Наркоман тормози майка ми

  • 6 555
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 13 480
Добър, лош, наркоман, опасен или не, няма значение. И авторката беше обвинена, че не е нейна работа, защото дете в картинката нямаше. Това преди да се спомене братчето беше неправилен избор на приятел от майката и въпрос на желание на майката да го разкара или не.
Наличието на дете обърна напълно картинката и ми е интересно как така изведнъж го спомена между другото.

# 121
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Добър, лош, наркоман, опасен или не, няма значение. И авторката беше обвинена, че не е нейна работа, защото дете в картинката нямаше. Това преди да се спомене братчето беше неправилен избор на приятел от майката и въпрос на желание на майката да го разкара или не.
Наличието на дете обърна напълно картинката и ми е интересно как така изведнъж го спомена между другото.

+ ми е интересно как с бито дете в картинката полицията само му взела книжката. Също ми е интересно някой съобщил ли е на полицията за битото дете и ако не, защо.

# 122
  • София
  • Мнения: 62 595
Кажете ми защо това братче се появи едва днес в цялата история. Едва ли съм пропуснала толкова важен агент, ако е писано за него в началото.

# 123
  • Мнения: 128
Говорим за дете,бито до напикаване,стискано по ръцете.И все още твърдим ,че майката имала право да бъде щастлива,да има време по женски и всякакви подобни абсурди. Тук трябва да се намесят съответните органи.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 10:45 от jeni4ka

# 124
  • Мнения: 29 762
Къде в темата до днес е писано нещо за 6-годишно дете?

До днес темата беше за майка и 24-годишната ѝ дъщеря, никъде не се споменаваше дете. Защо? Нима това не е най-важното? Авторката обясняваше за апартамента, гаджето, работата и не знам какво си, но за дете в картинката дори и не намекна.....

# 125
  • София
  • Мнения: 62 595
Именно, и аз това питам. Такъв важен играч като 6-годишното братче да е пропуснат? Хайде, поредната пързалка.

# 126
  • Мнения: 6 207
Ако историята е истинска, след доуточняването на авторката за 6 годишното и братче, майката е не по-малък боклук от наркоманчето. Направо са си един за друг, но проблема с детето е наистина сериозен. Най-малкото трябва да уведоми незабвано бащата. Ако той е сериозен и се интересува от детето си, много лесно може да си издейства попечителството, дори за такова нещо майката може да бъде лишена от родителски права.
Но ми се струва наистина странно такава важна подробност да бъде пропусната в началото на темата. Или авторката е много объркана и не може да обяснява, или отиваме малко на свободни съчинения.

# 127
  • София
  • Мнения: 13 480
То ако темата е истина и авторката знае за подобни случващи се гаври и си трае, тя не пада по-долу от майка си и наркомана, а бяха споменати баба, приятелки и кой ли не още.
Ако темата не е пързалка, предлагам модераторите и администраторите на темата да насочат темата към съответните органи и да бъде направена проверка за дете в риск по съответстващия на айпито адрес.

# 128
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
То ако темата е истина и авторката знае за подобни случващи се гаври и си трае, тя не пада по-долу от майка си и наркомана, а бяха споменати баба, приятелки и кой ли не още.
Ако темата не е пързалка, предлагам модераторите и администраторите на темата да насочат темата към съответните органи и да бъде направена проверка за дете в риск по съответстващия на айпито адрес.

+1. Баба, приятелки, бащата на авторката, бащата на момчето. Как един няма някой познат в полиция или социални!!!!!

Самият факт, че битото дете се споменава чак днес,след обяснения за прехвърляне на собствености и иззета книжка е плашещ.

# 129
  • София
  • Мнения: 13 480
Не е нужно да имат познати, а елементарна човещина.
Отказвам да повярвам, че едно дете е толкова маловажно.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Попаднах случайно в темата, изчетох всичко и честно казано, АКО всичко изписано от авторката е вярно, добре е да наблюдава майка си, че може и не само да съжителства с наркоман, а и тя да се е "подхлъзнала". Относно апартамента, той е "оръжие", за да бъде принудена мама да се замисли, но се съмнявам да помогне. Все пак консултацията с адвокат е силно препоръчителна.
Всичко това, обаче, е второстепенно - по-важно е да се защити братчето, започва се с уведомяване на баща му и социалните.
Стискам палци жената да се вземе в ръце и ситуацията да се оправи.
За протокола - не бих позволила на децата ми да се месят в личния ми живот. Да, може и да греша и те да съветват, но не е  задължително да съм съгласна с тях, даже очаквам ако не се получи и да си поплача на рамото им (така, както винаги могат да го направят и те на моето. При възрастни, зрели хора се предполагат такива взаимоотношения).
Децата (за моите иде реч, не обобщавам) са винаги добре дошли, но ми прави впечатление, че като се приберат у дома, някак си пак стават 12-15 годишни, очакват някой да им оправя стаите, да им сготви.. абе да се грижи за комфорта им и са много изненадани, ако им напомня някак, че това време отмина.

# 131
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормално, всички ставаме децата на мама, независимо на колко години сме. Това са хубави моменти.

# 132
  • Мнения: 12 865
Темата започна да става страховита, откак стана ясно, че и малко дете е бито до напикаване. Авторке, съвсем права си да се тревожиш, с оглед и на последните разкрития. Не се бави, предприеми всички възможни и позволени от закона действия. Те бяха изброени тук.
Да говориш с адвокат
Да говориш с бащата на момчето
Да говориш със социалните служби
Да говориш с полицията

Не виждам необходимост да се криеш от майка си, че предприемаш действия срещу насилника, защото тя, предполагам, е наясно, че си против, че всички сте против: ти,майка й, приятелките й. Наистина се обединете с баба ти - нейната майка и действайте заедно. Това ще ти даде кураж и по-голяма сила. Ти беше писала, че тя е съгласна да действате, ето, вече май има и нещо като план.

Наистина много е драматично да имаш непрокопсана майка. Не разбрах как е станало изгонването  ти от къщи, та се е наложило баща ти да ти прехвърли собствеността. Ако желаеш, разкажи тази история: кога, по какви причини майка ти те изгони от къщи?
Съжалявам да го напиша, тя ти е майка и ти я обичаш, но явно не е света вода ненапита тази жена. Явно е стъпвала накриво и преди наркомана. А щом е казала на момчето на никого да не казва за боя, значи осъзнава това, което се случва, като нередно, но го приема.
Тоя тъпанар ми иде да го гръмна, да бие малко дете и да се наслаждава на действията  си!!!

Може би е възможно да се оттегли правото на майка ти на ползване, защото ако тя се омъжи за наркомана, тогава той доживотно ще се възползва от това нейно право. Всичко зависи от това, какво пише в нотариалния акт, с който баща ти ти е прехвърлил собствеността и това може да бъде изкоментирано с адвокат.

Желая ти успех в борбата ти. Пиши какво става.

# 133
  • София
  • Мнения: 19 322
И на мен доста ми прилича на пързалка. Изведнъж в темата се намеси малко дете, падна ей така, от нищото.
Обърнете внимание на текста в първия пост "От тогава мъж не се е задържал до нея за особено дълго време". После изведнъж се оказва, че е имало мъж за 5-6 години, т.е. половината време от развода насам.
Ако случайно в историята има някаква истина, братчето си има баща, който би трябвало да се интересува от него, стига и той да не е някакъв боклук. Има и АЗД, колкото и да ги плюят, които този баща би могъл да задейства.
Доколкото схващам, жилището проформа е продадено на бащата, не съм наясно с лихвоточките, но помня, че имаше някакъв срок за плащането им, иначе гориш. Но майката мъдро си е запазила правото на ползване, за да не я изпързалят по някакъв начин.
Авторке, съжалявам, но докато разсъждаваш "защо аз да си излизам, а онзи да се шири" - нищо продуктивно няма да излезе. Или действай радикално, като поискаш жилището да се продаде, за да си вземеш твоя дял, или си трови живота, докато се опитваш да спасяваш голям човек от самия него.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 10:41 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт