Домакини 73/ Коледно-новогодишна и оптимистична

  • 39 090
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 860
Ма ко, мога да кажа, че според лекарите ние го минахме леко.
Леко значи:
 Ангел не стана 4 дни от леглото. Главоболие и световъртеж. До тоалетна го водех аз.
За 21 г никога, никога не съм го виждала така.
Аз. Само един ден температура. Отпадналост 6 дни. . На 5 ден снимка. Промени в дроба. Не пневмония. Промени. На фона на антибиотика от първи ден. Втора снимка на 10 ден. Общо 18 дни антибиотици, два вида.
И смея да твърдя, че сме го карали леко.
Ангел веднъж е бил за тия 21г с грип. Аз също не съм болнава.
Наши приятели, млади, здрави хора, с по 10 дни и нагоре температура. Роднини, наша възраст. Пневмония на фона на АБ.
Славето виж.
Без да съм крайна, казвам че сто пъти предпочитам ваксина пред това да го изкараме пак. Това е вирус, който не признава логика.
Не съм лекар, но коментирам като човек, изкарал леко вируса.

# 46
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Славе, радвам се, че си по-добре, мерси за разяснението. Вале и на теб. На мен въпроса не ми беше свързан с ваксините. Забелязвам за себе си, че уж по-безобидни вируси карам и съм по-зле отколкото с пневмония. С годините ли е, вирусите и гриповете ли са други, заради друго ли е не знам, но както казах всяка година карах и то почти на крак, а сега вируси ме свалят на легло. И то много време преди короната

# 47
  • Мнения: 3 841
Сестра ми и тя каза, че така не е боледувала. Посъвзе се за около седмица, влачи разни неща още две седмици, но първата седмица е била много зле. Болките са били адски силни, нетърпими. И още други неща. Приятел на 35 г. без придружаващи заболявания едвам отърва трапа и в момента се бори с последствията, защото сърцето му е засегнато и т.н., и т.н.
Проблемът с вируса е, че също изобщо не е ясно какви и колко трайни са пораженията за в бъдеще в самото тяло. 
Икономическият аспект - за него да не говорим. Към ноември Европа беше в 1 трилион евро дългове и заеми. И внуците не е сигурно дали ще успеят да ги изплатят... Голям кошмар е този вирус!

# 48
  • Мнения: 1 826
Славе браво че се възстановяваш,бирата чака и празниците също.
Калинче дано намерите бързо колета.
Смърфи с тези торти така изкушаваш,че ми се иска да полетя към теб.
Ма ко явно вирусите се променят  и не им действат лекарствата.Аз антибиотик не пия без антибиограма,патих си 4 години без изследване и не ми се рискува вече.
Ще кажа и моето мнение за ваксината,като не е тествана за този кратък период и какви странични ефекти ще даде,как да се ваксинираме.Колко пострадали има от ваксините?Мерси съм,каквото е писано да се случи ,това да е ,ама толкова бързо измислена ваксина и не тествана...
Аз днес ви изтървах,а вие сте изписали сума ти страници.

# 49
  • Мнения: 11 623


Добро утро!
Вале, Славе Kissing HeartKissing HeartKissing Heart
Момичета ваксините са достатъчно тествани, за да се разбере, че са безопасни.
За дълготрайни странични ефекти няма как да има информация, но пък за дълготрайните последствия от ковид вече се понатрупа....
По принцип за всички ваксини, а не само за тази, страничните ефекти и алергичните реакции не са на база "активно" вещество, а на допълнителните.
Страничните ефекти от "активното" вещество няма как да са различни от тези, които самото заболяване причинява, но в мнооооого по-малък размер.
Няма ваксина без странични ефекти.
Най- опростеното обяснение на ваксините е - те "разболяват" нашето тяло с мнооого малко количество вирус и тялото ни  си изгражда защита - един вид изкарваме заболяването в хиляди пъти по-леко, отколкото ако се заразим естествено.
Специално за UK ваксината е доброволна, но я предлагат първоначално на най-застрашените от тежко изкарване на заболяването , тези които имат висок риск да починат - това са хората над 80г., настанени в домове доста подобни на нашето разбиране за хоспис, както и на персонала в тях. Целта е да се намалят хоспитализациите и смъртните случаи.
За тези хора в пъти е по-опасно да се разболеят "естествено", отколкото да се ваксинират.
В момента ваксината е на етап избор "вреда-полза"
Очакват се още ваксини, които имат различен принцип на действие и тогава по-добре може да се прецени коя ваксина за кого е по-подходяща.
За момента при ваксината на Пфайзер казват, че дава много добър имунен отговор при много възрастните хора - това е супер, защото по-принцип при старите хора имунната с-ма също е "остаряла" и трудно реагира - това е големия "пробив".
Най-близко сравнение може да си направите с грипа - той е фатален пак при същия "контингент" хора, въпреки, че е "старо" заболяване и те не се срещат за първи път с него.
След мноооого години, когато нашите деца имат многократни срещи с короната ще стане като грипа......
В UK всяка година хората над 65г., както и тези с тежки основни заболявания получават безплатна противогрипна ваксина по желание. По принцип тук ваксините не са задължителни, но % на неваксинираните е пренебрежимо малък. Тук не е обявявана грипна епидемия и училищата не са затваряни от Втората световна война.
В момента в който ми предложат - аз ще се ваксинирам с ваксината, която са преценили, че е подходяща за мен.
Надявам се това да стане до лятото....

# 50
  • Мнения: 6 002
Да почерпя за момчето ми

# 51
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Джейми, да ти е жив и здрав и много успешен!
Много спах, сега пия кафе. Трябва и дете да взимаме, че е у баба си

# 52
  • Мнения: 39 370
Джейми, да е здрав, щастлив и успешен! Благодаря за почерпката!

# 53
  • Мнения: 1 826
Джей жив и здрав да ви е рожденика!
Калинче не може да ме убедиш във ваксината,ще си карам така хаха.
Ма ко браво на теб,заредила си батериите за цяла седмица.
Тук днес е облачно и заваля.Аз сготвих кисело зеле и си доплитам играчката.
Успешна седмица момичета!

# 54
  • София
  • Мнения: 9 860
Честито да ти е момчето, Джейми! ❤️🌺❤️

Писе, то не става въпрос за убеждаване. Но аз не виждам как ще излезем от тая криза при такова масово отричане на ваксината. Доколкото съм чела, в европейските държави процентът желаещи да се ваксинират е несравнимо по- висок от нас.

# 55
  • Мнения: 1 826
Вале ,вяра им нямам....за мен си е чист бизнес и липса на достъп до лекарите... Може и да греша,но както при всеки грип има болни  ,така и при този.
За тези години  се убедих какви лекарства се внасят в бг,какви са цените тук и на вън,ами мерси съм.
Ваксината няма да ни спаси от липсата на ред в болниците и здравните заведения,организацията куца здравата,просто сега излезе всичко на яве.

# 56
  • Мнения: 11 623
Джейми да ти е честито момчето! Много здраве и късмет Kissing Heart
Писе не убеждавам никого! Изказах моето мнение и разбиране.
Аз съм с всички задължителни Бг ваксини. Никога не се бях ваксинирала против грип. Първата ми противогрипна ваксина я сложих 1месец преди химиотерапията, след разговор предизвикан от лекуващия ме онколог. От тогава слагам всяка година/все още се водя в рисковата група/.
Детето си няма да ваксинирам, но майка ми и мен - да.

# 57
  • София
  • Мнения: 8 380
ДЖЕЙМИ, честит празник във вашия дом! На момчето ви желая да е здрав и благословен за добри дела. Цветя за мама - Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus На колко години е юнакът?

В бабешката тема се появи една баба, която живее отдавна в Скандинавска страна. ВИВИА. Скоро не беше писала. Интересно ми беше, че сподели колко % ще се ваксинират при тях - 30%. Като за начало, мисля, че това не е нисък %. Смятам, че и при нас ще са толкова. Ако ви е интересно, елате ни на гости - КГБ - 203 тема и вижте коментарите. Започват на 15 стр., продължават на 16.
Спокойна вечер!

# 58
  • Мнения: 1 826
Калинче,аз също изказах моето мнение.Всеки решава за себе си.Само веднъж съм слагала противогрипна и повече не повторих.Всички ваксини също съм слагала на щерката,но сега съм малко  предубедена.Преди малко имаше предаване по тв с един доктор пулмолог.Та обясни за вируса,обясни и за ваксината,каква е разликата между едната и другата ваксина на двете фирми.Така че  2022г може да пробваме,ама за сега -не.
Я дайте друга тема ,не за ваксините хаха.
Давайте идеи за коледно меню,пък да крада идеи за нещо лесно и бързо.

# 59
  • Мнения: 6 002
ДЖЕЙМИ, честит празник във вашия дом! На момчето ви желая да е здрав и благословен за добри дела. Цветя за мама - Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus На колко години е юнакът?
Момчето ми е батко с един месец Simple Smile но на всички обяснява, че за шеста година навършва 35 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт