, март 2020.
Скрит текст:


Общи условия

Активация на акаунт