Лещи за очи - 8

  • 49 397
  • 810
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 508
Дразненето при носене на лещи може да бъде породено от инфекция, сухота, някакъв вид нараняване на окото - отидете на лекар да ви прегледа подробно преди да сменяте.

Иначе доколкото знам меките лещи са много по-комфортни от твърдите.

Да, имам сухи очи, но нищо друго не откриват офталмолозите.
За съжаление с капки само временно се подобрява състоянието.
Моля някой ако може да сподели дали има разлика в зрителната острота с твъри и меки лещи.
Имам и астигматизъм и това допълнително усложнява положението.

# 31
  • Мнения: 363
Останах потресена от разликата в цените на лещите AVAIRA онлайн и в оптиките. Flushed

# 32
  • София
  • Мнения: 6 219
Останах потресена от разликата в цените на лещите AVAIRA онлайн и в оптиките. Flushed

С всички лещи е така. Купувах си чифт Биофинити торични за 64 лв. От оптика. За същите пари (70-80 лв) могат да се намерят три чифта.


Дразненето при носене на лещи може да бъде породено от инфекция, сухота, някакъв вид нараняване на окото - отидете на лекар да ви прегледа подробно преди да сменяте.

Иначе доколкото знам меките лещи са много по-комфортни от твърдите.

Да, имам сухи очи, но нищо друго не откриват офталмолозите.
За съжаление с капки само временно се подобрява състоянието.
Моля някой ако може да сподели дали има разлика в зрителната острота с твъри и меки лещи.
Имам и астигматизъм и това допълнително усложнява положението.

Има меки лещи за астигматизъм - аз съм с такива. Пробвайте, защото е твърде субективно и дано се чувствате по-добре с меки.

# 33
  • Мнения: 250
Здравейте,
Моля,  ако някой е преминал успешно от твърди към меки торични контактни лещи, да сподели към коя марка се е насочил.
Повече от 30 години нося твърди лещи и очила, но вече много ме дразянят лещите и бих искала да проверя с меки дали ще се подобри положението.
При мен не се получи. И аз съм с твърди лещи от 30 години, които изменят роговицата и с меки не виждах изобщо, всичко ми беше размазано. Лекар ми е казвал също, че не е възможно да се премине от твърди към меки лещи след толкова години носене. Нищо не ви пречи обаче да пробвате, в оптиките някои фирми предлагат пробни такива.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 163
А може ли едното око с твърда леща,  а на другото мека.

# 35
  • Мнения: 250
А може ли едното око с твърда леща,  а на другото мека.
Вероятно е възможно, но с каква цел?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 163
С едното виждам по-добре с твърдата,  а другото с меката и не е от неправилен диоптър.

# 37
  • Мнения: 250
Не виждам проблем щом така ви е комфортно.

# 38
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Здравейте, препоръчайте ми еднодневни лещи.

# 39
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Някой справил ли се е с проблема "сухи очи"?Сменях разтвори,сменях лещи и няма оправия.

# 40
  • Мнения: 22 898
Аз с лещи, с по-ниска пропускливост, донякъде съм по-добре.Скоро четох за клиника за лечение на този проблем.Дали работи не знам.

Последна редакция: ср, 08 сеп 2021, 11:02 от ДХ3

# 41
  • Мнения: 508
Някой справил ли се е с проблема "сухи очи"?Сменях разтвори,сменях лещи и няма оправия.

Винаги съм носела твърди лещи.
Правя сравнение между меки и твърди в момента.
Очакванията ми за меките бяха, че ще се чувствам по-комфортно с тях.
За съжаление очите ми и с меките пак се зачервяват и ги усещам сухи.

# 42
  • Мнения: 1 651
За сухите очи - пробвали ли сте капки изкуствена сълза?

За еднодневните лещи може да проверите в leshti.bg, на марката top view,не са лоши, а и ценово мисля че са добре.

# 43
  • Мнения: 250
Между другото цените в Leshti.bg са доста завишени. Последната ми поръчка беше на стойност 60 лв, сега същата излиза над 90 лв  Angry Разликата е солидна...

# 44
  • Мнения: 4 171
Аз съм с късогледство - 3 очила и - 2.50 лещи, като ползвам еднодневни, не всеки ден.
Питам тук понеже не ми се пуска нова тема, някой от късогледите има ли екстра та мътнини в стъкловидното тяло и как свикнахте с това нещо? Намерихте ли нещо, което да ги намали?
Била съм вече на няколко прегледа при очен и ми казаха, че се получавали от късогледството и възрастта и за сега нищо да не правя. Аз не съм стара, ама... това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт