ОКТОМВРИйки 2020 - тема 7

  • 33 231
  • 544
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 58
Аз от последния преглед( на 6. 10) вдигам кръвно около 130-140 на 70-80. Тогава бебока го измериха 2860, казаха че си върви добре, както и доплерите бяха добре. Плацентата степен 3 и малко повече от узряла и леко намалена околоплодна течност. От тогава не са ме преглеждали с УЗ, само запис на тонове правим и пусках изследвания, които са супер за сметка на кръвното и отоците.
Иначе до преди седмица кръвното го поддържах около 100/60;115/70 с лекарствата.
В сряда пак съм на NST и ще помоля АГ да погледне бебока и на УЗ. Да видим дали качва грамажа.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 791
О ама ти си си екстра откъм кръвно... На мен в момента ми е 128/89, а си седя на пц-то и си слушам музичка. Ходи го разбери..

# 47
  • София
  • Мнения: 153
Честито на новите мами и бързо възстановяване. Мъниците да са здрави и щастливи.
Dagny, миналата седмица в петък моят младеж беше 3 кг., струва ми се, че при вас дори и малко да се е забавил растежът не е фатално, защото си е в нормата. А и нали твърдят, че към края растежът се позабавя. Гледай кръвното и стискай крачета още малко.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 791
Абе ей Grinning Защо да ги стискам крачетата. Напротив - да излиза!
По-скоро вие ми стискайте палци да тръгне само по-скоро и да избегна окситоцина, че ще цъфна като майска роза Grinning
Иначе аз си ходя по 5км на ден, шетам много из нас, скачам на топката и правя упражнения какви ли не, но си седи високо и това е.
Утре имам преглед за разкритие.. Дано дано дано да има Heart

# 49
  • Мнения: 91
38+3 дена и нямам търпение, то няма поза, в която да застана и да ми е удобно :Д Хем ме е хванала треската, хем вълнението, не знам кое е по-силно, но си занимавам главата с въпроса - ВИП ли съм за Шейново или не съм Grinning Че и за двете имам плюсове и минуси. Чувствам се като тюлен на припек, вечер се събуждам, за да се обърна на другата страна, тазът пука, пращи... Няма индикации за нищо, но багажът пък стегнат и чака на вратата Grinning Подготвителни контракции са само в действие, чакаме the real deal... Как се обуват тия чорапи като има една торба кокали да ти пречи отпред Grinning

# 50
  • Мнения: 739
Абе ей Grinning Защо да ги стискам крачетата. Напротив - да излиза!
По-скоро вие ми стискайте палци да тръгне само по-скоро и да избегна окситоцина, че ще цъфна като майска роза Grinning
Иначе аз си ходя по 5км на ден, шетам много из нас, скачам на топката и правя упражнения какви ли не, но си седи високо и това е.
Утре имам преглед за разкритие.. Дано дано дано да има Heart
Dagny и аз се бях наплашила с тоя окситоцин, но да ти кажа мен като ме качиха в родилна зала не ми сложиха веднага система, а ме чакаха да получа по-голямо разкритие и да се изглади и омекне шийката. Само някакви обезболяващи от време на време и то леки. Контракциите ми бяха не така регулярни. В по-късните часове, може ди към 11ч. ми пуснаха системата само, че окситоцина беше на бавна капка и пак нямах постоянно и регулярни контракции. Да на моменти се появяваха доста силни, но бяха търпими или просто вече ми беше претръпнала и прага на болка по-висок. Мисля, че съществената част беше между 13-14:30ч. Тогава си почнаха по-силни контракции, но хубавото беше, че преди тези силните ми даваха да става и да се разхождам, даже и в тоалетната влизах да напъвам. Клякат, ставах, ходих и всякакви такива. Помагаше ми. Но искам да кажа, че ако окситоцина се пуска бавно, вървят доста добре нещата и не е така мъчително, поне за моя организъм го установих. Така, че маце не се настройвай така, а вярвай на докторката си и на акушерката. Слушай акушерката какво ти говори, това ми помогна доста и също към последната фаза си представяй като напъваш как скоро се показва главичката и как се гушвате. Това си представях, та си помогнах!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 791
Ама Моника, ти нали постъпи в болницата със започнала родова дейност или бъркам? Много е различно от индуцирането (когато си отишъл без никакви наченки от бебо и от организма ти, че ще се ражда и тогава да ти пуснат окситоцина си е гадна рал'та).
Дано да не е толкова гадно, колкото си го представям. Дано се и размине. Утре ше питам.

