Лещи за очи - 8

  • 49 402
  • 810
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 648
Здравейте! Ползвам лещи доста рядко, и поради тази причина ползвам еднократни. С поставянето се справям, но като тръгна да ги махам и понякога имам чувството, че са залепнали за окото. Слагам капки за очи, опитвам се да приплъзвам леко с пръсти, но понякога ми отнема 15 минути да сваля едната леща, а после очите ми са кървясали и щипят. Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет за по-лесно сваляне. В случая не пазим и лещите, аз после ги изхвърлям.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Аз съм се научила при сваляне изобщо да не докосвам окото. Само лещата. Предполагам, че докосвате самото око, затова ви дразни и кръвясва. Въпрос на практика и време.

# 17
  • Мнения: 648
Аз се опитвам да приплъзвам лещата, но тя е като залепнала за окото...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Да, така е. Когато ръцете са напълно сухи, пръстите също прилепват към лещата и тя се сваля много лесно. По принцип всички си мием ръцете преди поставяне и сваляне на лещи, така че шансът пръстите ви да имат някаква остатъчна влага, не е малък и заради това да не може да зацепи. Не знам дали го обясних ясно.

# 19
  • Мнения: 22 908
Аз свалям лещата като я избутвам към външния ъгъл на окото.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 15:42 от ДХ3

# 20
  • Мнения: 1 081
Здравейте! Може ли да споделите, коректен интернет магазин с богата гама от лещи. Търся на Hydrolens 60, диоптър - 14.50 и няколко оптики в града ми отказват. Благодаря!
Аз поръчвам от Alensa.bg- там са с безплатна доставка и има различни видове, освен това са коректни, защото с leshti .bg  имах пререкания и имз казах, че повече от тях няма да пазарувам. Взех си две лещи, едната беше залепена и като им звъннах да им кажа, служителката ме попита защо не съм я била върнала в контейнер и т.н.
Аз просто я хвърлих като не можах да я отлепя. После попаднах на този сайт, и ми допадат, защото аз взимам обикновени лещи и като са и еднакъв диоптер на двете очи има пакет по 6 броя.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Моите си ги взимам от ДМ в Германия, много съм доволна. Отдавна отписах лещите, които се продават в Бг. Така и не попаднах на нещо читаво. Може и да се е променило положението последните години, но не рискувам.

# 22
  • Varna
  • Мнения: 242
Здравейте! Може ли да споделите, коректен интернет магазин с богата гама от лещи. Търся на Hydrolens 60, диоптър - 14.50 и няколко оптики в града ми отказват. Благодаря!
Аз поръчвам от Alensa.bg- там са с безплатна доставка и има различни видове, освен това са коректни, защото с leshti .bg  имах пререкания и имз казах, че повече от тях няма да пазарувам. Взех си две лещи, едната беше залепена и като им звъннах да им кажа, служителката ме попита защо не съм я била върнала в контейнер и т.н.
Аз просто я хвърлих като не можах да я отлепя. После попаднах на този сайт, и ми допадат, защото аз взимам обикновени лещи и като са и еднакъв диоптер на двете очи има пакет по 6 броя.

Leshti.bg е сайт на Alensa. Реално пазарувате от едно и също място.

Иначе лещите в България са същите като в Германия, САЩ и т.н.По целия свят масово са навлезли едни и същи компании с едни и същи марки.

# 23
  • Мнения: 1 020
На мен също ми се е случвало да са доста залепени, но когато тръгвам да ги свалям поглеждам нагоре и вдясно, така че да не си гледам пръста като пипам лещата. Избутвам я към вътрешния ъгъл и свалянето става супер бързо и лесно, нямам абсолютно никакво затруднение. Дано да съм го обяснила както трябва и да Ви е от полза.

Здравейте! Ползвам лещи доста рядко, и поради тази причина ползвам еднократни. С поставянето се справям, но като тръгна да ги махам и понякога имам чувството, че са залепнали за окото. Слагам капки за очи, опитвам се да приплъзвам леко с пръсти, но понякога ми отнема 15 минути да сваля едната леща, а после очите ми са кървясали и щипят. Ще съм благодарна, ако ми дадете съвет за по-лесно сваляне. В случая не пазим и лещите, аз после ги изхвърлям.

# 24
  • Varna
  • Мнения: 242
Лещите залепят защото очите са ви прекалено сухи.Каквито и начини за сваляне да пробвате няма да промените нищо.Или трябва да се използват овлажняващи капки или просто трябва да пробвате други лещи.Различните марки са направени от различни материали и са с различен диаметър и кривина…

# 25
  • Мнения: 1 081
Здравейте! Може ли да споделите, коректен интернет магазин с богата гама от лещи. Търся на Hydrolens 60, диоптър - 14.50 и няколко оптики в града ми отказват. Благодаря!
Аз поръчвам от Alensa.bg- там са с безплатна доставка и има различни видове, освен това са коректни, защото с leshti .bg  имах пререкания и имз казах, че повече от тях няма да пазарувам. Взех си две лещи, едната беше залепена и като им звъннах да им кажа, служителката ме попита защо не съм я била върнала в контейнер и т.н.
Аз просто я хвърлих като не можах да я отлепя. После попаднах на този сайт, и ми допадат, защото аз взимам обикновени лещи и като са и еднакъв диоптер на двете очи има пакет по 6 броя.

Leshti.bg е сайт на Alensa. Реално пазарувате от едно и също място.

Иначе лещите в България са същите като в Германия, САЩ и т.н.По целия свят масово са навлезли едни и същи компании с едни и същи марки.

Марките са едни и същи разбира се, но в този сайт цената ме устройва. Дали са на един и същи собственик не зная, просто давам идея за сайт, не се интересувам на кой е сайта, нито го рекламирам. Само за инфо-https://www.leshti.bg/topvue-air-6-leshti- тези в Alensa са 28,90, тук са 35, пък дали е едно и също вие знаете явно по-добре.
https://www.alensa.bg/topvue-monthly-plus-6-leshti

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 09:47 от Holly21

# 26
  • Varna
  • Мнения: 242
Само да добавя още, че “Top Vue” е тяхна марка и заради това винаги е на най-горните редове в сайта.Същото важи и за разтворире “Laim Care” и “Gelone”.

# 27
  • Мнения: 22 908
Един и схщи сибственик кмат деата сайта.Аз поръчвам от тях и идват с фактура от едно и също място.

# 28
  • Мнения: 508
Здравейте,
Моля,  ако някой е преминал успешно от твърди към меки торични контактни лещи, да сподели към коя марка се е насочил.
Повече от 30 години нося твърди лещи и очила, но вече много ме дразянят лещите и бих искала да проверя с меки дали ще се подобри положението.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 219
Дразненето при носене на лещи може да бъде породено от инфекция, сухота, някакъв вид нараняване на окото - отидете на лекар да ви прегледа подробно преди да сменяте.

Иначе доколкото знам меките лещи са много по-комфортни от твърдите.

Общи условия

Активация на акаунт