Месецът на любовта дойде, а ЮНЧЕТО в нас расте (Тема 5 - 2021)

  • 29 606
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 767
Виким, имаш високи левкоцити, което говори за някаква инфекция. Гъбичките няма как да повлияят на изследванията. Не е ок и белтъка в урината. Не чакай дълго, за да обсъдиш резултатите с лекаря си.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 480
За хемоглобина провери и нивата на б12. Ако е в дефицит може да пада и от там. Не мога да разчета резултата на белтъка в урината? Кръвното как е?

# 47
  • София
  • Мнения: 616
За хемоглобина провери и нивата на б12. Ако е в дефицит може да пада и от там. Не мога да разчета резултата на белтъка в урината? Кръвното как е?
Б12 ми е 333, изписа ми една инжекция, ама мисля и капки да пия. Доста бързо пада и се вдига, преди месец беше 500 и нещо. Аз заради кръвното си пуснах урината, а и е малко по-мътна, няколко пъти ми беше около 126(123)/70 кръвното, аз съм с ниско 90/60 и не се чувствах добре. Два дни не съм го мерила, ама май ще почна всеки ден. Леко подути ми бяха и пръстите.
А иначе забравих да напиша - с таласемия съм, така че хемоглобина винаги ми е под нормата, заедно с желязото и феритина.

Виким, имаш високи левкоцити, което говори за някаква инфекция. Гъбичките няма как да повлияят на изследванията. Не е ок и белтъка в урината. Не чакай дълго, за да обсъдиш резултатите с лекаря си.
АГ каза да пусна стерилна урина да видим какво ще покаже, понеделник ще дам. Ама гледам, че левкоцитите са ми били по-завишени и преди седмица и нещо, когато давах за хематоложката. Даже точната дата е 26.01. 😳 Сега сме 5 февруари, не знам какво може да е, ама се притесних малко.....

# 48
  • Мнения: 6 767
По принцип и някои медикаменти влияят на показателите. Затова е редно да ги разтълкува лекар, защото знае цялата картина. Просто да ги види скоро, да не те мотат 1-2 седмици.

# 49
  • Мнения: 2 523
Аз също приемам шейкът на прегнако. Повече ми харесва от биогейм. Успях да вдигна белтъка с него.

# 50
  • Мнения: X
На мен ми предстои да правя изследвания другата седмица, затова не знам белтъка как е точно в момента, но искам да попитам дали мога и аз си поръчам от този протеин? Смисъл въпросът ми е дали ако белтъка ми е добре, все пак мога и да пия от протеина... Понеже и аз съм на стриктна диета заради кръвната захар и не съм сигурна колко пълноценно се храня в момента.

# 51
  • Мнения: 6 767
Прочетох сега за този протеин, то си има и доза, която е стандартна, ако нямаш някакви излишъци. Аз също не знам точно белтъка ми как е, но и аз съм на диета заради кр. Захар. Отделно се храня доста малко, качила съм 1,5кг досега, не знам доколкото успявам да си набавя всичко. Уж на лягам на различни зеленчуци и месо. Ще го купя да го пробвам 😊

# 52
  • Мнения: 2 523
Много бременни са на протеинов шейк. Аз съм на растителен и животински предписани от др Сигридов, но защото не мога да им смогна на бебчетата. Иначе няма проблем да го пиете. По една лъжичка на ден не пречи, а ако е наложително се пият 2-3. Само внимавайте с вкуса, че ако нацелите такъв който не ви харесва е мъчение да се пие хаха.

# 53
  • Мнения: 28
Niika123, не се притеснявай за това. Моят цикъл също е супер редовен. И моята последна менструация беше на 25.08 точно. Моят календар изчислява термин 01.06, лекаря веднъж изчисли 04.06 (както съм записана в темата), а към момента съм с термин 28.05 Grinning Но ако бебчето е ок, няма повод за притеснение.

То не че един ден е много разлика, но ми е важно да знам с точност, защото големия ми син го родих точно на термин, и ми е интересно дали и сега ще е така. А и като кажа на АГ кога ми е била последния мц и казва 2.06 и ми е интересно как го смята. Да подчертая че и аз съм завършила за акушерка и знам как го смятат. Хха

# 54
  • Мнения: 5 551
Момичета, моят АГ каза, че е физиологично левкоцитите да се вдигнат до 15 по време на бременност, дори да няма никаква инфекция.
Моите от самото начало са 12 (в първи триместър), после 13,5, а последните сега в 6-ти месец са ми 14. Без инфекция и нищо патологично.

# 55
  • Мнения: 28
И мойте левкоцити са завишени последно бяха 11,6 преди 2,3 седмици. И в началото пак бяха към 10 и нещо,но и на мен ми казаха че е нормално Simple Smile

# 56
  • Мнения: 81
Момичета аз да ви попитам как сте с усещането на бебоците.Аз съм с предна плацента в 22 г.с и имам леки усещания,които в повечето случай само аз си усещам. Няколио пъти усетих с ръка,но съвсем леко. И не усещам постоянно,а главно сутрин и вечер-побутвания. Кога е нормално вече да имам по-силни усещания за движенията на бебока? Понеделник съм на преглед и ще попитам,но до тогава ще си се чудя.

# 57
  • Мнения: 6 767
Усещането е индивидуално всеки път. Първата ми дъщеря почнах да усещам доста късно и тплахо. Едва в последните месеци, когато вече беше голяма я усещах добре.
Сегашната мома я усещам от около 2-3 седмици, утре влизам в 20 г.с. Доста силни ритници, дори баща й и кака й я усещат. Бях се шашнала, защото от четвъртък следобед до вчера 10:30 вечерта не я бях усещала. Но пък цяла нощ яко ме нарита и съм спокойна.
Вероятно до 1-2 седмици ще усещаш доста по-осезаемо. Не мисля, че имаш повод за тревога 😊

# 58
  • Мнения: 1 739
И аз съм 22 и с предна плацента. Усещам я, понякога по-силно и продължително (като се разиграе) , понякога по-слабо и за по-кратко, (ако само се намества). Аз я усещам предимно от дясно, там са ѝ краката сега и там я усещам. Отпред, където е плацентата трябва доста силно да вилнее, за да усетя хубаво. С ръка аз не съм я усещала, няколко пъти баща ѝ я усети, вечер като сме си легнали.
Нормално е да не усещаш непрекъснато, все пак те спят през повечето време. Усещат се, когато са будни и мърдат активно.

# 59
  • Германия
  • Мнения: 511
23 седмица съм, предна плацента, много мърда, много я усещам. Особено ако легна по гръб и се започва. През нощта също много я усещам. Онзи ден на ФМ я похвалиха, че е активно бебе. Доста се наместваше по време на прегледа. Таткото и единия батко също вече я усещат като си сложат ръката.

Много ми се пие кафе, по колко пиете на ден? Аз едно еспресо сутрин и понякога след обед с по-вече мляко.

Общи условия

Активация на акаунт