Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 10

  • 28 046
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 672
Момичета, относно помпата, аз не знам дали ще ползвам и ще ми трябва, но исках да имам за всеки случай и то електрическа.
Четох тук по темите хвалят една от Алиекспрес, имала хубав вакуум, двойна е, била мощна, отделно има мноого поръчки и отзиви и си я поръчах.
BGN 25.02  53% Off | Electric breast pump unilateral and bilateral breast pump manual silicone breast pump baby breastfeeding accessories
https://a.aliexpress.com/_ujmM6P
Пише, че ще пристигне до месец и мога да кажа как е, въпреки че през живота си нито съм кърмила, нито съм пипала помпа на живо. Та дори да не ми влезе в употреба, съм дала 30 и няколко лева и няма да ме е яд.

# 31
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
То и тук има електрически помпи нови по 20-30-40 лв.Въпросът е доколко вършат работа.Аз шишета вече имам 4-2 големи и две малки на Томи Типи.Гледах има в ОЛХ електрически техни втора ръка обаче пък ММ страда от големи предразсъдъци как ще вземам вече ползвано...На мен ми е все тая,нали ще я мия и стерилизирам всеки път...Ама ще видим,има много време.Може пак да нямам кърма и изобщо да не ми трябва.АМ ако трябва сестра ми от Англия ще ми праща(сега каза,че ми е пратила колет с памперси,които ще стигнат за поне 3 месеца,после пак ще праща,щото при тях били по-хубави от нашите)...Ще я видим тази работа дали е точно така...

# 32
  • Мнения: 409
Направо ще изкарате България страна от Третия свят. 😀

# 33
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Живея в Англия, но памперси по-хубави от нашите 😆 някои като започнат така да се превъзнасят.
Каквото има там го има и тук. Всеки магазин там си пуска някаква марка памперси, както лидъл примерно. Някои хора ги харесват. Аз лично в Англия ползвах само на Лидъл памперсите, да страшно евтини са. В България купувам само Пуфис.

С млеката същата работа. Започнахме с Аптамила, ами и в Бг си го купувам.

Някои неща са по-евтини с това съм съгласна, но по-хубави едва ли.
И аз си поръчах АМ от там защото излиза по-евтино, но честно казано памперси не бих.

По-добре дрехи да се пращат и разни уреди.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 10:44 от La Libellule

# 34
  • Мнения: 241
Честита нова темаа❤
И ние започнахме с плажа, но не се престраших да влизам във водата/само до коленете/, последната ми микробиология миналата седмица беше чиста/най-накрая/ и ме е страх да не си докарам някоя гадина. Понеже живеем на морето, нашата почивка ще е на планина другата седмица, надявам се всичко да е ок, да нямам проблеми и с пътя😊
За покупките, имаме само количка и едно комплектче шапки😁 тези дни сериозно почнах да избирам и другите неща, но ми е много трудно, избора е огромен..
Преди малко гледах гнездата на Cotton Hug, мисля да поръчам, не знам дали ще ми влезе в употреба, но много ми харесват. Помпи, шишета и такива неща нямам идея кое е добро, кое не просто ще взема някакви.
Харесвам си само дрешки, пеленки и т. н. ама ми се иска да вземем първо големите неща, а тези накрая, че започваме и ремонт и не знам кое по-напред 🤯 В началото си бях взела един дневник за бременността, вътре има примерен списък с покупки, мисля него да следвам.
Исках да ви питам и за електрическите люлки/шезлонг ако сте ползвали някой модел и сте доволни, че и те са многоо видове.

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Да,за по-евтини детски неща съм съгласна,там или нямаше ДДС на детските,или бе по-ниско от тук.Храната им е по-евтина(поне плодове и зеленчуци ми направиха впечатление),ама градския транспорт в Лондон е супер скъп в сравнение със София.И аз ѝ казвам,че тук си имаме всичко на прилични цени,ама тя неще и да чуе ...
И ние почваме ремонт на банята и кухнята там където ще живеем,не знам какво ще излезе,т.к.ще отида направо с бебето на 1 месец,но имам пълно доверие на свекърите и вярвам,че ще се справят...

# 36
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Да,за по-евтини детски неща съм съгласна,там или нямаше ДДС на детските,или бе по-ниско от тук.Храната им е по-евтина(поне плодове и зеленчуци ми направиха впечатление),ама градския транспорт в Лондон е супер скъп в сравнение със София.И аз ѝ казвам,че тук си имаме всичко на прилични цени,ама тя неще и да чуе ...
И ние почваме ремонт на банята и кухнята там където ще живеем,не знам какво ще излезе,т.к.ще отида направо с бебето на 1 месец,но имам пълно доверие на свекърите и вярвам,че ще се справят...

Казвай да ти праща дрехи тогава😁 има страшно хубави, на добри цени. Може и помпа по-евтина да се намери.

# 37
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета!
Да се представя и аз.. Пепи на 28г от Пазарджик. Вероятен термин 20.10.21
Писах, писах коментар цял роман.. И без да искам го изтрих. Та сега ще съм кратка...
Това ми е 2ра бременност, имам един прекрасен Рижко Калоян на 3г и 3м. Сега, отново, чакаме момче. И 2те бременности ми бяха леки, безпроблемни.. Но тази 2рата до преди няколко седмици, когато на ФМ откриха скъсяване на шийката 24мм, конусовидно отваряне и инфекция. Последва серклаж, заради прогресивно скъсяване. Сега лежа, приемам медикаменти и скоро съм на преглед да видим какво се случва.
Моля се, вярвам, че всичко ще бъде наред и пожелавам на всички ни да устискаме до финал и да гушим пухкави бебенца.

# 38
  • Мнения: 1 837
Честита нова темаа❤
И ние започнахме с плажа, но не се престраших да влизам във водата/само до коленете/, последната ми микробиология миналата седмица беше чиста/най-накрая/ и ме е страх да не си докарам някоя гадина. Понеже живеем на морето, нашата почивка ще е на планина другата седмица, надявам се всичко да е ок, да нямам проблеми и с пътя😊
За покупките, имаме само количка и едно комплектче шапки😁 тези дни сериозно почнах да избирам и другите неща, но ми е много трудно, избора е огромен..
Преди малко гледах гнездата на Cotton Hug, мисля да поръчам, не знам дали ще ми влезе в употреба, но много ми харесват. Помпи, шишета и такива неща нямам идея кое е добро, кое не просто ще взема някакви.
Харесвам си само дрешки, пеленки и т. н. ама ми се иска да вземем първо големите неща, а тези накрая, че започваме и ремонт и не знам кое по-напред 🤯 В началото си бях взела един дневник за бременността, вътре има примерен списък с покупки, мисля него да следвам.
Исках да ви питам и за електрическите люлки/шезлонг ако сте ползвали някой модел и сте доволни, че и те са многоо видове.
На cotton hug гнездата и аз ги гледах, но ми се видяха с доста надути цени. Намерих разни момичета, които правят по поръчка с много красиви платове, по нищо не се различават от cotton hug, а цената им е 60-100лв,та мисля по-нататък от там да си поръчам. Изглежда ми много удобно това гнездо.
С баткото имахме люлка-шезлонг на Чиполино, вършеше ми много полезна работа, докато готвя или искам да свърша нещо. Продадох я, за сега няма да купувам, приятелка ще ми даде люлка на Фишър прайз. Но като цяло това е нещо, за което ще мисля след раждането. Дори като си помисля сега на първо време не ми трябва нищо, освен няколко пеленки и няколко чифта дрешки. С първото пазарувах всичко, сега въобще не си давам зор, защото знам, че на бебето в началото нищо не му е нужно освен мама😄 А и с нашето местене точно в 9 месец не ми се иска да се затрупам с неща, които после трябва да пренасям другаде😄

# 39
  • Мнения: 241
Mobika08  Ако може да споделиш за тези гнезда, които си гледала/страничка ако имат/, разликата в цената не е малка 😊

# 40
  • Мнения: 1 837
Mobika08  Ако може да споделиш за тези гнезда, които си гледала/страничка ако имат/, разликата в цената не е малка 😊
Ще ти пратя страниците на лично, не знам дали е по правилата да кача линкове тук Simple Smile

# 41
  • Мнения: 261
Mobika08  Ако може да споделиш за тези гнезда, които си гледала/страничка ако имат/, разликата в цената не е малка 😊
Ще ти пратя страниците на лично, не знам дали е по правилата да кача линкове тук Simple Smile

Дали може и на мен? 😊

# 42
  • Мнения: 198
Прекрасна тема. Рядко пиша. Забравила съм да кажа, че ние чакаме момиченце 💝.
Включвам се с един въпрос. От вчера много странно усещам бебенцето, силно и ниско долу понякога направо болезнено ми се допишква всякаш ме удря право в мехура. Преди дни високо е усещах сега така ниско и дори всякаш ми притиска мехура и по-често ми се ходи до тоалетна На някоя от вас случвало ли й се е и как мислите дали е нормално?

# 43
  • Мнения: 1 266
Момичета, аз да се похваля, че въпреки двата дни на неразположение, гадене, главоболие и подуване, днес на прегледа се видя, че с бебе всичко е наред. Голяма гимнастичка е 😂 23гс и 5 дни и е 590гр. Не знам дали е ок, но док каза, че всичко е чудесно и шийка и бебе. Успокоих се. Остана само да направя обременяване с глюкоза тази седмица.

# 44
  • Мнения: 452
Happy   моя бебко е ниско долу винаги , ръчичките са му там и си рови нещо ..... под пъпа го усещам в дясно най вече ... като порастнат още няколко седмици и им заякнат дупетата ще започнем да ги усещаме по високо , а като тръгнем да раждаме , пак ще се 'заровят' ниско Grinning

Общи условия

Активация на акаунт