Стана време за моренце, а ДЕКЕМВРИйчето вече рита в нашето коремче! (Тема 3/2021)

  • 22 672
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 073
Правилно си разбрала, Dee, но изследването на кръвна група и резус фактор си е сред задължителните, освен ако вече не е изследвано. Аз си имам официален документ, но аг настоя пак да го пуснем, макар че няма как да съм друга група, защото съм редовен кръводарител и всеки път ми я потвърждават. При отрицателен резус фактор на майката , тя се изследва за наличие на антитела и при нужда се прави вливка на Д гама глобулин.

# 31
  • Мнения: 32
Здравейте, бременна съм 13+3,чета ви, но до сега не съм писала, термина ми е за 01.01.22, живот и здраве може и в декември да вляза..
Понеже коментирате тсх, аз съм с високи стойностти още преди забременяване и личната лекарка и АГ са ми давали направления..
Аз забременях със стойност 5,8, след което ми вдигнаха хапчето на 100мг, 1 месец след което правя изследване и стойността е 0,88 - започнах да редувам 50/100.. днес пак, след 1 месец ми излиза изследване със стойност - 4,3.. Според вас възможни ли са такива драстични промени в стойностите или някое от изследванията да е грешка?

# 32
  • Мнения: 124
Здравейте, бременна съм 13+3,чета ви, но до сега не съм писала, термина ми е за 01.01.22, живот и здраве може и в декември да вляза..
Понеже коментирате тсх, аз съм с високи стойностти още преди забременяване и личната лекарка и АГ са ми давали направления..
Аз забременях със стойност 5,8, след което ми вдигнаха хапчето на 100мг, 1 месец след което правя изследване и стойността е 0,88 - започнах да редувам 50/100.. днес пак, след 1 месец ми излиза изследване със стойност - 4,3.. Според вас възможни ли са такива драстични промени в стойностите или някое от изследванията да е грешка?
[/quote
На мен ми каза и ендокринолога че не паднат ли под 2 нямало как да забременея. Мойте бяха 4.6 рядко под 4 обаче от нова година не бях се изследвала беше ми писнало и явно е спаднало щом забременях, знам ли.
4.3 май че е високо за бременноста, но може и да са объркали резултатите в една и съща лаборатория ли ги правиш

# 33
  • Мнения: 32
Аз знам, че е високо.. Повече ме притеснява да не ниската стойност да е била грешна и през цялата бременност да си държа високи стойности..или пък рязкото спадане и вдигане да не е вредно за плода..

# 34
  • София
  • Мнения: 317
Както вече писах моя ендокринолог много държи изследването да е правено в определена лаборатория - Бодимед на Бузлуджа или Пролабор срещу Майчин дом - важно за него е кръвта да не се разнася защото давало отражение.
Аз в рамките на 1 седмица пусках три пъти THS, точно защото не му харесаха лабораториите Simple Smile В Рамус ми излезе 1,72 (но тъй като ми каза не им вярва на Рамус, седмица по-късно давах кръв за други неща и си пуснах и в Цибалаб там ми излезе 2,48 (което вече е гранична стойност за бременна, особено с Хашимото), та на следващия ден пуснах и в Пролабор където ми беше 2,17 и си останах без лечение за следващите 30 дни. Та идеята ми е че има значение лабораторията, но все пак не са колосални разликите.
Относно назначената ви терапия само от опит ви казвам че на мен при стойност на TSH 0,534 не са ми намаляли дозата на лекарството, на следващия месец ми беше станало 2,24 и ми вдигнаха дозата от 37,5 на 50 мг. Другото е че никога не са ми изписвали нещо през ден когато бях на 37,5 пиех 1 таблетка 25 мг + половинка от същата. В края на бременността ми го вдигнаха още веднъж на 62,5 и пиех 1 таблетка 50 мг + 1/2 от 25 мг. Та моя отговор на втория ви въпрос е че са възможни такива драстични промени - щом при мен от 0,534 скочи на 2,24 без промяна на дозата при вас при намаление на дозата е възможно да си е скочило повече.
И последно поне моя ендокринолог държи задължително с TSH да пускам и FT4 от което придобива по ясна представа за корекцията на лекарствата.

Здравейте, бременна съм 13+3,чета ви, но до сега не съм писала, термина ми е за 01.01.22, живот и здраве може и в декември да вляза..
Понеже коментирате тсх, аз съм с високи стойностти още преди забременяване и личната лекарка и АГ са ми давали направления..
Аз забременях със стойност 5,8, след което ми вдигнаха хапчето на 100мг, 1 месец след което правя изследване и стойността е 0,88 - започнах да редувам 50/100.. днес пак, след 1 месец ми излиза изследване със стойност - 4,3.. Според вас възможни ли са такива драстични промени в стойностите или някое от изследванията да е грешка?

# 35
  • Мнения: 169
относно отрицателен резус фактор- аз съм с такъв, съпругът ми е с положителен. Имам няколко загуби на бременности и винаги са ми били инжекция след това за сенсабилизиране, в случай, че детенце е било с положителен. При бременност веднъж се прави изследване преди 16та седмица, ако няма антитела се повтаря около 28ма и тогава мисля, че се бие независимо от това дали има или няма антитела. След раждане задължително отново се поставя. Нищо страшно няма, преди много години е бил реален проблем това, но сега се решава с едно боцкане. Важно е да се знае и да подсещате лекаря.

# 36
  • Мнения: 63
Здравейте отново. Ползвали ли сте Флажил по време на бременност? Не мога да се отърва от бактерии, правихме микробиологично изследване за количество и вид, и въз основа на него АГ ми изписа Флажил за 10 дни, за поставяне. Понеже съм си паника, се чудя дали няма да навреди на бебето. Ако някоя го е ползвала при предишна бременност, моля да сподели впечатления. Благодаря!

# 37
  • Мнения: 3 140
Щом имаш бактерии задължително си проведи лечението. Ако нещо се съмняваш потърси второ мнение, но не оставяй нещата така. На бременни постоянно се изписват глобули, дори в много по-ранни седмици. Ползите, от това че ще излекуват бактериите, надвишават риска за бебето от самата глобулка. Да си стоиш с бактерии или някаква инфекция е по-опасно. И аз направих курс с Полижинакс заради левкоцити в микробиологията.

# 38
  • Мнения: 189
Здравейте отново. Ползвали ли сте Флажил по време на бременност? Не мога да се отърва от бактерии, правихме микробиологично изследване за количество и вид, и въз основа на него АГ ми изписа Флажил за 10 дни, за поставяне. Понеже съм си паника, се чудя дали няма да навреди на бебето. Ако някоя го е ползвала при предишна бременност, моля да сподели впечатления. Благодаря!

Здравей! Аз слагах флажил 5 дни превантивно преди и след серклаж, вливаха ми антибиотик цефуроксим венозно и преживях и пълна упойка и им няма нищо на бебетата.
Ползите в случая надминават вредите, бактериите са много опасни при бременност.

# 39
  • Мнения: 124
относно отрицателен резус фактор- аз съм с такъв, съпругът ми е с положителен. Имам няколко загуби на бременности и винаги са ми били инжекция след това за сенсабилизиране, в случай, че детенце е било с положителен. При бременност веднъж се прави изследване преди 16та седмица, ако няма антитела се повтаря около 28ма и тогава мисля, че се бие независимо от това дали има или няма антитела. След раждане задължително отново се поставя. Нищо страшно няма, преди много години е бил реален проблем това, но сега се решава с едно боцкане. Важно е да се знае и да подсещате лекаря.

Много благодаря а цената на изследването каква е че намирам някакви цени над 400лв.,ако е така поне дали се поемат от здравната каса

# 40
  • Мнения: 15
Здравейте, аз да се похваля с мадама ❤️😁. Днес ми мина прегледа. Беше много емоционално, въпреки че бях 98% сигурна, че е момиченце.

# 41
  • Мнения: 169
за нищо! Тази цена на която вие сте попаднала сигурно е за изследване на кръвната група на бебенцето, не ви трябва такова изследване. Не живея в България и не знам каква е цената за антитела, това намерих в интернет, може да се обадихе да попитате в лабораторията. https://www.synevo.bg/antieritrotsitni-antitela/

стандартно изследване е това и цената не би трябвало да е астрономическа. Вижте дали с някакво направление няма да излезне безплатно, не знам…
сенсабилизирне се прави и без да се знае кръвната група на детето, ако е като вашата антителата след време “избледняват”, няма как да се объркат нещата.

относно отрицателен резус фактор- аз съм с такъв, съпругът ми е с положителен. Имам няколко загуби на бременности и винаги са ми били инжекция след това за сенсабилизиране, в случай, че детенце е било с положителен. При бременност веднъж се прави изследване преди 16та седмица, ако няма антитела се повтаря около 28ма и тогава мисля, че се бие независимо от това дали има или няма антитела. След раждане задължително отново се поставя. Нищо страшно няма, преди много години е бил реален проблем това, но сега се решава с едно боцкане. Важно е да се знае и да подсещате лекаря.

Много благодаря а цената на изследването каква е че намирам някакви цени над 400лв.,ако е така поне дали се поемат от здравната каса

Последна редакция: ср, 30 юни 2021, 18:30 от redberry

# 42
  • Мнения: 24
Здравейте момичета 🌹
И аз да се похваля с 💙👣
Леко бременеене на всички и пухкав финал 😘

# 43
  • Мнения: 703
На вас кога ви пуснаха микробиология.
Аз ходих в 10 седмица, но бях на Кринон и ми каза че ще ми пусне следващият път за да не ми извади Кринона, че тъкмо си бях сложила сутринта и сега ще ходя в 14 гс и ме е страх да не е късно.

# 44
  • Мнения: 189
Отдавна не съм писала в темата, но ви чета и се радвам,че вече повечето усещат бебетата, знаят пола и всичко е наред.
Аз направих превантивен серклаж, заради шийката, бързо се възстанових и тук бих искала да кажа,че лежането и почивката са много от полза. Приеха ме с шийка 29мм и на преглед след 3 дни лежане в болницата вече беше 32мм.
Сега продължавам предимно да полежавам, но са ми позволени и леки разходки и по-лека домакинска работа.
Разбрахме,че очакваме момиченце 💜 и момченце 💙, така че съм с по един крак и в двата отбора.
От 16г.с. започна бълбукането в корема, сега в 17+4 вече са вече и леки потупвания и все по на често.
Едната плацента ми е задна, другата е ниско долу върху шийката (превия), но има време и може да се вдигне.
Втората фм съм я записала за 19.07, надявам се всичко да бъде наред и там.
Изчаквам я и за да почна леко полеко да пазарувам, че в последните месеци предчуствам,че няма да ми дават много, много да шавам.
На море на мен ми е забранено да ходя, заради серклажния конец, но пък с удоволствие ще чета вашите морски истории.

Общи условия

Активация на акаунт