Стана време за моренце, а ДЕКЕМВРИйчето вече рита в нашето коремче! (Тема 3/2021)

  • 22 669
  • 777
  •   1
Отговори
# 15
  • London
  • Мнения: 580
Sunny, в същата група членувам и аз от самото начало. Най-активна съм с моите простотии из постовете ама майтап да става 😆
Моята ФМ е на 30ти юли, точно 21ва седмица се падам тогава. И сега в петък отиваме да видим какво прави малката ми принцеса. 🥰❤

# 16
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Влизам хем да се запиша в новата тема, хем да дам отчет. Вчера бях на преглед на частно. Отново ще връзвам панделки, всички много сме щастливи, особено каката. С бебче всичко е наред, отговаря си на 16та седмица, а явно досега или не е мерено добре или се развива неравномерно Wink все още не го усещам, обаче. Има разно бълбукане в корема, но нямам и съмнение, че не са газове.
Докторката при която бях вчера държи да пия витамини за бременни, а следящият ме изрично каза, че като се храня разнообразно с плодове и зеленчуци в менюто, е напълно излишно да се пият витамини, което пък се припокрива с моята гледна точка. Та сега съм в чуденка. Досега, когато съм пила витамини, обикновено започва един вълчи апетит, едно качване на кг. Дали и витамините за бременни влияят така?

# 17
  • Мнения: 217
Записвам се да следя новата тема.
Аз вече съм на море от 24.06.
Времето е добро.
Сяда под сянката до 12 и се прибирам.
Сутрин се показвам на слънце от 9 до 10.30 и това е.
За пола и аз не знам категорично.
Първо казаха момиче,после момче.
Ще чакам 20 гс феталната и вече ще знам със сигурност.На БХС д-р Сигридов каза девойка,но на преглед при моя си АГ той каза момче Предпочитам да вярвам на Сигридов,защото ми се иска да е момиче    Simple Smile
защото вече имам момченце,но в крайна сметка каквото..такова,да е живо и здраво само.
Относно раждането,аз ще съм секцио.
Първото ми беше секцио заради плацента превия и сега казаха,че пак трябва да е секцио.Относно ковид и раждане,не съм карала Ковид и не съм ваксинирана.Надявам се да се опазя до раждането,после ще се ваксинирам.Относно родилката,която почина все си мисля,че нещо с упойката се е объркало.Господ да ни пази момичета,нас и нашите малки човечета.Дай боже този Ковид да си замине вече и да заживеем нормално.

# 18
  • London
  • Мнения: 580
Аз пия витамини от както се помня и не съм имала проблеми с апетита. Може би е до организъм.
Ако ги приемаш вечер преди лягане ? Имах един период на гадене и лекарите ми препоръчаха вечер преди да легна да ги пия, та повече не се е случвало.

# 19
  • Мнения: 3 140
Аз съм много доволна от Сигридов, с мен не се е държал странно, а напротив винаги много мило. Но аз си бях пациентка на клиниката им преди да забременея и главно затова си останах там и като бременна. Изброените по-горе специалисти и аз знам, че са много добри, но при всички има наплив, така че действайте навреме за часове. За витамините, особено от В група каквото и когато и да ям, не ги усвоявам достатъчно добре от храна (явно защото имам мутация, която много хора не знаят имат ли я или не) така че за мен няма 2 мнение по въпроса - пия си В компелкс и омега 3 задължително. Другите неща (желязо, йод, вит. Д) също са ми изписани според  резултати от изследванията. Успех на всички, които  имат прегледи тези дни 🍀🍀🍀

# 20
  • София
  • Мнения: 317
Аз също като Alison имам тромбофилия, която води до неусвояване на дадени витамини, та и при мен си е малко задължителен допълнителния прием. Моето АГ също е против приема на комбинирани витамини за бременни та ми е изписала само мета фолиева и омега 3. Допълнително след изследвания и установен дефицит на Д и Б12 приемам и тях. С предишната си бременност бях на комбинирани витамини година преди и през цялата си бременност и мога да кажа само че бях доволна - не съм качвала килограми, но се чувствах супер, косата и ноктите ми бяха по-добре, не бях боледувала изобщо та като цяло бях доволна. Но сега си слушам лекарката и приемам само каквто ми изпише.

Влизам хем да се запиша в новата тема, хем да дам отчет. Вчера бях на преглед на частно. Отново ще връзвам панделки, всички много сме щастливи, особено каката. С бебче всичко е наред, отговаря си на 16та седмица, а явно досега или не е мерено добре или се развива неравномерно Wink все още не го усещам, обаче. Има разно бълбукане в корема, но нямам и съмнение, че не са газове.
Докторката при която бях вчера държи да пия витамини за бременни, а следящият ме изрично каза, че като се храня разнообразно с плодове и зеленчуци в менюто, е напълно излишно да се пият витамини, което пък се припокрива с моята гледна точка. Та сега съм в чуденка. Досега, когато съм пила витамини, обикновено започва един вълчи апетит, едно качване на кг. Дали и витамините за бременни влияят така?

# 21
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
Само аз ли не знам пола още? На БХС докторът докато премери каквото трябва, човекът направи плонж и се завъртя с гръб. На прегледа миналата седмица много се въртеше пак. Но и аз не съм питала, вероятно не се вижда още, затова и не казват.
Но и аз нищо не съм купила още. Има време, чак наесен. Така или иначе, в тия жеги няма да се припна да пазарувам.

# 22
  • Мнения: 1 457
Здравейте момичета, не съм писала отдавана, но следя Simple Smile По-активна съм в януарската тема, моят термин окончателно мина в новата година Simple Smile - 14-19.01. По ехограф - досега имам 4, винаги е изчислен на 14.01 по размера, но лекарят как го смята 19.01 не ми е ясно. Основно по финансови причини няма да правя пренатален, сега чакам резултати от бхс. Според АГ ще е много лош резултата заради възрастта (на 39 съм и не се имам за стара Simple Smile) и можело да се наложи амниоцентеза в 16 седмица. Затова мисля да направя бхс на още едно място, този път в 13 седмица, още повече че и там дето се следя ще е почивка юли и август. Насочила съм се към д-р Игнатов - предния път попаднах случайно на него в 11 седмица и ми се стори готин Simple Smile Още не съм качила никакви допълнителни килца, но си имам 5-6 от предната бременност Simple Smile Много се чудя за ваксина, аз изкарах ковид през ноември, още имам антитела, но са гранични на уж предпазния титър. Мисля евентуално в трети триместър, че поне и бебо да намаже. Simple Smile Иначе за раждане ми е рано още, но искам ако мога нормално, миналия път за нормално се наложи да платя избор на екип, че всички  скачаха секцио, та секцио - то не беше тесен таз, а и имам корекция на една сърдечна клапа, та не искат и да чуят за нормално. Родих нормално - на термин - система с епидурална (лекарката каза - съгласихме се нормално, ама преносване не щем) - бързо и лесно, с външен един шев , дето можеше и без него Simple Smile (сина ми ме одра с ръка на излизане Simple Smile).

# 23
  • Мнения: 124
Здравейте момичета!
Дали някоя от вас знае кога се пускат изследвания за отрицателния резус фактор четох че се слага и ваксина, но кога. Аз съм в 15 гс. И друго да питам ТСХ може ли генеколожката да ми го даде като безплатен, че каза не може, а тоя хормон е много важен още повече, че съм на Еутирокс и трябва да се следи редовно и не знам май попаднах на неподходящ доктор

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
di_di, не се навивай за лошо БХС. На 38 г съм и Даун ми излезе 1:5600 комбиниран, а за останалите 1:100000. Само възрастовият ми беше по-висок, 1:190, но останалите показатели са ОК. Докторът ми счете, че няма нужда от последващи изследвания. На приятелка, която роди на 27, й излезе риск 1:300 за Даун, детето й е живо и здраво. Така че годините не са определящи, важното е другото да е добре.

# 25
  • София
  • Мнения: 317
За съжаление и с миналата ми и с тази бременност винаги съм си плащала TSH и FT4 - пускам си ги на 30 дни и то
с претенции на ендокринолога ми за определена лаборатория и ми излиза 43 лв. По ЗК, в ЖК не влиза това изследване, та АГ не може да ти го изпише. Евентуално ЛЛ, но аз от години си го плащам сама и никога не съм била с направление за него. За резус фактора не съм запозната, ако е само за определянето на кръвна група моето АГ искаше да ми го даде при първите изследвания, които ми пусна при записването в 15 г.с - там са тези за спин, васерман и т.н (някой АГ-та ги пускат на по-късен етап, тъй като имат валидност 6 месеца, а ти трябват при раждането). Но аз си имам документ с подпис и печат за кръвната група, та не ми беше нужно. Ако вече знаеш, че си отрицателен и трябва да се види и тази на бащата там нямам информация.

Здравейте момичета!
Дали някоя от вас знае кога се пускат изследвания за отрицателния резус фактор четох че се слага и ваксина, но кога. Аз съм в 15 гс. И друго да питам ТСХ може ли генеколожката да ми го даде като безплатен, че каза не може, а тоя хормон е много важен още повече, че съм на Еутирокс и трябва да се следи редовно и не знам май попаднах на неподходящ доктор

# 26
  • Мнения: 978
Здравейте,
включвам се аз след прегледа, всичко е точно, бебето е 118гр, по размери си върви точно, и чакаме господин Blue Heart доста се кри и въртя, докато успяхме да го хванем в крачка Simple Smile

# 27
  • Мнения: 124
За съжаление и с миналата ми и с тази бременност винаги съм си плащала TSH и FT4 - пускам си ги на 30 дни и то
с претенции на ендокринолога ми за определена лаборатория и ми излиза 43 лв. По ЗК, в ЖК не влиза това изследване, та АГ не може да ти го изпише. Евентуално ЛЛ, но аз от години си го плащам сама и никога не съм била с направление за него. За резус фактора не съм запозната, ако е само за определянето на кръвна група моето АГ искаше да ми го даде при първите изследвания, които ми пусна при записването в 15 г.с - там са тези за спин, васерман и т.н (някой АГ-та ги пускат на по-късен етап, тъй като имат валидност 6 месеца, а ти трябват при раждането). Но аз си имам документ с подпис и печат за кръвната група, та не ми беше нужно. Ако вече знаеш, че си отрицателен и трябва да се види и тази на бащата там нямам информация.

