Наркоман тормози майка ми

  • 6 551
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте. Не знам към кого да се обърна по тази тема и понеже следя Бг-мама от поне 10 години,  реших да пробвам тук. Аз съм на 24 години,  живея с майка си,  която се раздели с баща ми 2011 година. От тогава мъж не се е задържал до нея за особено дълго време,   просто защото тя в даден момент спира да ги понася и ги гони. Обаче в един прекрасен ден се появява въпросния, ще го нарека " Кирил" 34 годишен наркоман,  хазартаджия и боклук. Майка ми е на 44,  влюбва се явно в него и започват отношения. Той започна са се меси между нас,  да я настройва скарахме се с  него,  удари ме викнах полиция и го изхърлиха,  замина за чужбина и след 5, 6 месеца се върна директно в нас. И от тук започнаха едни проблеми... Майка ми ме изгони от нас ,  заради него,  защото на него не му е угодно аз да съм там. ( апартамента беше на баща ми на името,
а едно време е бил нейн,  искаще да и се върне на нейно име.. 100% този е искал да го заложат или ипотекират,  нещо такова ще да е.) По незнайно каква причина,  се оправихме с  нея и се върнах вкъщи иии продължават филмите. Защо са я задържали от работа,  трябвало да си тръгне,  семейството било по -важно ???? Имала салфетки използвани в чантата,  те били от секс,  взе ги заедно с гащите и да ги носи на днк тест,  разплака се чак бил наранен,  А ТАКОВА НЕЩО НЯМА. Обижда я постоянно,  тя плаща всичко,  той се друса ,  играе си машинки и с извинение като му се дое*е си е*е. Бил я е няколко пъти и просто майка ми се е заплела в мрежи на един страхотен използвач и манипулатор. Не дава дума да се каже за него. Дори майка му не го иска. Не знам как да и помогна и как да я измъкна от този кърлеж,  впил се в живота ни.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 257
След като апартаментът е на баща ти и ти си пълнолетна, не е редно майка ти да живее там. Помоли баща ти за съдействие.

# 2
  • Paris, France
  • Мнения: 14 046
Заглавието е подвеждащо и невярно. Не наркоман тормози майка ти, а майка ти е пристрастена към присъствието на комарджията и наркомана.

Не зная как може да и се помогне. Огромният проблем е, че майка ти е съгласна с това, което и се случва. Тя е жертва на самата себе си и съгласна жертва на наркомана, така да се каже.

Говори с роднини, приятели на майка ти, защото може да е болна, да изкуфява. От видяно - вероятно ще отрича и ще ги разкара, но си струва да опиташ.

Оттегли се леко, но разкажи всичко на баща ти и на хора около тебе! Спри да отразяваш мъжа и остани вежлива, но дистантна с него!

След като апартаментът е на баща ти и ти си пълнолетна, не е редно майка ти да живее там. Помоли баща ти за съдействие.

Прекрасен съвет. Ритник по задните части и изгонване по законен начин ще я отрезвят най-добре.

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 04:23 от Nevena Virolan

# 3
  • Мнения: 819
Не можеш да помогнеш на майка си, ако тя самата не си помогне. Той няма с какво да я задържи - бие я, проиграва й парите, готованец. И въпреки всичко тя си го търпи.

# 4
  • Мнения: 6 166
Трудно е. Говорейки от личен опит в подобна ситуация - нямаш полезен ход. Тя си е намерила младия любовник и ще си го дондурка до откат, защото на тези години мъж трудно ще й обърне внимание по този първичен начин, по който наркомана го прави, и на нея й харесва.

Ако баща ти е жив - помоли за съдействие да се изнесе с гаджето й и "да започне на чисто" Wink Това действа. Под наркоман - за трева ли само става дума?

Ето тук е описано защо тя никога няма да го напусне: https://www.youtube.com/watch?v=V1yW5IsnSjo

Последна редакция: пн, 28 дек 2020, 00:47 от Елфичка

# 5
  • Мнения: 29 453
Чакайте сега..... Една пълнолетна жена на 44 години взема собствени решения за живота си. Едва ли авторката ще позволи на някой да ѝ се меси, ако тя беше във връзка. Все пак тук чуваме само едната страна на нещата, които може и да не са точно такива. Щом майката за 9 години е имала и други връзки, които е прекъсвала, значи може да преценява кога и как да приключи....

Относно апартамента - да се провери как точно стои собствеността документално, за да е ясно кой какви права има.

На 24 години дъщерята е достатъчно голяма да си поеме по пътя и да не се меси в чужди отношения.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 324
Авторке, много съжалявам, но майка ти е пълнолетна жена и има правото да решава какво да прави с живота си. Не го одобрявам, но... това е. Ако апартаментът им е бил общ по време на брака, значи е и на баща ти и нейн. Или да се разберат за собствеността или така да си я карат, но той ще е твой след смъртта и на двамата. Тъй, че тя е в правото си (ако се води и на нейно име). Ако баща ти реши, може да си поиска половината, или да ѝ продадете на нея половината и тогава вече тя няма юридическо право над имота. Дотогава или се изнасяш или живееш там. Няма трети вариант

# 7
  • Мнения: 18
След като апартаментът е на баща ти и ти си пълнолетна, не е редно майка ти да живее там. Помоли баща ти за съдействие.


Апартаментът е на баща ми,  но има една кауза,  която гласи,  че тя е ползвател и за момента само тя може да се разпорежда

# 8
  • Мнения: 18
Трудно е. Говорейки от личен опит в подобна ситуация - нямаш полезен ход. Тя си е намерила младия любовник и ще си го дондурка до откат, защото на тези години мъж трудно ще й обърне внимание по този първичен начин, по който наркомана го прави, и на нея й харесва.

Ако баща ти е жив - помоли за съдействие да се изнесе с гаджето й и "да започне на чисто" Wink Това действа. Под наркоман - за трева ли само става дума?

Ето тук е описано защо тя никога няма да го напусне: https://www.youtube.com/watch?v=V1yW5IsnSjo

..с моята майка сме 20 години така, така че - потвърждавам.


Не е само трева,  на скоро му взеха книжката след употреба на метамфетамин и амфетамин

# 9
  • Мнения: 18
Знам,  че е самостоятелна жена и взима решенията само. Но за мен тя не е на себе си,  имаше един коментар, в който казвате,  че защото е млад и и дава това,  което вече е трудно да се намери и все пак това са денонощни скандали, заплахи. Този човек видно отстрани не желае да бъде с нея,  той има изгода,  а тя явно го обича и не може сама да се пребори със себе,  защото приятелки я питат- какво ти дава той ? Или защо си с него ? И нейния отговор е - Ми не знам,  а не е глупава жена,  напротив много хитра и умна жена е  и за това искам да и помогна,  не мога да я позная,  страх ме е,  че и до бебе ще се стигне. И да аз съм на 24  и мога да си хвана пътя,  не искам да я оставям сама с този.

# 10
  • Мнения: X
Той в себе си държи ли наркотици или купува по малко? Иформирай полицията, ако има малко повече от доза.

# 11
  • Мнения: 18
Той в себе си държи ли наркотици или купува по малко? Иформирай полицията, ако има малко повече от доза.

Информирах,  че шофира под въздействието на наркотици и за това му взеха книжката,  но не знам кога има в него и кога няма. Пред нея той или не употребява или спира и става нов човек. Толкова наивно да му вярва,  не е възможно чак

# 12
  • Мнения: 4 209
В местното РПУ попитай кой е кварталния ви и кога му е приемното време. Срещни се с него и сподели проблемите на приятеля на майка ти.
Говори отново с баща ти за апартамента. Най-вероятно майка ти има право на ползване, защото ти си била непълнолетна и е нямало как да остане с теб в апартамента без да трябва да плаща наем на баща ти. Който е учредил правото на ползване на майка ти (баща ти щом е собственик), той може и да го развали. Още повече, че в имота са разиграват наркомански изпълнения.
И след тези две стъпки си излез от там.
Ти си самостоятелен пълнолетен човек, който трябва да сложи границата.

# 13
  • Мнения: 2 039
Проверете как точно стои въпроса съсъ собствеността на апартамента.Ако имате някакви права,защитете ги.Говорете и с баща си  и споделете тревогите си.но най-вероятно,нищо няма да можете да направите.Вие сте голям човек,изнесете се и си уруждайте собствения живот.Майка ви е пълнолетна и ако не поиска помощ,няма как да и я дадете.

# 14
  • Мнения: 6 166
Гледай майка ти да не разбере че ти си го обадил. Ако се опиташ да помогнеш да го съдят за притежание на наркотици може да се окаже под домашен арест у вас и тогава дилърите му у вас ще идват.

Приказката с не се меси в проблемите на другия ако не са ти поискали помощ е много добра. Да ама ако виждаш че другият затъва, по-добре да питаш и да помогнеш отколкото да седиш като някоя селска тетка отстрани и да люпиш семки докато гледаш как другия затъва.

Опирай се да я заведеш на психолог. Уж че имаш нужда от промяната вкъщи и уж че я ревнуваш от него, и да дойде и тя и като сте там ... да обясни психолога, че тя е не силната, а слабата и уязвимата и не тя му помага, а той я контролира. И така.

Има една книга - За теб бих го направила милион пъти. На Исабел Сарториус. Много трогателна история, истинска, за това как на 15 Исабел ходи по улиците да купува дрога на майка си докато същевременно й помага да се отдръпне от тях. Накрая успява да я спаси, но много тежко юношество изкарва.

Общи условия

Активация на акаунт