ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 235
  • 544
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 044
Привет, нас ни изписаха, гледаме се вкъщи Simple Smile Беби е сънлива през деня и спи здраво, суче като се събуди здраво, направо се нахвърля като зверче в началото и зърната ме болят. Нощем постоянно се буди, плаче и скимти докато не й дам да суче... Спи при мен нощем, макар че ме е страх, но иначе няма как, денем има легълце и кротува в него, макар че и на ръце се научава... Баткото много я харесва и гушка Simple Smile С благодарност си спомням дните в балницата - много спокойни и трите - 2 нъв вип и 1 не Simple Smile Маски за пациентките в Шейново уж са задължителни, но на практика малко носят, д-ри също има така, но като цяло носят Heart

# 16
  • Мнения: 423
Честити да са Кая и Давид! Да растат здрави и щастливи за радост на родителите 💞 Maki, наистина голям твоят младеж, завършено човече 🤞 Моята девойка нежна вече на две седмици сигурно едвам е 3500, но визуално ми изглежда много малка, крехка с едни такива кльощави крачета. За момента само бузи има 🤣

# 17
  • Мнения: 37
Честито Maki_ да ти е жив и здрав .


Десиссслава ами защото от информацията в интернет има толкова различни мнения . Не държа да го гледам изцяло по книгата  , но ще ми е удобно ако трябва да потърся нещо да видя в нея  , вместо да ровя в нета и да чета 5 различни статии .
За съжаление  попадам само на книги които са издадени преди години и не мисля ,че информацията е актуална.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 12:18 от Гери 88

# 18
  • Мнения: 73
Момичета,

дойде и моят ред да се похваля.
Моят мъничак,но голям (3880 кг) син реши,че не желае да дочака 12.10 за когато ми беше планирано секциото и в 1:50 ми изтекоха водите.Веднага тръгнах за  болницата УСБАЛАГ “Селена” гр.Пловдив и ме приеха с 3 см разкритие.Успях да дочакам утрото,но към 6:30 ч контракциите бяха много болезнени и дадох зор да се обаждат на моя АГ,да сформират екип и да се свършва.. Не беше толкова страшно,колкото си го представях. Най-неприятното беше слагането на упойката и натискът при който избутват бебето.Моето слонче се появи в 8;42 ч.и в 9:00ч вече и аз бях готова.Не съм стояла в реанимация,направо ме настаниха в стаята,където идват през 15 мин .и ме натискат на корема,за да се изчисти матката,което признавам си ,след като ме отпусна упойката,за мен поне е доста болезнено и неприятно.

# 19
  • Мнения: 739
Ние през деня спинкаме доста, ама тая вечер така ми рева, като никоя друга. Май ще му гася клечки, че мисля, че е хванал очи. И тези два дни ми се мръщи като му давам гърда да суче и не иска. Само ходя да му цедя. А преди това си цокаше от гърда и последните дни в болницата. Много е глезанчо и ще видим дали пак ще започне от гърда. Ама и аз не се отказвам. Чак се бие и инатлее. От къде толкова сила вади не знам 😄 От първия ден ми направи впечатление. Постоянно се набира с рачички и крачета, даже главичката си надига. А на мен ми се струва, че е прекалено рано за това, ама Кокича си казва думата 😄😅
Честито на Pandy-iv за малкото човече. Да е много здрав и щастлив. Да радва мама и тате! Бързо и леко възстановяване на мама! 🥰👶🏻🥳❤

# 20
  • София
  • Мнения: 1 791
Pandy-iv, честит син. Браво на него, че е подранил Grinning Не иска някой друг да му определя живота! Ан тъй.

Моника,
Май ще му гася клечки, че мисля, че е хванал очи.
какво, по дяволите, каза ти? Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 422
Честити да са новите бебчета! Да са здрави и щастливи, на мамите бързо възстановяване! Heart

# 22
  • Мнения: 105
Честити да са последните мъжки попълнения.! Да растат здрави, щастливи, благословени и да радват своите родители 💙💙
Бързо възстановяване на майчетата!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 13 489
Честито синьо вързопче Blue Heart

И моя си върти главата, добре че го видяха някои хора, че като им казвах ме гледаха налудничаво и ми обясняваха как е невъзможно. Като го подмивам, понеже го държа с корема му върху дланта си прави за секунда-две опити да повдига глава.
Иначе и при моя виждам инатлък само за нещата, които на него му отърват. И тази нощ почти спа върху мен, в момента, в който се опитам да го сложа отстрани до мен и писва. Един път му помагат нещата за колики, един път не. Поне навън ми е много кротък пу-пу за сега. Това гасене на клечки с какво наричане го правите?

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 15:42 от Десиссслава

# 24
  • Мнения: 196
Привет, нас ни изписаха, гледаме се вкъщи Simple Smile Беби е сънлива през деня и спи здраво, суче като се събуди здраво, направо се нахвърля като зверче в началото и зърната ме болят. Нощем постоянно се буди, плаче и скимти докато не й дам да суче... Спи при мен нощем, макар че ме е страх, но иначе няма как, денем има легълце и кротува в него, макар че и на ръце се научава... Баткото много я харесва и гушка Simple Smile С благодарност си спомням дните в балницата - много спокойни и трите - 2 нъв вип и 1 не Simple Smile Маски за пациентките в Шейново уж са задължителни, но на практика малко носят, д-ри също има така, но като цяло носят Heart
Здравей, да попитам за Шейново как беше с посещенията и като цяло отношението на всички към вас.

# 25
  • Мнения: 739
Pandy-iv, честит син. Браво на него, че е подранил Grinning Не иска някой друг да му определя живота! Ан тъй.

Моника,
Май ще му гася клечки, че мисля, че е хванал очи.
какво, по дяволите, каза ти? Grinning
Ами това са на баба ми методите против уроки или просто когато са го гледали много хора и хванал очи. После е неспокоен и реве само. Тая вечер беше така цяла нощ. И не искаше да заспи. Понеже бяха ни дошли през деня роднини и  зор да го видят понеже не можаха за изписването.
Честито синьо вързопче Blue Heart

Това гасене на клечки с какво наричане го правите?
Ами това което знам от баба ми е следното:
Сипва се в чаша водичка и с един кибрит се палват набързо три клечки една след друга и се гасят вътре. Като можеш да му говориш примерно “ Да се махнат всички лоши неща от детето и да се чувства добре”   След това малко го намазваш по челцето, за да се успокои, ако много плаче и пак си му говориш!
Това са си малко стари обичаи от нашия край, но са помагали винаги по думи на баба ми, понеже ги е прилагала на мен и на сестра ми. Та ще пробвам довечера. Дано тая нощ спи спокоен!

# 26
  • София
  • Мнения: 418
Pandy-iv, честит син.
И мойта девойка се опитва да се надига. И коликите почнаха, не са така силни, но даваме капки.

# 27
  • Мнения: 28
Привет, нас ни изписаха, гледаме се вкъщи Simple Smile Беби е сънлива през деня и спи здраво, суче като се събуди здраво, направо се нахвърля като зверче в началото и зърната ме болят. Нощем постоянно се буди, плаче и скимти докато не й дам да суче... Спи при мен нощем, макар че ме е страх, но иначе няма как, денем има легълце и кротува в него, макар че и на ръце се научава... Баткото много я харесва и гушка Simple Smile С благодарност си спомням дните в балницата - много спокойни и трите - 2 нъв вип и 1 не Simple Smile Маски за пациентките в Шейново уж са задължителни, но на практика малко носят, д-ри също има така, но като цяло носят Heart
Alen mak, това същото мога да го напише едно към едно с нашето положението в къщи. През деня е толкова кротка, че направо ни е скучно, но нощно време само хапва и проплаква (спим по 2-3часа). Нашия батко (5 г) иска само да я закача, да я гушка, добре че тя не му обръща внимание и си спи добре през деня.

# 28
  • Мнения: 1 202
Момичета,

дойде и моят ред да се похваля.
Моят мъничак,но голям (3880 кг) син реши,че не желае да дочака 12.10 за когато ми беше планирано секциото и в 1:50 ми изтекоха водите.Веднага тръгнах за  болницата УСБАЛАГ “Селена” гр.Пловдив и ме приеха с 3 см разкритие.Успях да дочакам утрото,но към 6:30 ч контракциите бяха много болезнени и дадох зор да се обаждат на моя АГ,да сформират екип и да се свършва.. Не беше толкова страшно,колкото си го представях. Най-неприятното беше слагането на упойката и натискът при който избутват бебето.Моето слонче се появи в 8;42 ч.и в 9:00ч вече и аз бях готова.Не съм стояла в реанимация,направо ме настаниха в стаята,където идват през 15 мин .и ме натискат на корема,за да се изчисти матката,което признавам си ,след като ме отпусна упойката,за мен поне е доста болезнено и неприятно.
Честито , жив и здрав да ти е и много да Ви радва! Все едно прочетох как е протекло и мойто раждане !

# 29
  • Мнения: 1 773
Maki и Pandy-iv, честити бебчета! Нека да са здрави и да имат щастливо детство! Hug
Моето бебче е кротичко по принцип, яде и спи. Тримата много и висят над главата, галят я и й говорят докато спи, но засега това не й влияе. Обаче: в момента, който дойде време за памперс или баня, става страшно. Усети ли, че е съблечена, започва да реве до зачервяване. Докато не я облека не млъква. Не знам кога ще отмине това.
Все още няма колики, но давам по пет капки био гая, като подготовка за по-леко протичане

Общи условия

Активация на акаунт