Били ли сте на астрологична консултация? Препоръчайте астролог - 4 тема

  • 82 591
  • 778
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 029
Така е описано в сайта, хорар + поглед на натала ,който касае темата на въпросния хорар 300 лв за стари и 650 лв за нови клиенти Confounded това е нереално просто. Тази жена известен астролог ли е? Не мога да повярвам,че астролози като Магерова и Вотей взимат тройно по - малко от такива ....

# 736
  • Мнения: 178
Бихте ли ме насочили към добър нумеролог за консултация при избор на име на бебе?

# 737
  • SF
  • Мнения: 21 285
Yan25, на старите клиенти вече не се налага ректификация. От там е разликата.

# 738
  • Мнения: 5 029
Да,така е, но пак тези цени особено за хорар на фона на цените на доста по - доказали се имена ме втрещиха....

# 739
  • Мнения: 8 912
Реално всеки има право да обяви каквато цена иска. Ако има хора, които я плащат, значи е окей. От друга страна, един може да иска да работи повече и съответно хонорарът да е 80-100-150 лв, за друг да е окей по-малко ангажименти на месец и тогава по-високата цена ограничава наплива от желаещи.

# 740
  • Мнения: 3 279
Това, че е известен и рекламиран астролог не е никаква гаранция, че е кадърна. И че не говорят врели-некипели по консултации. И че могат правилно да определят сигнификаторите в хороскопа и още куп важни неща. SmileSmileSmile

Те вече са станали хиляди, всяка втора се подвизава като астроложка, тароложка или нумероложка в България.
Но ние сме свободен пазар и всеки може да определя цени, каквито си поиска. Включително астролози с недостатъчно познания и опит, а аз поне мога лесно да ги разпознавам.

Ако държат много високи цени, които не са по джоба на повечето работещи българи, ще си стоят с по двама-трима богати клиенти на месец. Само че там проблемите са още по-големи, а претенциите – в пъти по-високи.
Така че всеки астролог, като определи ценовата си политика, определя и към каква категория клиенти се стреми.
Има колеги, които работят с масовия клиент. Аз се стремя към средна категория, но имам и от масовите. Има и астролози, които таргетират по-висока и платежоспособна категория. Но там си слагаш главата в торбата, защото често става въпрос за бизнеси, рискови сделки и голям финансов интерес. Затова астрологът трябва наистина да е експерт и да е много наясно с материята. А те и от категорията "бизнес астролози" не са много наясно.

# 741
  • Мнения: 1 288
Явно категорията, на която тази астроложка предлага астрологични услуги, не е масовия клиент. Или има постоянни клиенти, ангажирана е, затова филтрира желаещите за консултация чрез подобни цени.
За хорара е писала, че отговор на един конкретен въпрос на стойност 650 лв. се прави в контекста и заедно с анализ на рождената карта и нейната динамика плюс ректификация. За нови клиенти. Един вид разглежда въпроса по-обстойно, което според мен има смисъл при по-важни въпроси. За ежедневни твърде голям ресурс се влага за отговор на един въпрос.
По същата схема. Отговор на един въпрос ще струва 300 лв. за хора, с които е работила.

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 17:36 от starinthenightsky

# 742
  • Мнения: 3 279
Явно категорията, на която тази астроложка предлага астрологични услуги, не е масовия клиент.

Но пък прави масови прогнози – по зодии и по планета в знак (което няма нищо общо със сериозната мунданна астрология). А това се търси именно от масовата категория клиенти. Сериозен бизнес клиент никога не би се впечатлил от такива неща и по такива драсканици (или бръщолевене в ютюба) не би могъл да прецени качествата и компетенциите на астролога.

А тези цени с претенции за ексклузивитет ще ви кажа на какво се основават, тъй като познавам тази категория астролози. Изкарват 1-2 семинарчета при Румен Колев (или при някой от неговите ученици които повтарят като папагали всичко след него, без собствени авторски разработки), където дори не могат да усвоят някои базови неща от Античната астрология. Закупуват неговия софт, който е бая скъпичък, но е въпрос на престиж да кажеш, че работиш с него. А още повече, ако кажеш, че ползваш и Примарни дирекции. Нищо, че може хал хабер да си нямаш как да работиш с тях – те са античен метод, а обучения за практическа работа с тях у нас не се предлагат, вкл. и при Румен Колев. След това започваш да бълваш статии и видеа за "Пентаграма на Венера" и за нейните фази на утринна звезда, вечерна звезда и невидимост (задължително с психологическа окраска – нищо, че това нещо никъде го няма в античната астрология, при нито един античен автор!). И опаааа – вече си ТОП астролог и можеш да си вдигнеш тарифите на по 500-600 лв.! Тъй като на тази шепа астролози им знам кътните зъби, затова си позволявам да направя това изказване.

Последна редакция: ср, 29 ное 2023, 17:45 от Sotis

# 743
  • Мнения: 1 288
Чела съм нейни анализи за планетарни цикли. Знам че има канал и в ютюб, но не съм гледала нейни видеа.

# 744
  • Мнения: 3 279
Папагалско повтаряне след Румен Колев и малка шепа негови ученици.
Няма авторски подход, няма нищо. Аз от години изучавам и практикувам антична астрология и мога да кажа, че тази госпожа не е минала дори покрай Антична астрология.

Но пък бързо е усвоила занаята с предлагане на скъпарски "астрални" талисмани от по няколко хилки за парче. Това е бизнесът на Румен Колев и Краси Атасио. Само след един прочетен античен трактат, без никакви познания и посвещаване във Висшата магия. Да живеят наивниците.

# 745
  • Мнения: 1 288
Явно е с търговски нюх.

# 746
  • Мнения: 485
+1 за Магерова. Опитен астролог и много приятен човек.

300 лева за хорар е изключено да бъде. Няма такива балами толкова да плащат. И 100 лева да са, пак е много, като за нашия стандарт.
Това е цена за устна консултация по натална карта. Но отделно има 250 лв. за ректификация, която е задължителна, тъй  че като нов клиент за първа консултация пригответе минимум 550.

Какви са тези суми?!
Платих 150 лв на Магерова за 3 часа разговор с ратификация. Аз си знаех часа на раждане, но тя поиска да направи ратификацията. Прибави 9 минути към часа, който знаех.

# 747
  • Мнения: 3 279

Като знам колко са претенциозни клиентите и искат от пиле мляко, като си платят само за една услуга и да получат после още няколко гратис, направо се чудя как им минава номерът на такива астролози като споменатата.

# 748
  • Мнения: 1 288
Не е чудно. Значи рождената карта на тази астроложка, нейната рождена енергийна матрица, отразена чрез хора, среда, го позволява. Няма логика да държи цени, които не са по джоба на всеки, освен в случай, че може да си го позволи.

# 749
  • Мнения: 3 279
Така е, това да ти минава номерът пак трябва да ти е заложено в хороскопа.
Има астролози, които дори когато предлагат л-но в лъскава опаковка, пак са шумно аплодирани.
Популярен астролог пуска глуповати картинки – публиката припада от кеф и благоДари. Не толкова популярен пуска статии на международно ниво – пълен игнор (в случай, ако някакви чавки не решат да атакуват).
Въпрос на позициониране. А и като гледам на какво се кефи масовият читател, отдавна имам изградено мнение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт