Стана време за моренце, а ДЕКЕМВРИйчето вече рита в нашето коремче! (Тема 3/2021)

  • 22 670
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 088
На вас кога ви пуснаха микробиология.
Аз ходих в 10 седмица, но бях на Кринон и ми каза че ще ми пусне следващият път за да не ми извади Кринона, че тъкмо си бях сложила сутринта и сега ще ходя в 14 гс и ме е страх да не е късно.

Добре, че се сетих аз да попитам кога трябва, че не знам кога щяха да ми кажат. Надявам се да пуснем на следващия преглед в 15та седмица...


За резуса - https://www.nhif.bg/search?search=1&sKey=%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8 в прикачения файл на НЗОК тук пише малко повече инфо. На страница 4 изглежда са посочени и антитела?

# 46
  • Мнения: 51
Здравейте!
Благодаря за новата темичка!
Относно витамините, аз взимам комплекс - Пренатал на Джеймисън и допълнително пия течен колаген… какво мислите за приема на колаген, аз го взимам с надеждата да се ограничат стриите и евентуално малко други ползи за добрия външен вид 😁

# 47
  • Мнения: 1 333
За кръвната група и в последствие за антитела изследванията се покриват от ЗК.
За TSH ЛЛ и АГ също могат да дават направление, но и аз като Aisi изследвам и FT4.
Моят АГ ми пусна всички изследвания в 13г.с. (когато се записах за ЖК)  - ПКК, глюкоза, CRP, кръвна група, Васерман, хепатит Б, HIV, TSH, урина, микробиология и цитонамазка.

# 48
  • Мнения: 124
За кръвната група и в последствие за антитела изследванията се покриват от ЗК.
За TSH ЛЛ и АГ също могат да дават направление, но и аз като Aisi изследвам и FT4.
Моят АГ ми пусна всички изследвания в 13г.с. (когато се записах за ЖК)  - ПКК, глюкоза, CRP, кръвна група, Васерман, хепатит Б, HIV, TSH, урина, микробиология и цитонамазка.
Леле на мен много неща не направиха само кръвна група, васерман, хив, кръвна з.. Аз си пуснах ТСх, защото тя ми каза че нямала право да ми даде. Нито цитонамаска нито другите изследвания. Ох хич не съм доволна от тази лекърка но не знам дали имам право да я сменя, а и то в нашия малък град да се чудиш с кой. В петък съм при нея да ми продължи болничния пък ще видим. Благодаря от сърце за споделеното много ми е важно всичко! ❤️❤️❤️

# 49
  • Мнения: 1 333
Цитонамазката не е задължителна - особено ако скоро ти е правена няма нужда от нова, но ПКК, урина и микробиология е хубаво да се пуснат.. пък те и без това се полагат, подсети лекарката си да ги пуснете.

# 50
  • Мнения: 3 140
Момичета, днес пуснах обичайните изследвания от АГ по каса. Кръвната захар ми е 4.6, което мисля си е добре, но инсулина ми е 2.66. Някой знае ли какво може да означава при положение, че кръвната захар си е ок? Дали не е грешка, да пусна пак за всеки случай? Или да търся направо ендокринолог? Ирен и blue.angel вие май сте с ИР и по-запознати, помагайте

# 51
  • Мнения: 1 457
di_di, не се навивай за лошо БХС. На 38 г съм и Даун ми излезе 1:5600 комбиниран, а за останалите 1:100000. Само възрастовият ми беше по-висок, 1:190, но останалите показатели са ОК. Докторът ми счете, че няма нужда от последващи изследвания. На приятелка, която роди на 27, й излезе риск 1:300 за Даун, детето й е живо и здраво. Така че годините не са определящи, важното е другото да е добре.

Благодаря, днес имам резултат, но при лекаря ще отида чак на 15.
Скрит текст:
БХС 11-20 седмица        *** ОБЩИ ДАННИ***             * Възраст към термин *39.7години            * Гестационна възраст *11.5седмици.дни            * Метод на определяне на гестационната възраст *CRL        БХС 11-14 седмица            * РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА *             
ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e1 от 3300бременни 1)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e1 от 73000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e1 от 100000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e1 от 100000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e1 от 100000бременни           
 *ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ               
Биохимичен риск за болест на ДАУН e1 от 330бременни               
Възрастовият риск за болест на ДАУН е1 от 140бременни               
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е1 от 1300бременни               
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е1 от 3800бременни               
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е1 от 7300бременни               
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000бременни           
* Биохимични  и УЗ показатели (11-14 г.с.) *               
PAPP-A (плацентарен протеин) MoM0.55част от медианата               
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM0.68част от медианата               
NT (нухална транслусенция)=<31mm               
NT (нухална транслусенция) MoM0.79част от медианата

# 52
  • Мнения: 5 073
Момичета, днес пуснах обичайните изследвания от АГ по каса. Кръвната захар ми е 4.6, което мисля си е добре, но инсулина ми е 2.66. Някой знае ли какво може да означава при положение, че кръвната захар си е ок? Дали не е грешка, да пусна пак за всеки случай? Или да търся направо ендокринолог? Ирен и blue.angel вие май сте с ИР и по-запознати, помагайте
Може ли да се вярва на лабораторията? Какви са й рефернтните стойности? Не мисля , че е проблем , ама не съм специалист все пак. Можеш да питаш и в темата за ИР.

