Лещи за очи - 8

  • 49 481
  • 810
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 065
При всички положения е по-добре лещите да не са в окото непрекъснато.Защо не искате да ги сваляте?

# 61
  • Мнения: 4 183
Лещите са ми месечни, но си ги свалям всяка вечер. Не е хубаво да спиш с тях.

# 62
  • Мнения: 353
Предпочитам да не ги свалям, т.к. сутрин нямам много време, а още не съм свикнала с поставянето. Като писах да не ги свалям имах предвид за около седмица. Известно ми е , че е по добре да се свалят редовно за да почиват очите.

# 63
  • Мнения: 23 065
Ами няколко сутрини опитайте да станете по-рано и да ги сложите.Рискувате да си докарате проблем на очите.За мен спането с тях трябва да е инцидент, не практика.При мен окото е сухо и лещите само влошават положението.По-собре да свикнете да ги слагате и сваляте, не да спите с тях.Сутрин им капвайте една капка изкуствени сълзи преди слагане.На мен така по-лесно ми залепват за окото.

# 64
  • Мнения: 2 243
И според мен не е ок да спите с лещите, било то меки или твърди. Особено ако носите и грим. Мой приятел с меки лещи беше получил конюнктивит по този начин.

# 65
  • Мнения: 470
Ето и един по-различен отговор от масовия Simple Smile Ползвам от доста години лещи, които нося по месец без въобще да ги свалям. Постоянно съм пред монитор и се налага понякога да слагам капки изкуствена сълза. Когато ги сваля,обикновено изкарвам по няколко дни, уж за да си починат очите, но тогава са ми зачервени постоянно Laughing Може да съм някакво изключение, но моите очи се чувстват по-добре, когато са с лещи, а не когато съм с очила. Не слагам всеки ден грим, но никога не съм имала проблем с почистването му. Може би е по-добре да проверите как ще реагират вашите очи.

P.S. Слагах си дори изкуствени мигли един път и това въобще не се отрази на лещите.

# 66
  • Мнения: 353
Благодаря за бързите отговори. Най вераятно ще пробвам в края на експлоатационния период да си почиствам очите  с лещите и да преспя с тях. Така ще мога да преценя дали ще ми се отрази зле на очите. А относно времето, просто с съм с две малки деца и то постоянно не ми стига. Но все пак очите са по важни.

Хубав и усмихнат ден ви желая!

# 67
  • Мнения: 23 065
Въпрос на тренинг е и става за секунди слагане и махане като се свикне.Нвма как да свикнете ако не го правите, а очите наистина са най-важни в случая.
И на мен в началото ми беше много трудно , но бързо се научих как да го правя..

# 68
  • Мнения: 6 567
Някой да е пробвал тези лещи?
https://www.lentiamo.bg/lenjoy-monthly-comfort.html

# 69
  • Varna
  • Мнения: 242
Параметрите на тези лещи са от 90те…много ниска кислородна пропускливост.Аз лично бих пропуснал такива измислени марки.

# 70
  • Мнения: 23 065
Параметрите на тези лещи са от 90те…много ниска кислородна пропускливост.Аз лично бих пропуснал такива измислени марки.
На мен пък точно такива лещи ми решават драмата със сухите очи.Имаче не мога да нося повече от 1-3 часа

# 71
  • София
  • Мнения: 8 937
Като свикнеш да си слагаш лещите става за секунди. Не бих си причинила спане с тях, заради липса на време. Иначе на Lenjoy съм ползвала еднодневни лещо и не са лоши. Наистина са подходящи за по-сухи очи.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 219
Няма проблем грим да се маха с лещи. Не трябва обаче клепачите да се натискат и търкат много активно. След това е хубаво да се промият очите с разтвор за лещи.

Все пак, както са казали момичетата по-назад най-добре е да се свалят лещите и да се изплакнат с разтвор преди да се приберат в контейнера.
Спането с лещи крие известни рискове също. С Биофинити може да се спи.

# 73
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Параметрите на тези лещи са от 90те…много ниска кислородна пропускливост.Аз лично бих пропуснал такива измислени марки.
На мен пък точно такива лещи ми решават драмата със сухите очи.Имаче не мога да нося повече от 1-3 часа
Да взема и аз да пробвам? Ти кои точно ползваш?
Аз от всичко изпробвано с Биофинити се чувствам най-добре. Но откакто смених работата и вися по 8 часа пред компютър, ги нося само уикендите. Не ми е драма и с очила да ходя на работа, но сега зимата с тия маски много ми се изпотяват стъклата и бих дала шанс на някой нов модел за сухи очи, ако ми препоръчате. Овлажняващи капки не помагат.
Ваня, ще се радва и на твое мнение какво мога да пробвам  като алтернатива на Биофинити.

Последна редакция: сб, 16 окт 2021, 07:54 от НеПоКоРнА

# 74
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз с Биофинити се чувствам перфектно. Не бих ги сменила. но използвам торични. Почти невъзможно ми е с маска и очила.

За превенция на сухите очи използвам капките lacrifresh оранжава опаковка по препоръка на лекарката ми. Не всеки ден - когато усетя или при поставянето.

Общи условия

Активация на акаунт