# 52
  • Мнения: 739
Ама Моника, ти нали постъпи в болницата със започнала родова дейност или бъркам? Много е различно от индуцирането (когато си отишъл без никакви наченки от бебо и от организма ти, че ще се ражда и тогава да ти пуснат окситоцина си е гадна рал'та).
Дано да не е толкова гадно, колкото си го представям. Дано се и размине. Утре ше питам.
Да при мен се спукаха водите. Но би трябвало да те зачакат до термин и да видят как ще е разкритието и контракции. Така си мисля, ако е за нормално раждане. Поне това ми обясняваше моята док.Дано се получат и при теб по възможно най-лекия и нормален начин ти пожелавам, както и на останалите мами.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 791
Искат индуциране заради кръвното. Не дават и двамата докс с това кръвно да стигам до термин. Но за сега просто ходя по-често на прегледи и печеля време. За това ви примолих да стискате палци малкото да тръгне на своя глава по-рано Grinning
Иначе си права, абсолютно, чака се термин, че и след това преди да се предприеме аранжирано раждане.

# 54
  • Мнения: 163
Честити нови бебчета! Да са живи и здрави и много да ви радват!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 422
Честити нови бебоци! Да са здрави и щастливи, на мамите бързо възстановяване!

Аз пък да ви се оплача, че сега поддържам високо кръвно. Почна няколко дни преди да родя и продължава да не пада. Днес го мерих няколко пъти и все върти около 135/140-90...А се чувствам топ, никакви признаци да е такова, а като бях бременна удари ли 125-128 и вече едвам гледах. Направо се чудя какво става.

# 56
  • Мнения: 58
Система с окситоцин се пуска винаги в началото на бавна капка (6-8к/мин). От това как ще реагира организма се увеличава с 2 до 4 капки/мин. И така постепенно се увеличават капките в минута до достигане до желания ефект.
Иначе съм съгласна с Dagny, няма смисъл да стиска. Бебоците вече са готови за гушкане и ние ги чакаме с нетърпение. Въпроса е наистина от самосебе си да тръгне раждането, за да бъде наистина физиологично. Иначе самият окситоцин ако се поставя както трябва не пречи.

И моята АГ иска да родя преди термин, заради кръвното. Притеснява се и от това, че са ми много големи отоците по краката. Започват веднага след коляното, а не са само долу по глезените. То направо си боли. Но бебчо си харесва къщичката и за сега няма признаци да излиза. Ще видим.... има време до термин. Само да е добре дребосъка.
Лека нощ.

# 57
  • Мнения: 73
От доста време не се бях включвала,момичета и сега като гледам толкова много бебчета са се появили, което е повече от прекрасно!
🎉
Честити да са всички бебешоци, които са се появили! 🍼🍼🍼
Да бъдат здрави и много да радват семействата си! 🍀🎉🧸🧸🧸
На мамите бързо въстановяване , а на теИ които вече са вкъщи- приятни първи мигове и опознаване с новите членове на семействата.🍀🍀🍀
С моята беболина сме вкъщи от 10 дни , напасваме се , кърмим се .Не съм вярвала , че кърменето и доизцеждането ми взимат цялото време и толкова много усилия- адмирации за всички, които го правят. Започнаха коликите давам био амика ( изписаха ми я от болницата) и био Гая по 5 капки на ден, като пробиотик да не се запича. Днес за първи път излизахме с количката беше много вълнуващо!🍼🍼🍼
Успех на всички чакащи мамита! 🍀

# 58
  • Мнения: 1 202
Момичета, дайте съвети какво да правя за да облекча гърдите, имам болезнени и твърди участъци, цедя се на 2.30ч и масажирам, но все си е така, имам само коластра по 10-15 мл мляко още не идва.Страх ме е да не направя мастит. Чакам и консултант по кърмене да ми звънне.

# 59
  • Мнения: 95
Момичета, моята тапа падаше 3 дни- петък, събота и неделя. От понеделник вече нищо не се вижда от нея, няма и признаци, че ще раждам, вече преносвам. 😭😭😭

Общи условия

Активация на акаунт