# 53
  • Мнения: 3 140
Ирен и аз помислих за грешка, има вероятност, за съжаление в нашия малък град имам поводи да се съмнявам и в лекари, и в лаборатории. Реф. стойности са от 2.6 до 24.9. АГ, който ми води ЖК каза цитирам : "Изследванията ти са хубави, не чети много в интернет, наслаждавай се на бременноста". Чак след 2 седмици съм на преглед и в София, освен да видя какво ще кажат там и да го пусна в Бодимед ако трябва отново. Междувременно драснах едно писмо на Денис от темата за хормоните. Не ми се искаше наистина да чета много в нета, но от един бърз поглед разбрах, че било лошо ако инсулина е нисък, а КЗ е много висока, ако е нормална май не било кой знае какво.

# 54
  • София
  • Мнения: 317
Според мен са ти супер резултатите, аз чак взех да се притеснявам от  моите (за Даун ми е 1:2000), мислех че е главно заради възрастта ми, ама като гледам вашите при дори по-висока възраст и взех да се плаша. И въпреки всичко при 1 от 100 до 1000 препоръчват втори БХС, а чак при 1 от 1 до 99 амниоцентеза или пренатест. Въпреки че съм на 37 ми казаха че не е лошо да си пусна и втория, но не че виждали нещо притеснително, а просто заради възрастта ми. Но и двете ми следящи АГ-та ми казаха че няма смисъл, та се отказах (сега чак май почвам да съжалявам, ама каквото такова)

Благодаря, днес имам резултат, но при лекаря ще отида чак на 15.
Скрит текст:
БХС 11-20 седмица        *** ОБЩИ ДАННИ***             * Възраст към термин *39.7години            * Гестационна възраст *11.5седмици.дни            * Метод на определяне на гестационната възраст *CRL        БХС 11-14 седмица            * РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА *             
ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e1 от 3300бременни 1)
ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e1 от 73000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e1 от 100000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e1 от 100000бременни               
ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e1 от 100000бременни           
 *ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ               
Биохимичен риск за болест на ДАУН e1 от 330бременни               
Възрастовият риск за болест на ДАУН е1 от 140бременни               
Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е1 от 1300бременни               
Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е1 от 3800бременни               
Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е1 от 7300бременни               
Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е 1 от 100000бременни           
* Биохимични  и УЗ показатели (11-14 г.с.) *               
PAPP-A (плацентарен протеин) MoM0.55част от медианата               
Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM0.68част от медианата               
NT (нухална транслусенция)=<31mm               
NT (нухална транслусенция) MoM0.79част от медианата

# 55
  • Мнения: 1 457
По-късно ще проверя как са ми били при предната бременност (на 35бях, тогава само ги погледнаха с коментар-добре е и се приключи). Иначе аз си запазих час и за още едно бхс в 12+6, поне да ми е спокойно. Той АГ сигурно иска да се презастрахова с тези пренатестове, а и знам ли може да е на процент щом ме праща на определено място. Aisi, при теб щом на две места е ОК, значи не виждат нищо притеснително.

# 56
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Алисън, аз знам, че инсулин по време на бременност не се изследва, защото дава отклонения. Аз правих кръвно-захарен профил преди 3 дни и моята захар се движи около 4.1-4.8. Мисля, че е добре. Тази сутрин ми беше 4.9 на гладно, измерена с грюкомер. А той дава отклонения нагоре с около 0.4-0.5. Но аз тръгнах от 6.3 на гладно и при мен е търсен ефект снижаването й. Другата седмица съм на лекар, ще видим какво ще каже.

# 57
  • Мнения: 269
Здравейте момичета,аз пък се чудя къде се изгубих те,нещо съм пропуснала факта за новата темичка 😁Да се похваля с панделки 💝🎀
Някой питаше за главоболие аз лично си слагах студен компрес и ми  действаше добре.

# 58
  • Мнения: 1 041
Включвам се и аз в новата тема. Бях ви споделила, че другата лекарка каза, че чакаме Blue Heart Каза ми, че ВТР е 24.12.2021 Каза, че вървим малко по-големи и да си почивам, мога по малко да се разхождам. Започна да ме сърби всичко, с какво се мажете вие, за да нямаме стрии после?

# 59
  • Мнения: 1 333
gabby92 аз корема, гърдите и ханша отстрани мажа със смес от масла от какао, кокос и карите, остатъка от тялото с лосиона, който и преди си ползвах. С първата ми бременност в началото си бях взела кремове на Мустела и Матернеа, но чувствах кожата на корема суха и опъната - тогава смених с маслото и до края си се мажех с него, за щастие нямам нито една стрия.
Важно е да се пие и достатъчно вода, за да се хидратира тялото.

Общи условия

Активация на акаунт