Домакини 73/ Коледно-новогодишна и оптимистична

  • 39 072
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 370
Лейди, преди повече от 4 години започнах с този начин на хранене. Чисто от здравословна гледна точка. Нямах друг избор. Първите 3 месеца не свалих и грам. Елислава, не само ТМ не е отслабнал за такова време. Та..готвих за мен отделно, за ММ- отделно, за децата, щото са злояди- отделно. В един момент почнах да поднасям от моите манджи и на ММ. После ми посегна към сладките неща- разбирай печена тиква без захар, а с добавка ядки, тахан, канела, масло, заквасена сметана. Или на печения десерт с тиква, яйца, орехи и т.н. Та, сега иска, не- иска е на моя режим. Той си позволява и хапва пържени картофи, печено пиле с картофи, а за мен само мръфката и салата. Някои много лесни храни са- месо със зеле- прясно или кисело, месо със зелен фасул, с грах, със зарзават, но без картофи, мусака, но с тиквички или цвекло. Пълнено цвекло, пица с блат от тиквички/карфиол, руло от тиквички, супа, но без картофи, ориз и фиде, летните манджи, миш-маш, шакшука, много скумрия, груцка мусака, но вместо сос бешамел- само животинска сметана, сирене под капак, скара, пълнени гъби, пиле с 4 сирена, пиле с песто и моцарела....и още и още. Май се издадох, че съм гладна, а?
Аз не търся заместители. Купувала съм си шоколад с подсладител, но предпочитам Линд 99%, в който няма захар. Ако обича сладко- може да му направиш някоя палачинка с косово/бадемово брашно и да я полееш със домашен сос от горски плодове, но без захар. Има толкова много начини. Ако кафето не му е сладко- да си добави малко животинска сметана. У дома само ММ пие кафе/чай със захар. Децата пият чай, мляко натурални.
На разположение съм да питаш и да давам предложения, само кажи какво горе- долу ви се хапва и веднага ще дам алтернатива.
Моята снаха сега ми прати по- ниско калорични фисули, май бяха от грах. Ми, много са си добре, с повече каймица, доматен сос и кашкавал.

# 16
  • Мнения: 11 623
Джейми каква е тази торта Татяна? Все си мисля, че съм правила/поне опитвала да правя/ всички известни торти, ама тази не я знам.
Мария Kissing HeartKissing HeartKissing Heart

# 17
  • Мнения: 3 841
Джейми каква е тази торта Татяна? Все си мисля, че съм правила/поне опитвала да правя/ всички известни торти, ама тази не я знам.

Ееее, прословутата руска торта, напиши торт Татьяна в гугъл и ще излезе. Даже в Куба я бяхме яли. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 18
  • Мнения: 6 002
Джейми каква е тази торта Татяна? Все си мисля, че съм правила/поне опитвала да правя/ всички известни торти, ама тази не я знам.
Бих казала мързелива торта http://rositta.eu/%d1%82%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0-%d1%82%d0%b0%d1 … 1%8f%d0%bd%d0%b0/

# 19
  • Мнения: 11 623
Ами не съм попадала на тази торта - отивам да се срамувам в ъгъла Laughing
Иначе от руските торти най-харесвам "торт птичье молоко"

# 20
  • Мнения: 3 841
Ами не съм попадала на тази торта - отивам да се срамувам в ъгъла Laughing
Иначе от руските торти най-харесвам "торт птичье молоко"

Ей, ако можех, щях да ти пратя оригинал. То тук какви ли не сладки неща има под името птичье молоко - бонбони, крем, тарти и т.н.

# 21
  • Мнения: 11 623


Добро утро с парче "птичье молоко" Kissing Heart

Смърфи мечта ми е да посетя Петербург - надявам се да хапна оригинал торта на място Laughing
Ходила съм до няколко места, но беше все още СССР, в един друг живот.....
Пристрастена съм към периода на Петър I и Екатерина Велика.....

От няколко дни се ядосвам - пратих колет до Бг и колета не се получава... На тракинга пише - доставен. Сега чакам "разследване".....
На предното заключване имах проблем с доставката на мед от тукашен магазин, на сегашното заключване - с кучешката храна и с този колет......
Тук нещата ми ги доставиха след мнооого обаждания, но с колета........
Усмихнат ден ви желая и бъдете здрави!

# 22
  • Мнения: 39 370
Лейди, ползвате пощите, куриери или превозвачи? С последните никога не сме имали проблем и в двете посоки.

# 23
  • Мнения: 11 623
Мария с DHL изпратих...... и аз до този момент не съм имала проблем....

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Добро утро в тоз дъждовен ден (поне при мен от нощес вали и май не мисли да спира).
С DHL веднъж пратих на сестра ми в Лондон лекарства-получи ги след 12 часа та дано бързо се разбере какво е станало с пратката ти Лейди, защото е наистина странно.

# 25
  • Мнения: 3 841
Добър ден! Мрачно, студено и мъгливо е при нас днес тоест абсолютно типично за тук.Joy

И пак трябва да мисля за някакво ядене. Weary

Калинка, чувала съм, че Питър (както го наричат галено) е уникален, особено по време на белите нощи. За българи искат визи, но май въведоха някакви електронни преди ковида. И на мен много ми се ходи, ама ще е след приключване на престоя в Украйна, че нали не се обичат и да не ни правят някакви проблеми.

Славче - как е положението днес?

# 26
  • София
  • Мнения: 9 860
Една хубава новина от мен. Славето е по добре. ❤️Температурата е започнала да спада, чувства се по добре. Все още кашля, но и това ще мине.

# 27
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Привет!
Вале, благодаря за новините!
Калинче, дано се намери колета
И при нас е мрачно, че даже и вали. Мъжа ми е на работа, Шефа при баба си, а аз вместо да си вдигна краката с книгата, чистя. Като сме двамата с мъжа ми изобщо не мисля какво ще готвя. Вчера му направих половин доза фрикасе, аз ще го измисля
Гушки на всички и хубав уикенд Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 8 379
Здравейте, момичета!
Присламчвам се към кафето и тортичката Птичье молоко на ЛЕЙДИ. Много я харесвам. Също така много харесвам Киевский торт. Докато родителите ми бяха в Москва ( 9 години), тези два вида торти редовно пътуваха разстоянието Москва - София. Всеки месец. В миналото правех Киевски торт, с готови целувки, само крема приготвях. Препоръчвам я. СМЪРФЧЕТО сигурно я знае.
Гледам, че и за колети си говорите. Тази година чаветата от централна Европа няма да дойдат за празниците, та искам да им изпратим подаръците по пощата. За Русия съм изпращала много пъти, без никакъв проблем. Сега ще видим как ще е на запад. Дано стигнат до децата ни навреме.
За закуска направих солен кекс, за обяд - лозови сарми. Не ми е трудно да го сготвя, трудно ми е да го измисля. Simple Smile
Вчера в И-нет си намерих сокоизтисквачка точно каквато търсех. Немска ( кой знае колко е немска), мощна - 800W, с голям контейнер за отпадъци, на приличната цена от 60 лв. и 2 години гаранция. Поръчах 2 - за сина и племеника. Знам, че имат нужда от този уред.
Радвам се, че СЛАВЕТО върви към оправяне. Ами тъй ще е, как да е. Тая бира кой ще я пие? И нашите най-добри приятели вече се оправиха. Няма да се даваме на този пришълец.
Хайде, приятен обяд. Времето приканва след обяд с книжка в леглото.

# 29
  • Мнения: 11 623
Фло аз никога не съм имала проблем с колети!!!!! Никога не съм имала и проблем с доставка при онлайн пазаруване от магазини в Англия. Обаче сега и при двете "заключвания" имах проблем. с пазаруването проблема бързо се реши - обаждам се и ми дават опция или връщане на парите, или отново да изпратят. Само дето с колета ще има да чакам... то и от там ще ми изплатят застраховката, но проблема е, че няма да стигне нищо до получателя.......

Общи условия

Активация на акаунт