Великобритания - тема {89} Лятно-Морска-Не локдаунска

  • 42 511
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аз съм на работа във вторник другата седмица.  Ще плащам test to release, още £100. Ако не излезе навреме, просто не знам. Ще ходя на място да ми вземат проба, с надеждата, че ще имам резултат до 24ч. Кагато майка ми беше в Бг през юни, резултатът от 5ти ден тест излезна на 8мия ден Confused. Абсолютен скам.

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мале, Demmy, било си е егати екшъна Astonished Добро приключение, ама да не ви се случва пак Heart

# 17
  • London
  • Мнения: 6 732
Запис.

На мен очите са ми на понички. Големия е все на дълбоко и под вода.

# 18
  • UK
  • Мнения: 2 838
Деми, дано с това се свършат приключенията и теста ти да излезе на време.

За животните ми беше интересно как става сега. Преди години си спомням, че ако отиваш в страна извън ЕС се искаха допълнителни ваксини и май някакъв сертификат.

# 19
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Деми, дано с това се свършат приключенията и теста ти да излезе на време.

За животните ми беше интересно как става сега. Преди години си спомням, че ако отиваш в страна извън ЕС се искаха допълнителни ваксини и май някакъв сертификат.
За бяс е ваксината и трябва да има приет  медикамент против тения поне 24 ч преди пътуването и да е записано в паспорта. Всъщност май няма промяна, освен въпросната декларация.

# 20
  • UK
  • Мнения: 2 838
Благодаря!
Добре е да се знае.

Какво стана с потребителската, която искаше да взима кученце насам, беше неприятно изненадана че не може да го вземе в самолета. Дали успя да си го доведе?
На мен ми е много мъчно когато трябва да се разделят животно и стопанин. Нашето животинче е пълноправен член на семейството и не мога да си представя да се разделим.

# 21
  • Мнения: 2 838
Ние се прибрахме в неделя. В петък купих тестовете за ден 2, още не са дошли 😃 а трябваше да ги направим вчера. Една голяма машина за пари е всичко това.
Нямам намерение да звъня и да издирвам теста.

Иначе ви бях казала, че искам да си преместя ваксината с няколко дни по-рано..ами не стана. Звънях на джипито, казаха да звънна на 119. От там ми казаха, че няма как по-рано от 8ма седмица да ме ваксинират. Тъпо и упорито отидох в walk in centre, на половин час път от нашия град, но и от там ме отсвириха. Казах им, че ще пътувам за неопределен период, посъветваха ме да се ваксинирам там, където отивам. Попитах ги какво правим, ако ук не признае ваксината от ес, вдигнаха рамене.. та така, ще си изчакам датата, която е другата седмица Simple Smile исках да го споделя, може би ще е от полза на някого.

И честита тема на всички ни! Нека е пълна само с хубави новини и положителни емоции Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 703
Блгодаря за темата🌸
Току-що ни се явиха да ни проверяват от  track &trace на вратата.
Заради минаването през Франция ли е?

# 23
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
G&B - защото сме под карантина. Минали сме през държави от amber list, включително Франция,  макар и транзит и не сме ваксинирани. Затова и карантината 10 дни.

# 24
  • Мнения: 9 703
Demmy, благодаря! Пропуснала съм обяснението на  предната страница. Ние пристигнахме сутринта в 3:00ч. Нямаме двете дози и правихме ПСР за освобождаване от карантина. Чакам с нетърпение да видим всички роднини из вътрешността на страната и да се приберем в Бургас.

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
На мен очите са ми на понички. Големия е все на дълбоко и под вода.
И моя така. Като риба е Grin

# 26
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Благодаря за темата!

Ние сме в Гърция, родителите ми дойдоха също. Вчера букнах тестове за day 2, сега ще търсим къде да си правим PCR-и за наобратно. Много натоварващо, ама ако това е цената да пътувам, за да се видя със семейството ми и да се пека на плажа и да пия узо, ми, пак ще я платя.

Бях обещала да ви дам ъпдейт за апликацията, която направих на майка ми за pre-settle status на база семеен член/родител, прикачих я към моя UAN. Не е живяла в Англия. Края на март подадохме, миналата седмица получи имейл, че получава статуса. Може да работи, да ползва NHS и т.н.
Сега ще чакам и на баща ми, неговото подадохме юни.

Поздрави!

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 01:08 от ~Миа~

# 27
  • Мнения: 1 478
Ние в неделя летим към Англия. Букнах тестове за ден 2 з нас и за пет годишното ми. Ще правим антигенни в събота в Циналаб. В покеделник аз съм на работа.

# 28
  • Мнения: 191
Миа, тест в Гърция правим тук

https://bioiatriki.gr/times-test-koronoiou

# 29
  • Варна
  • Мнения: 316
Радвате ли се на хубавото време Wink Дават го без валежи тези дни. Второ лято пропускаме да се приберем и така съм зажадняла за топличко ,

Общи условия

Активация на акаунт