Домакини 73/ Коледно-новогодишна и оптимистична

  • 39 070
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 841
СМЪРФЧЕТО сигурно я знае.

Че как да не я знам.Wink Тук в менюто десерти на почти всеки ресторант има задължително Киевска торта, Наполеон, медовик и чийзкейк. Оттам нататък, ако на готвача му се занимава, може и да има нещо друго. Joy

Киевска торта:



До нас има магазин на Рошен (то има навсякъде, де), имат специален сектор за пресни продукти, които стоят в хладилни витрини. Там ги има всичките. Но сега като се замисля, при десертите в супермаркетите винаги ги има и то в изобилие от най-различни производители.

Това е в Рошен
Скрит текст:

# 31
  • Мнения: 39 370
Фло, Лейди, ще ми бъде много от полза вашето мнение за ваксините срешу ковид.

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Привет. Смърфи ще ти дърпам ушите с тез сладости пусти. Ох, напълни ми се устата...
Лейди филма с уж доставен колет от същите калпазани го играхме преди месец и нещо в Берлин. Трябваше да вдигне скандал щерката, заплаши ги с полицията защото в системата им излизаше че е предаден на получателя и то срещу подпис. И изведнъж след като вече бяхме го прежалили, колета се появи през 3 блока от техния и си го взеха от семейството пред чиято врата се  оказа. Много нерви изхабиха, че и аз от тук. Всичките и зимни дрехи, ботуши 2 чифта, официална рокля, подаръка за РД на зетя, и множество други неща имаше вътре. Направи се бях разболял от яд и нерви. Дано го намерят и вашия.
И аз да питам за мнение за ваксината. Какво мислите?

# 33
  • Мнения: 11 622
Плами на мен проблема ми е в България - там на кого да вдигам скандал?

Смърфи - ти нямаш сърцееееее LaughingLaughingLaughing

Мария кажи какво искаш да знаеш и за коя ваксина?
Тук одобриха за спешна нужда тази на Пфайзер, но ще я поставят на най-застрашените от тежко протичане на заболяването ковид - в домовете за възрастни със медицински грижи/нещо като хоспис/ и обслужващия персонал.
За сега има 2-ма мед служителя с тежки алергични реакции, но те са с тежки алергични реакции и преди и са си носили адреналиновите писалки. Възстановили са се.
Продължават наблюденията.
Не се препоръчва на деца до 16г и на бременни - в UK е забранено да се включват в проучванията и няма данни как работи при тях ваксината.
Можеш да бързаш да се ваксинираш, ако си над 65г с тежки странични заболявания

# 34
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
Лейди в България вдигаш гирите. Кой, къде кога го е достави. Не ти, естествено, а хората които го чакат. Спиди са партньора в България, нали.

# 35
  • Мнения: 11 622
Проблема е, че не знам - аз от тук изпратих с DHL и си мисля, че и от Бг страна трябва да са те......
Чакам в момента отговор от тук, защото е застрахован и ако не се получи - трябва да платят.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 379
Момичета, ЛЕЙДИ е писала за ваксините, та аз няма да я повтарям. Няма да кажа и това, което по цял ден ни набиват в главите. Писна ми да гледам и тия празни хладилници, дето непрекъснато им отварят и затварят вратите.
Една ваксина, за да е абсолютно сигурна се наблюдава 10 години от учените. По принцип, кой има време да я проучва толкова дълго? Слагат я и това е, пък после ще видят какъв е ефекта.  Знаете и за риска от ваксинирането. Не случайно сега ЛЛ отказват да слагат ваксините и да поемат отговорността. Нещата са на кантар - нито е да бързаш, нито е да се бавиш. Зъболекарите също са в първата група определени за ваксиниране. Моето решение за сега е, че ще изчакам. Няма да се втурна да ме бодат. Това е моето мнение. Не бих искала да повлияя на когото и да е. Даже на ММ не искам да влияя, но и той е взел сам за себе си същото решение. Да чукна на дърво, за сега според времето и годините съм здрава, та затова мисля да изчакам.

СМЪРФЧЕ, наистина ми събра погледа. Simple Smile Хайде иде, та спазвай диети. Stuck Out Tongue Winking Eye Подсети ме за Наполеон, та ще си помисля дали да не спретна един. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 39 370
Благодаря ви. Беше ми интересно и полезна вашата гледна точка.

# 38
  • Мнения: 3 841
Мария - докато ни дойде редът за ваксиниране, ще има и други ваксини (създадени по различни методи и фирми), а и достатъчно инфо ще има.

Фло, Наполеонът ми е любимата и си позволявам от време на време. Киевската торта не че е лоша, но не е точно моят вкус.

# 39
  • Мнения: 39 370
О, не, не бързам за ваксиниране, нито у дома сме говорили на тази тема. Беше ми любопитно мнението на Фло, като представител на медицинското съсловие, (тук включвам и Лейди), но Лейди ми беше любопитна от гледна точка на  мястото си на живеене.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 860
А аз наесен ще си изследвам антителата и ако нямам, се ваксинирам. Благодаря съм втори път да мина през тоя ад.

# 41
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Вале, сега като си по-спокойно, можеш ли да сравниш друг вирус или грип с този. В чисто физически план имам предвид. Защото аз навремето карах пневмония всяка зима, лятото вирусна, много често дори на крак. Да, с Т, но бях в състояние да се движа що годе. В последните години обаче ми прави впечатление, че обикновен вирус ме сваля и то на фона на това. Бронхита от миналата пролет покрай ремонта на банята ми разказа играта, за много дълго време, а не е по-лошо от пневмонията. С ангина съм всяка зима откак се помня и винаги с висока Т и при най-обикновена настинка и винаги ме болят мускулите. Та мисълта ми беше, в чисто физически план, изключвайки психическото състояние, това ли изкара по-тежко или сезон грип или вирус

# 42
  • Мнения: 3 841
О, Вале,
Скрит текст:
и аз съм по твоя път. Ама си нямам идея изобщо кога ще има ваксини за нерискови като нас и кои ще бъдат. Нито знам къде ще може - тук или в БГ... Доста неизвестни към настоящия момент, но пред руската рулетка с генетиката при челен сблъсък с вируса, предпочитам премерения риск на ваксината. Мисля, че на 29-ти се събира ЕК да решават за ЕС, а Украйна се води по тях горе-долу, та предстои да видим накъде ще тръгнат нещата.

# 43
  • Мнения: 6 002
И аз съм на мнение, че прекалено скорошни са ваксините ( а и самия вирус) няма никакви категорични резултати от тестване и странични ефекти. Като човек, който не е пропусна нито една ваксина в случая категорично оказах и мъжът ми също.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ма-ко,карала съм грип и пневмония,но с този кошмар не могат да се сравнят.Имах чувството,че черепът ми се сцепва по шевовете.Все едно ти правят операция без упойка.Болките по тялото са толкова силни, все едно ми гние месото.Отделно чувството,че живееш от ден за ден и утрешният може да ти е последен.
Още кашлям и се задушавам и ме мъчи чувството на неизвестност.
Ще се ваксинирам.Още един път този ужас не мога да преживея!

Общи условия

Активация на акаунт