ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 228
  • 544
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 534
При нас е същото. Съблечем ли я гола и свива юмручета, плаче и се стяга цялата. Явно се чувстват най-беззащитни, когато са голички. Обаче на водата кротва, мия я на мивката под течаща вода.
От както сме вкъщи и аз давам по 5 капки Биогая вечер.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 422
При нас пък обличането след баня е ужас. Голям рев и дране докато го намажем, облечем и т.н. Като го съблечем първо и кротва. Засега още го мием в мивката, като някое пиленце е.

А аз съм щастлива, че почти успях да се навра в старите си дрехи. Някои са още бая тесни. Колан слагах веднъж, но точно над разреза се появи една бучка и гп свалих веднага. Мина за няколко часа. Бая се стреснах и чакам да мина контролния преглед при АГ като му дойде времето. И все имам чувството, че още не е зарастнала напълно раната и ще се отвори, въпреки че я виждам, че е ок. Confused

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 13 489
И аз сутрин давам био гая и витамин Д
Преди хранене давам Лефакс и зехтин, след хранене давам чай от анасон, който хич не го долюбва /да прилича по нещо на майка си - ненавиждам миризмата на анасон, е и баща му не я харесва ама... Joy/
И от този уикенд съм доволна, бая време прекарахме навън.

# 33
  • Мнения: 2
Здравейте момичета, аз съм октомврийка с термин 28.10. Не съм ви писала до сега, но ви следя и чета всичко.
Поздравления на всички вече родили мами и да са здрави и щастливи бебоците.
Аз съм 37+5 г.с. и съм от Стара Загора, надявам се скоро горда мама на момченце.

# 34
  • Мнения: 77
Здравейте, Мами и бъдещи такива 🙏
Да се похваля и аз съм мама 🤱 В сряда на 7 Октомври с планувано секцио се появи на бял свят моето ангелче 👶 Калоян с мерки 3700гр и 51см.
Появи се една седмица преди термин , при доктор Мария Атанасова , в болница Токуда.
Да бъдат живи и здрави всички бебчета и успех на всички мамчета, който чакат бебчетата си🙏

# 35
  • Мнения: 209
Честито на новите мами! Да растат здрави и обичани бебоците ♥

Да ви питам, кога ще започнете с капките Вит Д?

# 36
  • Мнения: 1 773
Честито на новите мами! Да растат здрави и обичани бебоците ♥

Да ви питам, кога ще започнете с капките Вит Д?

От 20я ден
Добре дошла на Sisito в темичката Hug

Добре дошъл на Калоян! Heart здрав и щастлив да расте!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 791
Честит син Петра, да ти е жив и здрав:)) Heart
Добре дошла, Сисито!
Аз нахлувам с въпрос: като ме приемаха в Шейново за задържане на 24.Септ мериха бебето 2950гр. След 2 дни там втори док потвърди грамажа. После на 01.Окт пак беше толкова. И последно в петък 09.Окт пак го мериха - вече 3100гр.
Е бива ли така 3 седмици да е качило едва 150гр? Аз си имам едно на ум, че накрая замерванията са много неточни, но от друга страна 3 близки мерения от различни докс да са абсолютно 1:1 като прогноза и 4-тото, което е по-късно да е 150гр отгоре... ми звучи ми достоверно.
Защо може да не расте така? Аз дебелеех главоломно от 6-ти месец насам, но също не съм качвала кг последните 3 седмици (въпреки, че ям като ламя).
Някой друг с такъв експириънс на финал?

Днес влизам в 38г.с. Heart

# 38
  • Мнения: 3 044
Привет, нас ни изписаха, гледаме се вкъщи Simple Smile Беби е сънлива през деня и спи здраво, суче като се събуди здраво, направо се нахвърля като зверче в началото и зърната ме болят. Нощем постоянно се буди, плаче и скимти докато не й дам да суче... Спи при мен нощем, макар че ме е страх, но иначе няма как, денем има легълце и кротува в него, макар че и на ръце се научава... Баткото много я харесва и гушка Simple Smile С благодарност си спомням дните в балницата - много спокойни и трите - 2 нъв вип и 1 не Simple Smile Маски за пациентките в Шейново уж са задължителни, но на практика малко носят, д-ри също има така, но като цяло носят Heart
Здравей, да попитам за Шейново как беше с посещенията и като цяло отношението на всички към вас.

В Шейново се чувствах като у дома, за втори път ми е Simple Smile Персоналът е любезен, върши си работата, въпреки обема й Simple Smile Бях във вип (2 дни) и в невип (1 ден), ако сте две, е ок и невип, но вече 3 стават много, задушно, шумно, бебета реват... Затова отидох във вип - доооста по-спокойно, нормални тоалетна и баня ползвах (в смисъл, че не те безпокоят други момичета през 5 минути, както е в другите), носят ти храна в стаята, сам си (има легло за придружител, но сега не дават). Външни посетители в сградата абсолютно забранено, така и трябва да е - дори без пандемия според мен! Само до фоайето. Шейново е "моята" - и "наша" болница, препоръчвам - бях с избор на екип за по-сигурно, държа на д-р, който да познавам и е "изпитан" от мен/близки, такава е д-р Китанова, много сериозен и стабилен професионалист Simple Smile Огромна е благодарността ми към нея и акушерката Ева (така и фамилия не разбрах;-))) На човек да му се заражда и трето Wink Успех!
Забравих да похваля и консултантката по кърмене - бях забравила някои неща, а други не знаех (имах частоично проблем със закърмване), помогна много и нещата тръгнаха - сега принцесата ми ме изцежда до капчица Simple Smile Само на кърма сме, важно е да давате на поискване първите седмици, за да се урегулира количеството, необходимо за бебето. Добавката АМ, която дават на всички, въобще не сме ползвали.
Нощем бебетата са горе в АГ, но може да подпишеш декларация и да си е при теб, аз така направих на третата нощ - да свиквам, а и не исках да яде от тяхното АМ, цокахме си кажи-речи половината нощ Simple Smile

Днес бяхме на първа разходка, много приятно, тя, както искаше само да цока (има такива моменти - с часове като зацикли...), се успа навън и още спи Wink

Да се оплача от килограмите - моите 22 само с 5-6 се стопиха в б-цата, надявах се поне 10, както беше с предното...

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 14:03 от alen mak

# 39
  • Мнения: 256
Мили момичета, днес в 11:03 ч. с планирано секцио се роди и моето юначе Самуил - 4290 кг, 51 см
Нямам търпение да го гушна и видя! Пожелавам на всички мами скоро да изживеят това чувство на пълно щастие!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 13 489
Buku88, от вчера започнах с даването на Вигантол. /21 ден на детето се пада, не съм го смятала, така се случи/.

# 41
  • Мнения: 58
Ехеее... колко много бебчета са се родили! Браво на мамите!!! Да са здрави и честити!
Аз си чакам още.... до 22.10 има време де, но пък почти нямам никакви контракции. Лошото е, че кръвното започна леко да се покачва, та ми вдигнаха дозата на допегита. И често правим NST. Иначе бебо от 2 дни го усещам по-кротичък, даже на моменти започвам да се притеснявам, ако дълго време не ме е поздравил с някое краче.
Това от мен за сега.
Хубав следобед!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 791
B0bec, колко се качва твойто кръвно? и бебчо ти качва ли грамчета въпреки кръвното? Че мойто зацикли с растежа и ми е тревожно...Термин 27.окт.
Имам ги и аз епизодите на кротуване и по-редки бебешки ритници, но според док е ок.
Ето журнал с кръвното:
Скрит текст:

# 43
  • Мнения: 534
Моята девойка 2 седмици я изкарваха около 3 кг. Все така ми казваше АГ "около 3 кг е". В деня на секциото същата работа, роди се 2980 кг.
Аз до последно си качвах килограми (+15), доста се бях подула последните дни. В денят на изписването се качих на кантара вкъщи и бях -10 кг от раждането, а днес съм още 2 кг надолу. Видимо съм в същата форма като преди да забременея и дрехите си ми стават, останаха ми само 3 кг, които не се усещат.
Моето кръвно след раждането е още по- непостоянно от преди това. В болницата поддържах първите два дни 140/90, след това 110/70, сега в къщи скача и пада, когато си реши. До края на месеца ще пия Допегит, по препоръка на кардиолог, каза ми, че до 4 седмици след раждането би трябвало да се нормализира.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 791
Допегитът знам, че не пречи на кърменето... ама аз като взимам небилет (бета блокер).. дали ще мога да кърмя?
Утре имам тонове, ще питам.
Иначе сега точно ми излязоха урина и биохимия - няма следи от прееклампсия, всичко е точно. Само кръвното ми припомня за себе си, но скоро не съм имала скандална стойност от сорта на 150/100, а ми е като твойто.. Така че мисля да бойкотирам идеята, която док ми даде в петък да раждам тази седмица. Искам да си помътя още Heart

Общи условия

Активация на акаунт