Фотоепилатори – въпроси и отговори – № 4

  • 74 767
  • 845
  •   1
Отговори
# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Супер, благодаря! Ще следя значи.
Харесала съм този и този . Вторият е намален доста и в момента /ако цената в Емаг е реална/, но не знам каква е разликата с първия и дали си струва по-скъпия.
До момента съм била на лазерна епилация и кола само. Знаете ли каква е минималната възраст за използване, 15годишния тийн се опитва да ме убеди, че целия отбор действа с фотоепилатор, но не съм убедена, че е така.

# 61
  • Мнения: 13 126
Нормално е този с батерията и с почти двойно повече импулси да е по-скъп, другите разлики не знам доколко са съществени. Приставките май почти никой не ги ползва всичките различни, поне от споделеното тук из темите. Хубаво е че може да работи и на кабел, че май най-старите модели Лумеа с батерия не можеха така, а не ми е много ясно тая батерия с годините на какъв хал ще е. Все пак всяка батерия старее, а по Лумеа не се подменя никоя част. Като тегло също този с батерията ще е по-тежък в ръката, това не всеки го съобразява.
За тийновете не че нещо ще се повредят от фотоепилатора, но не е толкова надеждно и трайно при тях, понеже хормони бушуват, още се развиват и прочие. Хубаво е да е преминал пубертетът, по принцип.

# 62
  • Мнения: 1 088
Случвало ли ви се е да 'умре' лампичката, тоест да няма повече импулси? Не знам дали добре се изразих. Уж прочетох някъде 'живот еди колко си преди подмяна' - възможно ли е наистина да се подмени или купуваш нова Лумеа?

# 63
  • София
  • Мнения: 641
Супер, благодаря! Ще следя значи.
Харесала съм този и този . Вторият е намален доста и в момента /ако цената в Емаг е реална/, но не знам каква е разликата с първия и дали си струва по-скъпия.
До момента съм била на лазерна епилация и кола само. Знаете ли каква е минималната възраст за използване, 15годишния тийн се опитва да ме убеди, че целия отбор действа с фотоепилатор, но не съм убедена, че е така.
препоръчително е 18-годишна възраст!

# 64
  • Мнения: 5 832
Святкам се навсякъде на различна степен. Мишниците на 5 с голямата приставка, нямам дискомфорт. Интим на 5 с малката, или на 3 с голямата. Така и не се справих с окосмяването около срамните устни и е страшно смешна гледка.

# 65
  • София
  • Мнения: 176
Да споделя моя опит, с надеждата да съм полезна и за още някого - от стария ми скубещ епилатор имам един син гел в дебела найлонова опаковка, която се охлажда в камерата на хладилника и се налага върху мястото, което ще се епилира, за да го направи по-малко чувствително. Та за интима ползвам тази торбичка с гел, не усещам парене с него, а след това няма поражения върху кожата, нито зачервяване, нито изгаряне - за разлика от една процедура в салон с лазер, след която цялата ми кожа на това място се обели, поради нетърпението на лекаря да пуска импулс след импулс на максимална степен без да изчака охлаждането да подейства... Резултатите след домашните процедури са много добри. Този уикенд ще ги стартирам след 4 мес. пауза.

# 66
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте,отново.
Изчетох предишната тема, прегледах много мения,коментари и модели фотоепилатори и стигнах до извода ,че  има основно два вида модели-едните са базовия(1997) с разлики в приставки ,тримети и четки за лице
https://www.emag.bg/compare/DTRC4DBBM,DY3HYGBBM/
и дригите ,който са новата серия 9000  https://www.philips.bg/c-e/pe/lumea.html?origin=7_70000000165574 … AYASAAEgJdCvD_BwE
МОля,ако съм в грешка да ме поправите.

От вашите коментари и мнения,реших,че няма нужда да давам 800-900лв ,а мога с 500лв да си взема добър фотоепилатор. Ще изчакам "черния петък" и може даже още да падне цената.

# 67
  • Мнения: 1 010
Здравейте, дами ! Чета темата отдавна и всяка година по това време съм на крачка да си купя фотоепилатор, но като че ли нещо все ме възпира. Например, аз доста често правя ръце (ползвам само епилатор), някак не мога да си представя да си обръсна ръцете, за да почна да ползвам фотоепилатора. Ами ако не ми понесе на кожата ? Какво ги правя тия бръснати ръце после Flushed Същото е и за горната устна. Айде крака както и да е, ще нося панталони, все има скриване, но да си обръсна горната устна ...някак не съм събрала тая смелост още. Вие как започнахте в началото, по такива видими места как процедирахте ?

# 68
  • София
  • Мнения: 176
По лицето имам мъх, върху който директно святкам. Не съм го обработвала преди това. Мирише на опърлено, но забелязвам ефект от фотоепилатора, въпреки че косъмчетата са светли. На ръцете за пръв път ги обръснах преди процедура, преди това само със скубещ епилатор съм ги махала. Няма разлика в косъма след като пораснат. Първата седмица боцкат, след това си стават нормални косъмчета, като наболи след епилация. Не е страшно, макар и на мен да ми изглеждаше драматично, че ще трябва да ги бръсна.

# 69
  • Мнения: 1 660
Не е нужно да си бръснеш ръцете. Аз махах космите по ръцете с епилатор и ден-два след това светя с фотоепилатор. Резултатите са чудесни, около 98% от космите по ръцете ги няма .

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте, от години ползвам епилатор на Ремингтън и съм много доволна от резултатите.Но след подмяната на лампата, след около 15 мин работа и започва да се нагрява и ми пари на кожата.Обмислям закупуването на нов Лумеа и ме интересува кой модели са със кабел,не за зареждане и най вече парят ли ви след продължителна работа

# 71
  • Мнения: 216
Здравейте, от години ползвам епилатор на Ремингтън и съм много доволна от резултатите.Но след подмяната на лампата, след около 15 мин работа и започва да се нагрява и ми пари на кожата.Обмислям закупуването на нов Лумеа и ме интересува кой модели са със кабел,не за зареждане и най вече парят ли ви след продължителна работа
Ами да, лятото повече. Но лумеата се изключва като загрее и го чакам няколко минутки, докато стане отново готов за работа. Затова започвам първо от интим, мишници и местата където усещам парене като загрее.

# 72
  • Мнения: 132
Здравейте, интересуват ме следните въпроси:
*След сесиите на всеки 2 седмици (6 общо) какво следва. С израстналите косми как се процедира? Бръснене? Поддръжката колко на често е? На всеки 2 месеца, да речем?
*между отделните фото процедури бръсненето ли е най- препоръчителни метод за обезкосмяване? Как процедира те вие?
*Лятото изобщо ли не ползваме фотоепилатор? Ако да, то тогава не се ли връщаме в първоначална позиция, така да се каже... Или само в седмиците, които планираме да се излагаме на слънце дълго време (на плажа)

Извинете за лаишките въпроси! Ще съм благодарна да споделите. Поръчала съм си фотоепилатор и съвсем скоро ще стартирам Grinning
Благодаря!

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 23:35 от Lilinkata

# 73
  • Мнения: 1 660
Аз лично след първите 6 седмици си продължих да се светкам през две седмици до лятото , после главно от мързел поразредих, но и нямах много косми. През цялото време за израсналите косми съм си ползвала начина на епилация, който по принцип ползвам - епилатор и самобръсначка. Лятото ако си събрала тен, не е препоръчително да се щракаш, но пък ако не си много почерняла мисля че не е проблем да не спираш . Аз при мен забелязах, че лятото като разредих, може би около месец и но не се бях светкала, започнаха да се появяват пак .

# 74
  • Мнения: 14
Момичета, в Техномикс виждам модел PHILIPS BRI950/00 с най-голяма отстъпка, -38%.



В темата тук видях да се споменава и 1998.
Проучих, но като пълен новобранец ми е трудно да реша. На най-евтиния BRI950 пише: Генерира > 250 000 импулса, а на BRI958 (който също е намален) - може да генерира до 450 000 импулса.

Като гледам иначе, са сравними. Скъпият BRI958 има повече приставки, но и двата например работят и на кабел, и без. Заслужават ли си 330лв повече за този с повечето импулси? Ясно, че ще има по-дълъг живот, но...

Иначе имам добри резултати от фото (с изключение на интим и горе-долу подмишници) и за големите зони не ми трябва много силна мощ.

Здравейте, в момента в метро са пуснали лумеа сц 1994 за 350лв, което ми се вижда изключително добра цена. Не виждам дали има приставки обаче. Въпросът ми е заслужава ли си да се оглеждам за по-ново поколение или този епилатор е напълно задоволителен? (Досега не съм ползвала никакъв фотоепилатор.)
Благодаря!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт