МНОГОДЕТНИ МАМИ № 72

  • 31 712
  • 364
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 673
Garden of Eden, със сигурност сега си подвластна на хормоните и емоциите. Не се оставяй на вината. Все пак тогава "вашето решение" е било най-доброто за момента. Сигурна съм, че е така и не за друго, но сама споделяш "че тогава тялото ти не го е искало". Сега гледаш по друг начин, но не знаеш, ако го бяхте оставили как щяха да се развият нещата - можеш само да предполагаш (казвам от гледна точка на това, че органически не си го искала, отделно и съзнателно си се колебаела, мъжът ти също не го е искал и  оттам е могло да се развият нещата в негативен план).

Събери си мислите, нека мине време, седнете с мъжа ти и обсъдете отново желанието ти в момента. Преценете и със сигурност ще имате ясна позиция.

Пожелавам ти бързо физическо и психическо възстановяване. Hug

# 46
  • Мнения: 218
Благодаря ти, aDream, malinkap и както и на всички за подкрепата Simple Smile Съжалявам само, че когато се колебаех не писах в тази група - много сте подкрепящи и позитивни и лъха мъдрост, придобита от житейския ви опит, независимо от възрастта на всяка от вас Simple SmileБлагодаря ви от сърце!

Сега ще гледам да е фокусирам да се стабилизирам - най-вече психически, за да мога да продължа напред и да съм  пълноценна за себе си и за семейството си.

# 47
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Благодаря на всички за пожеланията! Радвам се, че сте добре (дори и с малки неразположения).
Milk-choc , кога ти е термина?
Garden of Eden, трудно е положението, в което се намираш. И преди и сега не знам какво да ти кажа, защото предполагам колко силна може да бъде болката след като се е появило съмнението. Желая ти скоро да откриеш мирът в себе си. Да приемеш решенията и грешките си(а дали е било грешка никой не може да знае). Приеми себе си, и продължи. Няма смисъл да живееш с миналото. Мечтай, усмихвай се. Времето ще покаже.

# 48
  • Мнения: 1 694
Терминът ми е на 06.11, но предполагам няма да добутам до там. Големият ми син се роди 20 дни по-рано, малкият 10 дни по-рано като с него до последно пиех много магнезий. Вече нямам търпение и понеже за пръв път ще имам момиче- чак ми е нереално Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 606
Milk-choc, ти като мен Blush
Моята 'пожица стана на три.
Не млъква, всички вируси от детската лепва, глезена невероятна
Всичко ще е наред!
Аз все ми викаха еее момче и пуйче се гледат най-трудно
Значииии бих спорила с всеки Joy
Тази мойта принцеса ми е разказала играта
Само съжалявам, че се забавих осем год
Сега можеше да е отраснала
Но Bowtie
Съдбата си знае работата

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И ние сме в същата комбинация - двама батковци и "принцеса" 🙂
Думата е в кавички, защото такъв бяс започва да се оформя - ще сложи момчетата в малкия си джоб! 😃
Но е наистина невероятно да имаш дъщеря! Като я гледам как щъка и прави бели с рокля, чорапогащник и прическа и на мен ми се струва нереално.

# 51
  • Мнения: 1 694
Аз нямам търпение да се появи моята мадама, с батковците нямам сериозни грижи, големият вече е на 8 и половина и е някакъв предпубертетен все едно, с него от малък имам трудности в справянето- един такъв чувствителен и несамостоятелен, а сега не му издържам на енергията и момчешките дивотии, но като цяло не е никак лошо дете и е много буден. Малкият е такава душица, той е в бебешки пубертет в момента - на 2 г и 4 мес- и пак не се усеща. Та си казвам дали няма точно дългоочакваната и мечтана госпожица да ми разкаже играта на дърти години 😄😄😄

# 52
  • Мнения: 5 250
Как сте, момичета? Гледам темата замряла нещо, да я посъживим малко. Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 12 229
Добре сме Simple Smile
Аз от утре съм почивка, чак до 5ти януари. Децата и половинката са си на училище и работа обаче.
След броени дни ставам на 40 г и все още се опитвам да свикна с тази мисъл Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5 250
След броени дни ставам на 40 г и все още се опитвам да свикна с тази мисъл Simple Smile

Същото и като да си на 30 Wink Аз от една година съм на 40 , но за мен си е само цифра, не се чувствам на толкова Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 6 258
За много години, момичета! Здрави и благословени да са за целите ни семейства!

# 56
  • София
  • Мнения: 1 363
За много години! Мир, любов и разбирателство!
Моят бебок е почти на 7 месеца, от няколко дена пълзи и голяма играчка вкъщи.

# 57
  • Мнения: 1 694
За много години и бъдете здрави и много обичани!
Имам въпрос или по скоро молба за съвет- второто и третото ми дете са с 2 г и половина разлика като бебето в момента е на 2 мес и половина и имам чувството, че не се справям. Големият батко е на училище, а с малкия и бебето сме вкъщи, но изобщо не мога да стигна до него. Бебето е сравнително спокойно, но дневният й сън е много накъсан и това ми пречи да му обърна внимание, както и да домакинствам, за внимание за себе си изобщо и не мисля. Дайте ми съвети как най-лесно да оформя ежедневие с две бебета буквално, ще става ли по-леко? Сезонът също направо ме смазва, с първите двама буквално живеехме в морската градина (Варна), а сега едва успявам да ги изведа за един час, защото е студено да кърмя навън, а малкият трябва да спи наобед и то не остава кога, съответно разходките не ни спасяват. В края на деня почти не сме излизали, вкъщи нищо не е свършено, не съм играла с малкия, бебето е недоспало и аз все едно тотално нищо не съм правила. Как да ги координирам тези неща, въобще не помня сънят при батковците кога как е бил, пооправил ли се е на по-късен етап...имам чувството, че малкият батко в съвсем неглижиран, за големия да не говорим, ще става ли по-лесно и как мога да си помогна? Всякакви съвети и споделен опит ще са ми от полза

# 58
  • София
  • Мнения: 12 229
Здравей,
доста труден период е това, особено с деца на различна възраст вкъщи.
Близначките бяха на 2 г и 9 месеца, когато се роди малката.  Мен ме спасяваше тогава това, че каките си ходеха на детска градина. Така през деня имах време за малката и да пооправя, а вечерта имах време за близначките, тъй като таткото вече си беше вкъщи и можеше да се занимава и с тях и с малката.
Малко за нас. Ние сме добре, аз съм хоум офис откакто започна епидемията и имам много повече време и за дома и за децата. Те вече не са много деца Simple Smile И трите са по-високи вече от мен. Близначките правят тази година 16г, а малката 13 г.  И трите се стараят в училище и съм доволна, двете спортуват активно, надявам се и третата да почне да се движи малко повече Simple Smile
Преди две години си взехме къща близо до София, с идеята за ползване лятото, но още продължава ремонта и засега не сме оставали да спим дори. Децата , тйновете по-скоро нямат никакъв интерес към къщата, подозирам чак, че като почнат да я ползват за купони ще се заинтересуват. Аз пък съм много доволна от зеленчуковата градина и лятото имам много домати, краставици и чушки домашно био производство Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 1 363
За съжаление и аз не мога да ти помогна особено. Разликата между първите ми двама беше 3 години. Много труден период с бебе и малко дете. Особено когато кърменето понякога траеше по час. Понякога, особено когато бебето беше по-малко, това беше времето за четене. Бебето суче и дреме в скута ми, а аз съм закрепила книжката някак си и шептя приказки. За съжаление после почна да се буди лесно.
Друго, което сега правя, е да сложа бебето в количката и да го "повозя" в коридора на блока докато заспи, ако навън не става. Оставям количката до нашата врата и я държа притворена, за да го наглеждам. Но сме на висок етаж и е тихо, никой не минава и е студено - бебето спи много добре така и децата могат да поиграят вкъщи без да се притесняват, че ще го събудят с шум.

Общи условия

Активация на акаунт