Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 10

  • 28 046
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 452
Знам че има много време , ама все пак смятам да се запозная от сега с това. Искам да си купя хубав слинг , който да мога да го ползвам от новородено , смятам че ще ми е от полза и ще мога да водя баткото на градина по лесно. Моля помагайте ми. 10001 макри са , същото като с шишетата не мога да избера сама . Имам едно ерго бейби , знам че има една приставка за новородено но искам  и слинг.

# 16
  • Мнения: 1 109
Знам че има много време , ама все пак смятам да се запозная от сега с това. Искам да си купя хубав слинг , който да мога да го ползвам от новородено , смятам че ще ми е от полза и ще мога да водя баткото на градина по лесно. Моля помагайте ми. 10001 макри са , същото като с шишетата не мога да избера сама . Имам едно ерго бейби , знам че има една приставка за новородено но искам  и слинг.

За новородено до първия месец е ок еластичен слинг, но пък не може да се ползва много месеци, понеже бебето натежава. Аз съм хвърлила око на Manduca twist - то е нещо хибридно, много хвалено, за да слагам бебето от втория месец нататък. В началото няма да нося. Имам ерго раница, която се води от четвърти месец, но по-рано от шести не мисля да го слагам в нея. Може да се ориентираш към някоя Слинготека, чувала съм, че дават за първия месец на новородено еластичен слинг безплатно, ако закупиш носилка. И така ще може да пробваш разни марки и да ти обяснят как да слагаш слинг.

# 17
  • Мнения: 328
Записче в новата тема!
Аз нещо се панирах заради скъсената шийка и утре записах инвънредно час, че не ми се чакаше още 2 седмици. Поне да съм спокойна.
Не бързах с покупките, а изведнъж като започнах и не мога да се спра. Купих си вече стерилизатор и антиколик шишета на Авент, бебешко гнездо, ваничка и мрежичка и някои дреболии като залъгалки, термометър и т.н.
За по-запознатите имам въпрос. Реших, че ще си купя електрическа помпа на Авент. Сега, идва чуденката между Avent Comfort и Avent Natural. Чета, чета и друга разлика освен в броя на програмите, не виждам 🤷🏻♀А изглеждат по-различен начин и едната ми се струва по-компактна. Разликата в цената е 20-30 лв. Така че някой ако може да ме посъветва ще съм благодарна. А и още нещо. Понеже антиколик шишетата на Авент са май с по-тясно гърло, дали там също има значение? 🤔 (Имам намерение да кърмя, но искам да съм подготвена).

# 18
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз имам слинг Caboo, мн лесен за слагане. Малкия го носих от началото с него. Сега пак така смятам, че ще се нуждая от свободни ръце 😁

# 19
  • Мнения: 1 109
Аз имам слинг Caboo, мн лесен за слагане. Малкия го носих от началото с него. Сега пак така смятам, че ще се нуждая от свободни ръце 😁

Може ли да споделиш повече за този слинг, гледам, че е доста популярен. До кой месец го използва, амортизира ли се с времето?

# 20
  • Мнения: 1 837
Аз имам слинг Caboo, мн лесен за слагане. Малкия го носих от началото с него. Сега пак така смятам, че ще се нуждая от свободни ръце 😁
И аз съм се ориентирала към него. С баткото не съм ползвала, но сега ми се иска да ползвам, докато разхождаме кучето, за пазар и такива дейности. Жалко, че доколкото знам в нашия град няма т. Нар. слинготека и май ще се наложи ей така да си го взема без да съм го пробвала.

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Добро утро и благодаря за новата тема ❤️❤️❤️
В голяма чуденка съм дали и каква помпа за кърма да купя.Със сигурност искам да е автоматична,че миналия път много се измъчих с ръчната на Авент.Ама как да дам 200-300 лв за нещо ,което може изобщо да не ми влезе в употреба.Няма да се подлагам на допълнителен стрес с кърменето на всяка цена и ако не се получи не си заслужава...Обаче от друга страна от както видях + тест правя проучване на АМ в България и се оказа,че няма и едно читаво-във всички има палмова мазнина и соев протеин Sad  И направо съм в мат...Едно време изобщо не обръщах внимание на тези неща в резултат на което на 1 година Слави се оказа с алергия към краве мляко и глутен и после 3 години специални диети докато ги израсте...Някак ми се иска да си спестя всичко това сега...Помрънках си...Желая ви хубав ден и се пазете от жегите.Засега е хладно и приятно ,ама пак ще стане много топло.

# 22
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз имам слинг Caboo, мн лесен за слагане. Малкия го носих от началото с него. Сега пак така смятам, че ще се нуждая от свободни ръце 😁

Може ли да споделиш повече за този слинг, гледам, че е доста популярен. До кой месец го използва, амортизира ли се с времето?

Слинга е до 9 кг. Синът ми беше слабо бебе и го носих до към 5ти месец. Не носих много активно, защото бяхме предимно с количката. А и беше лято и ставаше доста топло.
Като нов си е.

Препоръчвам да се вземе под наем да се пробва.

# 23
  • Мнения: 140
Добро утро и благодаря за новата тема ❤❤❤
В голяма чуденка съм дали и каква помпа за кърма да купя.Със сигурност искам да е автоматична,че миналия път много се измъчих с ръчната на Авент.Ама как да дам 200-300 лв за нещо ,което може изобщо да не ми влезе в употреба.Няма да се подлагам на допълнителен стрес с кърменето на всяка цена и ако не се получи не си заслужава...Обаче от друга страна от както видях + тест правя проучване на АМ в България и се оказа,че няма и едно читаво-във всички има палмова мазнина и соев протеин Sad  И направо съм в мат...Едно време изобщо не обръщах внимание на тези неща в резултат на което на 1 година Слави се оказа с алергия към краве мляко и глутен и после 3 години специални диети докато ги израсте...Някак ми се иска да си спестя всичко това сега...Помрънках си...Желая ви хубав ден и се пазете от жегите.Засега е хладно и приятно ,ама пак ще стане много топло.

Да ви успокоя, нищо ми няма на млеката що се отнася до палмовото масло(за соевия протеин не съм проучвала).
И аз се притесних с каката като видях, че в АМ има палмово масло, но проучих въпроса с хора вещи по темата лекари, включително и гастроентеролог(има и доста материали на английски). Палмовото масло НЕ е вредно, когато не е хидрогенирано(наситено). В бебешките млека НЕ е хидрогенирано за разлика от останалата част от хранителната индустрия, където го ползват като консервант и за подобрява на вкуса. 99% от сладоледите, сметаните и пакетираните храни са блъскани с хидрогенирано палмово масло, а и в ресторантите готвят с такова на доста места. Хидрогенираните мазнини не могат да се обработят от организма и се наслояват по кръвоносните съдове.
Единственият проблем с палмовото масло е чисто екологичен(затова на Хип пише, че е от био производство). Унищожава се поголовно много тропическа растителност за да се отглеждат плантации от палми за палмово масло.

# 24
  • Мнения: 452
Елислава аз с първото си купих на медела , само за едната гърда . Ами мноого останах доволна , въпреки че я ползвах броенш пъти , защото ми спря кърмата.  Аз смятам че помпата е от необходимост и електрическата си е голямо олеснение . И стерилизатора -също ми е електрически , просто сипваш малко водичка , включваш копчето е това е.

# 25
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 266
Аз си купих електрическа медела едва след раждането. Нещо не съм впечатлена от нея. Фунията ли не я слагам както трябва, но все ми потича отстрани🤔

От млякото съм доволна от Аптамил Комфорт, ако се наложи пак с него ще го храня.

# 26
  • Мнения: 700
Ели, споделям ти драмата с помпата.😁И аз много се чудя.Сега обаче на Меделаа няма електрическа на промоция.Затова ще чакам до края .Без промоция може и като влезнем да раждаме да ни я купят...
И аз искам да кърмя, ако мога обаче и няма да ме доведе до някаква лудост, няма да скубя коса, ако не стане.И е кофти, защото целия въпрос с колко шишета, стерилизатор, помпи изобщо ще потрябват.Сега даже се загледах, че в моя град продават стерилизатори за микровълнова втора ръка.Май ще си взема един такъв за 20 лева и като се види какво се случва ще пръскам пари, ако трябва.Помпата искам да ми е нова обаче . Максимум две шишенца ще взема и като видим с бебчо как ще се справим с храненето ще го мислим.Иначе едва ли има по-хубаво от майчината кърма и ще се пробвам със сигурност с кърменето 😊

# 27
  • Мнения: 409
Аз много искам и съм се мотивирала да кърмя, чета книги, гледам семинари, абе...
Взех едно стъклено шише на Tommee Tippee, за да имам за всеки случай, дадоха ми стерилизатор за микровълнова, който се надявам да не използвам много 😂 и си купих чисто нова, неизползвана ел. Медела за 100 лв от приятелка, която не я е използвала.Надявам се и помпата да не използвам много, но просто трябваше да ги имам, за да съм спокойна.

# 28
  • Мнения: 700
Ох, Палдора и аз така.Надявам се да не ги ползвам тези неща и затова пари не ми се дават за тях.🤣

# 29
  • Мнения: 409
В списъка ми точно те бяха на последно място, настроила съм се, че са ми малко излишна покупка, но поне минах тънко.

Общи условия

Активация на акаунт