Великобритания - тема {89} Лятно-Морска-Не локдаунска

  • 42 516
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Английската гранична полиция преди ферибота на Calais.

# 46
  • London
  • Мнения: 6 732
С кола явно е така за жалост, има го и този момент.

# 47
  • Мнения: 1 478
Знаете ли дали има значение, дали на отиване сме пътували с бг паспортите, а на връщане с английските? Аз преполагам няма, но не съм сигурна.

# 48
  • Мнения: 11 622
Какво се случва в Plymouth?

# 49
  • Мнения: 1 478
Какво се случва в Plymouth?

Какво се случва там? Аз съм в Бг сега, но в помеделник съм на работа в Плимут.

# 50
  • Мнения: 11 622
Някакъв "инцидент" с масирано полицейско присъствие, много линейки и по въздух.
https://www.plymouthherald.co.uk/news/plymouth-news/air-ambulanc … -prospect-5780498

# 51
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Няма много подробности. Съобщават за жертви, но не е терористичен акт.

Допълвам - вероятно инцидент с опасни отпадъци или вещества.

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 23:05 от Илейн :)

# 52
  • Мнения: 1 478
Имало е стрелба, като стрелецът е застрелял семейството си и детенце, както и още няколко човека, самият той е застрелян. Общо са 5 смъртни случая. Горе-долу по това време е евакуиран и мола, но е заради аларма и няма общо.

# 53
  • Мнения: 12
Здравейте момичета! Честита да ни е новата темичка! Айде и тая идиотия с измислената пандемия да свършва вече, та да си пътуваме нормално пак!
Аз от неделя съм в отпуска. Тъй като в България случаите се качват и има вероятност да ни сложат в Амбър листата, решихме да не пътуваме. Отменихме си билетите, върнаха ни парите. Решихме, че никъде в Англия не сме ходили и това е нашият шанс. Отделно малката има изпити за grammar school, две години усилено се готви детето, несериозно ще бъде да и провалим плановете с една карантина.
Купихме палатка и хиляди неща (да кажа абсолютни аматьори сме, никога през живота си не сме ходили на палатка), и дано всичко мине добре. Резервирахме един къмпинг на Cornwall първо и после на север мислим чак до Glasgow да стигнем, после Лестър, Окфорд... Абе две седмици ще видим как ще го нагласим, само времето да е с нас!
И ние сменихме паспортите, обнових ги онлайн новите и вече имам отговор, че са в системата.
Моята книжка е от България, тук изпит не съм държала, просто ми издадоха тяхна тука.
Приятна почивка на почиващите! Ще се включа и аз да кажа как е нашата!

# 54
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ужасно Ронка.... ние предположихме инцидент заради изпратения хазърдс тийм.

# 55
  • Мнения: 1 478
Ужасно Ронка.... ние предположихме инцидент заради изпратения хазърдс тийм.

Незнам повече, засега това казват по локалните новини. Тоя квартал там е много зле, има доста измушляци.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 464
Ужас! Напоследък умишлено пропускам новините и не съм разбрала за стрелбата ..

# 57
  • Мнения: 325
Здавейте, момичета! Благодаря за отговорите за ДВЛА/шофьорските глоби; май прескочих тоя път! Аз и насън не певишавам скорост, но тогава карах в супер непознат район, масово 20 мили, тук таме 30, и допусках, че може да съм се поувлякла със скоростта, без да искам.

Творчески въпрос сега: експериментирам с машинката за хляб (Panasonic SD253), че взе да събира прах... Засега с готовите смески за хляб, но ми се иска нещо българско: тутманик, милинки, питки... Замесването не е проблем, прави го идеално, но опитвали ли сте изпичането в машина за хляб, или използвате фурна?

# 58
  • Мнения: 11 622
Машината за хляб я ползвам основно за месене, че и хляба го изпичам на "бургер" питки, понеже е по-удобно за сандвичи.
Ако искаш да правиш тутманик/който е с плънка и заливка/, няма как машината да го направи.
Пекла съм козунак в машината, като съм вадила тестото, сплитала и връщала в машината /вадя бъркалката/.
Обаче играчката, цапаницата, че и изчисляването на програмата ми идват в повече и вече пека във фурната.
Не е малка помощ да ти омеси добре тестото и да втаса.

# 59
  • Мнения: 3 222
Нестандартни неща печем и ние във фурната.За да се получи добре в хлебопекарната, трябва да се запазят заложените съотношения сухо-мокро, което няма как да стане с повечето рецепти. Та там хляб само пека. Вече не де, че отиде оня ден в боклука след 8г вярна служба.

Общи условия

Активация на акаунт