Здравейте момичета!
Дали някоя от вас знае кога се пускат изследвания за отрицателния резус фактор четох че се слага и ваксина, но кога. Аз съм в 15 гс. И друго да питам ТСХ може ли генеколожката да ми го даде като безплатен, че каза не може, а тоя хормон е много важен още повече, че съм на Еутирокс и трябва да се следи редовно и не знам май попаднах на неподходящ доктор
Много благодаря ние го изследвахме резус фактора аз съм В- бащата е А+, но нали някакви изследвания се правят за антитела ли и аз не знам точно сега и аз търся всякаква информация, че където и да прочета ме хваща страх как се отказах с тоя отрицателен резус фактор.
Мойто ТСХ е 2.6 и според докторката е Ок ама знам ли при вас колко е?

# 28
  • Мнения: 63
За съжаление и с миналата ми и с тази бременност винаги съм си плащала TSH и FT4 - пускам си ги на 30 дни и то
с претенции на ендокринолога ми за определена лаборатория и ми излиза 43 лв. По ЗК, в ЖК не влиза това изследване, та АГ не може да ти го изпише. Евентуално ЛЛ, но аз от години си го плащам сама и никога не съм била с направление за него. За резус фактора не съм запозната, ако е само за определянето на кръвна група моето АГ искаше да ми го даде при първите изследвания, които ми пусна при записването в 15 г.с - там са тези за спин, васерман и т.н (някой АГ-та ги пускат на по-късен етап, тъй като имат валидност 6 месеца, а ти трябват при раждането). Но аз си имам документ с подпис и печат за кръвната група, та не ми беше нужно. Ако вече знаеш, че си отрицателен и трябва да се види и тази на бащата там нямам информация.

Здравейте момичета!
Дали някоя от вас знае кога се пускат изследвания за отрицателния резус фактор четох че се слага и ваксина, но кога. Аз съм в 15 гс. И друго да питам ТСХ може ли генеколожката да ми го даде като безплатен, че каза не може, а тоя хормон е много важен още повече, че съм на Еутирокс и трябва да се следи редовно и не знам май попаднах на неподходящ доктор
Много благодаря ние го изследвахме резус фактора аз съм В- бащата е А+, но нали някакви изследвания се правят за антитела ли и аз не знам точно сега и аз търся всякаква информация, че където и да прочета ме хваща страх как се отказах с тоя отрицателен резус фактор.
Мойто ТСХ е 2.6 и според докторката е Ок ама знам ли при вас колко е?
Да, на мен АГ ми назначи такива изследвания, когато за първи път ходих при нея. Тогава нямаше антитела. Не знам дали се повтарят след това, надявам се тя да следи и да ми каже. Не знам дали се покриват от каса, аз си ги правих платено в лабораторията, в която ходя за всичко.

Не се страхувай толкова от различните резуд фактори. Медицината вече е много напреднала в това отношение и ако се следи си е уставновено кога какво се прави, и е почти рутинно. За първа бременност е по-малко вероятно да направят проблем, са ми казвали лекарите, както и ако нямаш някакви кръвопреливания или подобни преди Доколкото съм чувала, се бие нещо на майката, само ако има нужда, когато лекарят прецени. Попитай си гинеколога и той ще ти каже какво и кога се следи.

Моята ФМ е чааак август... Искаше ми се да е по-рано, но няма как 🙂 Иначе, от днес започвам 17 г. с.

# 29
  • Мнения: 1 088
Знам от майка ми, че още тогава (преди 30г), са я тествали за антитела нея (заради кръвна група 0-), около 5ти месец мисля.

Сега според каквото прочетох, мисля, че се определя кръвната група и резуса рано, ако не се знае Rh? Някоя и друга инжекция, ако трябва, и мисля няма никакъв проблем в днешно време. Учудих се, защото досега никой от няколкото лекари не са ме питали за Rh, въпреки че ми е 2ра бременност (при първа няма проблем). Може би се прави по-късно у нас? Доколкото знам, ако майката е с положителен резус фактор, няма значение за фактора на бащата и бебето. Единствено обръщат внимание, ако майката е с отрицателен Rh?

Това разбрах - но нямам нищо общо с мед. образование, та може и да греша.

Общи условия

Активация на акаунт