Лещи за очи - 8

  • 49 400
  • 810
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 457
Здравейте.Дъщеря ми е тийнейджър  с очни  проблеми.От няколко години  диоптъра й се покачва все нагоре.При последния преглед отново има покачване.Вече е  - 2.75/-0.75 С добавен астигматизъм.Решихме че ще опитаме  носенето и на лещи.Какви бихте  препоръчали- модел, марка....Офталмоложката предложи меки, но сега гледам че има  лещи с различна продължителност на носене- месечни например.Какъв  е оптималния  вариант за първи опити и адаптация  с лещи  на база на опита ви? За спорт ще ги носи основно, тъй като там се усеща най-голям дискомфорт.Всякакви съвети  ще са от  полза.

# 46
  • до реката
  • Мнения: 295
Здравейте.Дъщеря ми е тийнейджър  с очни  проблеми.От няколко години  диоптъра й се покачва все нагоре.При последния преглед отново има покачване.Вече е  - 2.75/-0.75 С добавен астигматизъм.Решихме че ще опитаме  носенето и на лещи.Какви бихте  препоръчали- модел, марка....Офталмоложката предложи меки, но сега гледам че има  лещи с различна продължителност на носене- месечни например.Какъв  е оптималния  вариант за първи опити и адаптация  с лещи  на база на опита ви? За спорт ще ги носи основно, тъй като там се усеща най-голям дискомфорт.Всякакви съвети  ще са от  полза.


Ежедневни и след това месечни ако прецени,че и е комфортно.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 150
Здравейте.Дъщеря ми е тийнейджър  с очни  проблеми.От няколко години  диоптъра й се покачва все нагоре.При последния преглед отново има покачване.Вече е  - 2.75/-0.75 С добавен астигматизъм.Решихме че ще опитаме  носенето и на лещи.Какви бихте  препоръчали- модел, марка....Офталмоложката предложи меки, но сега гледам че има  лещи с различна продължителност на носене- месечни например.Какъв  е оптималния  вариант за първи опити и адаптация  с лещи  на база на опита ви? За спорт ще ги носи основно, тъй като там се усеща най-голям дискомфорт.Всякакви съвети  ще са от  полза.
Искам само да предупредя, че в началото свалянето на лещи е кошмарно! Това беше най-трудната част и при двете ми дъщери. Едната свикна, другата след 3-4 опита се отказа. Затова е добре в началото да не са най-фините и тънки лещи. Еднодневни не съм пробвала, но от месечните, които съм носила, май най-стегнати и плътни бяха на Bausch & Lomb.

Последна редакция: пн, 13 сеп 2021, 15:48 от Тaня67

# 48
  • Varna
  • Мнения: 242
Втора леща късам с Acuvue Oasys, със сигурност за последен път си вземам.Малко вина и аз имам защото го махнах след баня и очите ми бяха страшно сухи, но все пак не бива да се късат толкова лесно.

# 49
  • Мнения: 22 905
Втора леща късам с Acuvue Oasys, със сигурност за последен път си вземам.Малко вина и аз имам защото го махнах след баня и очите ми бяха страшно сухи, но все пак не бива да се късат толкова лесно.
Аз така късах Биофинити.С други нямам проблем.

# 50
  • Мнения: 8
Здравейте.Много бих благодарна на помощта ви.От няколко години нося очила , но не са ми удобни в работата и реших да мина на лещи. Четох доста, но колкото повече чета повече се оплитам.
Изписаха ми мултифокални лещи и съм с малък астигматизъм -0.25(интересно е че той не се споменава в рецептата за лещите а само за очилата)
При прегледа ми казаха, че имам по-плоска роговица и има вероятност лещата да не легне добре.
Има ли някой със сходен проблем..препоръка за марка и т.н
Бих искала да ги поръчам онлайн
Благодаря ви!!

# 51
  • София
  • Мнения: 6 219
Този адтигматизъм се компенсира от лещата.
Вече за роговицата си трябва консултация със специлист кои лещи се препоръчват.

# 52
  • Мнения: 250
Здравейте! Някой скоро ползвал ли е лещи TopVue? Искам да поръчам един чифт на дъщеря ми, но чета в сайта противоречиви мнения. Досега купувах Биофинити, нямаме забележки към тях, освен че вече кутийка 3 броя е почти 30 лв. А тя е с различен диоптър и трябва да купя две. Та затова търся и друг вариант, но не знам дали да рискувам Rolling Eyes

# 53
  • Varna
  • Мнения: 242
Не съм ги пробвал, но и не бих рискувал.Доколкото съм запознат са марка на “Alensa” т.е на сайта leshti.bg.Техни марки са и разтворите “Gelone” и “Laim-care” за това винаги са на най-горните редове.


Ако искате да пробвате нещо различно търсете нещо на “Alcon”, тяхна марка са лещите “Air optix”, но не мисля че има разлика в цената.

Гледам, че опаковка Биофинити от 6 лещи все още са 50лв и излизат доста изгодно.Вярно наведнъж ще дадете 100лв., но ще имате лещи за 6 месеца.

# 54
  • Мнения: 250
Благодаря за мнението! Дъщеря ми е в тийнейджърска възраст и понякога са ми оставали нови лещи след промяна на диоптър. Имайки предвид, че скоро не сме ходили на преглед,  предпочитам по-малки опаковки. Вероятно ще поръчам отново 3 бр. Биофините.

# 55
  • Мнения: 1 651
Аз последните лета(Понеже ползвам лещи само лятото)си поръчвам само на top view, нямам оплаквания от тях и смятам че отношението цена-качество е повече от задоволително.

# 56
  • Мнения: 648
Когато си избирате лещи най-добре е да отидете първо в оптика. Почти за всички модели дават безплатен тестов пакет и така можете да видите дали ще са ви удобни. Аз ползвам еднократни за астигматизъм и късогледство и ги улучих от втория път, първите изобщо не ми бяха удобни. После вече си ги поръчвам по интернет, но си знам модела и диоптъра.

# 57
  • Мнения: 22 905
В която и оптика да съм искала не са ми давали

# 58
  • Мнения: 648
За София аз мога да кажа за Леонардо на Витошка и за оптика Ефект на Пиротска.

# 59
  • Мнения: 352
Здравейте!
Имам въпрос към момичетата, които носят лещи за продължителна употреба  и не се свалят вечер. Как стои въпросът със свалянето на грима. Поразрових се в нета, но не намерих никаква информация. Може ли да се почиства спиралата от очите без да се сваля лещата (примерно с мицелрна вода)? От скоро нося лещи, след 40 годишна употреба на очила и не съм запозната. С лещите виждам много по добре и по ясно и ми се иска да използвам месечни без да ги свалям. В момента съм с Биофинити и всяка вечер ги свалям заради махането на спиралата. Очаквам вашите съвети.

Общи условия

Активация на акаунт