Били ли сте на астрологична консултация? Препоръчайте астролог - 4 тема

  • 82 598
  • 778
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 614
не ме устройва, благодаря

Здравейте!
Някой консултирал ли се е с Огняна Вълкова? Търся отзиви за нея.
Или да ми дадете координати на астролог, който да отговаря на конкретен въпрос.
За конкретен въпрос Анелия Панчева 0899181185. Отговори ми изчерпателно и позна какво и кога ще стане.

Каква е цената и колко време се чака?
300лв.  мисля че е. Чака се две три седмици. Ето линк от сайта.
https://astrolive.info/

# 751
  • Мнения: 3 279
Ако искате отговор на конкретен въпрос, можете да потърсите астролог за хорарна консултация.
Освен ако под конкретен въпрос нямате предвид цяла тема от рождения хороскоп. Там вече се анализира с методи от наталната и прогностичната астрология. Често ме питат за "отговор на въпрос", а после се разбира, че това е натален анализ на цяла тема. Не знам кой така ги е научил и къде. А може би и те не са наясно, не всички са обикаляли по астролози.

С хорарна астрология има доста добри колеги, мога да препоръчам Загата (Александър Андреев от Русе). Не взема трицифрени суми за хорар. И ако сте само за хорар, няма да Ви натрапва натална консултация с ректификация.

Не е и евтин масов астролог, но там поне си заслужава. Един от малкото астролози в България, завършили Академията на Золер.

# 752
  • Мнения: 5 029
Green apple, уточни какво е " конкретен въпрос", дали имаш предвид примерно " Ще си намеря ли нова работа другия месец?" " Ще ми отпуснат ли кредит?" Или пък подходящи периоди за работа, брак, как ще се развият любовни отношения.... Едното е хорар, другото си е цяла тема за разглеждане и трябва и Натал, и транзити, прогресии и тн там всички методи, които астролога ползва...

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 614
Благодаря ви за насоките, мили хора! Мина доста време, от както публикувах питането си тук и вече се свързах с астролог.
Многократно съм ползвала услугите на астролог, не съм лаик, но срещам следния проблем – почти всички пренасят от себе си. Срещам този проблем и с нумеролози, и пр. А и често просто не са им верни прогнозите, затова исках да пробвам някой нов, който не ме познава.
А астролози като Анелия пък въобще не ме устройват. Следя ѝ каналите, първо начина по който предоставя информацията изобщо не е моето… Второ, както каза Сотис, айде няма нужда да ми се натрапва натална консултация с ректификация. Правила съм както ректификация, така и многократно натални консултации, често непоискани по същата схема.
Ако ми се чакаше 3 седмици и търсех ютюбър, щях да се обърна към Татяна Добрева, нейните прогнози са най-точни и говори най-ясно.

# 754
  • Мнения: 3 279
Ректификация няма как да не се направи от всеки следващ астролог, ако е читав. Или поне някаква рутинна проверка на часа. Разбира се, това не означава, че всеки следващ за тази процедура трябва да Ви одере трицифрена сума. Има хора с по 4-5 различни ректификации. И това не означава, че навсякъде са платили реалната стойност на тази услуга. Много често нищо не заплащат или някаква малка добавка се таксува.

Астролог, който не прави никаква проверка на часа, никога не вдъхва доверие. Това не говори за професионализъм. И означава, че или просто не го умее, или го мързи, или несериозно се е отнесъл към консултацията. Съжалявам, но това е истината, ако случайно сте попадали някъде на такива колеги.

Ако сте за отговор на конкретен въпрос, който е свързан с конкретен човек или конкретна ситуация, в немалко случаи по-практичният вариант (и по-бюджетен) е да се направи хорарна консултация. Аз на моите винаги им го предлагам като вариант и после човек сам избира и преценява, а не под натиск от страна на астролога.

За съжаление астрологията не е точна наука (понастоящем дори е призната за псевдонаука), за да може да се гарантира 95-100% познаваемост. 50/50 е познаваемостта при ясновидците – по някои казуси имат много добра познаваемост, по други абсолютно нищо, пълна нула. Но пък вземат пари за гледане и не ги връщат после, ако не се сбъдне абсолютно нищо. Но народът все още е много суеверен и по мои наблюдения е с изключително ниска критичност към всякакви гледачки, ясновидци и гадатели, за сметка на това често има свръхочаквания по отношение на астролозите.

С хорарна астрология, реално погледнато, също шансът да се познае правилният отговор е 50/50. Но хорарната астрология в древността е била една идея по-близо до гадателските практики (лат. divinatio), за разлика от наталния и прогностичния дял, които са по-научно обосновани.

# 755
  • SF
  • Мнения: 21 285
Не се плашете от ректификации. И аз имам 2-3 ректифицирани варианта на часа си на раждане.
Много често ми се случва да ми казват ректифициран час, с който да се работи, след което се обаждат и го променят. Няма как да не се провери часът на раждане, преди да се започне с прогностика.
Ако ще предложите несигурен час на раждане, час, който ви го е казала баба, майка и ще плащате трицифрена сума, няма ли да ви е по-сигурно, ако астрологът направи и тази проверка? Другото е да си направите прогностиката, която да се размине с година (примерно).

# 756
  • Мнения: 3 279
В най-добрия случай ще се размине с година, ако е само градус отклонение. А това са 4 минути за движението на МС. Но в редица случаи отклонението възлиза на по 15-20 минути средно. В болничния регистър също записват закръглени часове, зависи от годината на раждане. И така ги подават в отдел ГРАО в общината. Всякакви случаи има.

# 757
  • SF
  • Мнения: 21 285
Аз имам 2 ректифицирани часа с 8 минути разлика между тях.

# 758
  • Мнения: 3 279
Това е що-годе добър резултат, ако са само 8 минути разминаване.
Идвали са ми с по 5 ректификации в едночасов интервал, и нито една не съвпада с друга.
Да не говорим, че някои от тях се правят със съмнителни методи, не само астрологични.

# 759
  • Мнения: 363
Нито един професионален астролог не се заема с прогноза, ако не е направил собствена ректификация. Всяка карта е индивидуална и понякога реагира на антични техники, които малко астролози използват, защото са трудоемки. И точно при ректификацията се установява на кои техники реагира дадената карта.
Защото съм чувала израз "моята карта трудно реагира на дирекции, или програсии", и в такива случаи се използват антични техники.

# 760
  • Мнения: 3 279
Някои се заемат, но това говори за техния професионализъм. Чувам такива отзиви от клиенти.

И аз често чувам израза "не ми работи хороскопът". Как не работи, по какво не работи? Вероятно по транзити и прогресии, които са най-достъпният метод. Има обаче карти, с точни часове, които и по дирекции слабо работят.

Ако нещо не отговаря като житейски обстоятелства, вероятно просто не се чете правилно картата като рожден потенциал.

# 761
  • Мнения: 1 288
А и като гледам на какво се кефи масовият читател, отдавна имам изградено мнение.

За масовият читател, който се интересува от астрология и астрологични анализи,  астрологията е гадаене, вълшебна пръчица.

# 762
  • SF
  • Мнения: 21 285
След като разберат, че съм астролог, на мене са ми задавали въпроса (не е изолиран случай) Ако дойда при тебе/ако си запиша час, ти какво ще ми кажеш?

# 763
  • Мнения: 363
След като разберат, че съм астролог, на мене са ми задавали въпроса (не е изолиран случай) Ако дойда при тебе/ако си запиша час, ти какво ще ми кажеш?


В такива случаи се пита: Вас какво ви интересува?
Иначе очакванията са, астролога да е шаман и да чете мисли. Макър че, и това може да се разбере, има
такава техника, използва се в някои случаи в хорарната астрология, но това е излишно губене на време , за
демонстрация.
Често виждам публикуване на карта без данни и въпрос, какво ще кажете за тази карта, или нещо подобно...
В такива случаи няма какво да се каже...Самият човек не знае какво го интересува, не може да сформулира въпрос, или просто обикновено любопитсво. Това показател, че питащият няма представа от тълкуванее на карта. Чел само булевардна астрология за планета в знак.....
Безкрайна тема...

# 764
  • SF
  • Мнения: 21 285
Именно! Точно такива хора имах предвид.
В такива случаи се пита: Вас какво ви интересува?
Нищо не ги интересува. Чули са по телевизията, че една астроложка познала кога ще има земетресение или че Доналд Тръмп ще падне и ме питат "ти можеш ли така?"
Имам и колеги, които вместо поздрав, ме питат "ти кога ще ми видиш картата?" Ако им поискам час на раждане: Е, хайде сега! Не можеш ли без час на раждане? Бяха ми го казвали, но не го помня.
Срещала съм в по-далечното си обкръжение и хора, които се заяждат лекичко: Какво искаш да кажеш сега? Че хората, които не си знаят часа на раждане, нямат хороскоп ли?
Тук кашата е пълна: хороскоп-карма-съдба-бъдеще... всичко е яко омотано в главите. Задават въпроси на килограм, а отговарянето им е чиста загуба на време.

Общи условия

Активация на акаунт