МНОГОДЕТНИ МАМИ № 72

  • 31 711
  • 364
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 743
Честито бебче! Нека напълни къщата ви с радост и сърцата ви с любов!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 363
Честито бебче и от нас!
Ние сме добре слава Богу. Бебо расте, с баткото пишем домашни, а каката, като едно порядъчно "средно дете", се опитва все да ми е от помощ без да съм я молила.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 114
yanac, честит Божидар! Да пълни дома и сърцата ви с радост! Blue Heart

Вкъщи сме добре. Голямата ми дъщеря вече е студентка първи курс психология в НБУ. Започна и работа на трудов договор на четиричасов работен ден. Тя и преди ходеше да работи, но почасово през уикендите. Много е ангажирана и не я виждаме много. В малкото свободно време е предимно навън с приятели.

От четвъртък се затягат противоепидемичните мерки в София. Ядосвам се, че отново основната тежест на ограниченията е върху децата.

Hope to Hope, как вървят нещата при теб? Поуспокои ли се малко?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Честит Божидар! Много здраве и щастие 💙

Аз не разбирам защо ще има затягане на мерките при налични хиляди безплатни и достъпни ваксини? Има ли логично обясение?

# 34
  • София
  • Мнения: 5 285
С под 20 процента ваксинирани - така ще е, вие друго ли очаквахте...

# 35
  • Мнения: 4 250
Sweetkids какво работи дъщеря ти в първи курс, в някакъв кол център ли,или нещо друго?

# 36
  • Мнения: 218
Hope to Hope, как вървят нещата при теб? Поуспокои ли се малко?
[/quote] (

Здравей, sweetkids_mama  - силно е да се каже. Все още качам първи цикъл - искрено се надявам и хормоните да ми да се балансират.

Но, ако трябва да съм честна - това бе най-голямата грешка в живота ми. Няма част от секундата, в която всяка клетка от съществото ми да не иска да върне времето назад...През призмата на времето преценявам, че душата ми е искала детенцето и просто не мога да разбера как съм могла да постъпя така. Сигурно големия шок, объркване в т.ч. хормони....

Тъгата и съжаленията са големи и колкото абсурдно да звучи, искам трето детенце. Знам, че това няма да върне другото, знам, че не може това да ми е мотивацията за ново човекче, но това е единственото, което ме крепи.  Разбира се, мъжът ми е категорично против, но аз си мечтая. Не знам дали е възможно да се получи, дори и той да се съгласи, въпреки че моя позната ми каза, че 2 нейни приятелки са родили на 46 Simple Smile.

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 17:07 от Garden of Eden

# 37
  • София
  • Мнения: 3 114
Sweetkids какво работи дъщеря ти в първи курс, в някакъв кол център ли,или нещо друго?

Не е в кол-център, офис-асистент е в едно пространство с кабинети по психотерапия.

Garden of Eden, в предния пост беше писала, че си на 41. Не е толкова късно за бебе дори след 2-3 години. Прибързано ми се струва да се хвърляш в другата посока, за да поправиш един вид грешката си. Дай си време да се справиш с травмата. Мъжът ти как реагира на това, през което минаваш? Проявява ли разбиране?

Жанинче, направо не ми се влиза в тази тема, защото се чувствам ужасно безсилна. Нито едно правителство не намери политическа воля да постави здравето на хората като приоритет. Пълен провал на ваксинационната кампания, безсрамен популизъм и клякане пред различни лобита. В другите страни животът се завръща към нормалното, а тук ще се въртим до безкрай в този кошмар.....

# 38
  • Мнения: 218
sweetkids_mama на 41г съм. Дали ще имам този шанс след 2 -3 години... мога само да се надявам Simple Smile

Напълно осъзнавам, че това е изпадане в крайност - но както написах - това е нещо, което ме крепи. Аз съм меко казано в депресия - трудно ми в да приема реалността. Всеки ден е еееедна идея по-добре. Мъжът ми ме подкрепя, като всичко върши той вкъщи - толкова съм апатична, че нищо не мога да правя, ако не е нещо супер важно. Той вижда, че минавам през мноого труден период и иска да ми помогне, но и аз трябва сама да помогна на себе си - както барон Мюндхаузен...

# 39
  • Мнения: 1 575
Garden of Eden, трябва ти време , но не се оставяй в тъгата , Hug . Съжалявам , но понякога, когато нямаш подкрепата от близките, решението не е само твое. И други момичета са споделяли същите чувства. Надявам се, че покрай децата ти ще се възстановиш по-бързо.

# 40
  • Мнения: 4 250
Garden of Eden, имам позната и на 52 роди, но въпросът е колко ще сме адекватни (живи) като детето стане на 20. Аз лично се чувствах възрастна като родих на 37 и не трябваше да чакам 29 за първо раждане.

# 41
  • Мнения: 218
Dari_77, благодаря ти за виртуалната подкрепа. Да сега като се замисля, наистина нямах подкепа, а и аз като бях объркана и стресната не виждах хубавото в ситуацията. Сега зна, че можем да се справим, но е късно...

malinkap - така е, никой не знае какво му предстои.

Как е възможно жена на 52г да роди? Естествено или асистирано? Защото ако е естествено - евала!!! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 694
Аз всеки момент чакам трето- на 36 г- и сериозно съжалявам за голямото чакане между първия и втория ми син (6 г), защото винаги съм искала три и като го знаех, защо толкова се тутках...
Аз пък се надявам големият ми син второкласник да минат дистанционно, че да не ми домъкне ковид точно като ще раждам. Ние с мъжа ми сме ваксинирани, ама с нелепо изумяващата обстановка в България това изобщо не ме топли. Никога досега не съм имала желание да емигрирам, но българската идиотия в настоящата ситуация така ме напрегна, че искам вече да не живея тук...

# 43
  • Мнения: 4 250
Garden of Eden, аз имам над 20 години връзка. Просто считахме, че някои неща са по-приоритетни, а всъщност не е било така. За забременяването на 52 не ми е удобно да питам как е станало, чужда ли е яйцеклетката, нейна ли е, в общи линии по едно време сложи снимка с бременно коремче в социална мрежа, че хората явно са мислили, че е осиновено. Но е факт, IVF технологията става все по-ефективна.

За имигрирането си мислих преди години да имигрирам, но се убеждавам,че навън става все по-зле, така че засега съм си тука.

# 44
  • Мнения: 218
malinkap, какво имаш предвид под "Просто считахме, че някои неща са по-приоритетни, а всъщност не е било така."?

Т.е. че опитът и времето показват, че нещата не са това, което сме мислили, че са? Simple Smile

 Както при мен в случая - да мисля, че правя добро за общото благо, но след като взех това решение, реалността ми показва другата страна на монетата?

Общи условия

Активация на акаунт