127 СУ

  • 17 990
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19
Няма достатъчно желаещи деца за първи клас. Има и напуснали учители.

# 91
  • София
  • Мнения: 107
Синът ми е записан в 127 ,в 5 клас.Ако имате отзиви, ще бъда признателна.Има ли възможност за изучаване на испански език или е чак след 7 клас?Пред дилема сме и за 22(уж елитно),но отношението на администрацията там не беше хич приятно.Наскоро посетихме 127 и детето много си го хареса-стаите са нови,тоалетните също,единият от салоните,който видяхме също беше чист и като реновиран изцяло.Дали факта,че са по една паралелка не е по-добре за самите ученици?

# 92
# 93
  • София
  • Мнения: 221
Директорът освен, че няма отношение към културата и историята, прави ремонта без необходимите разрешителни и без проведена задължителна тръжна процедура. Сезирани са институциите и се чака отговор по случая.
     За преустройство на всички малки магазини и гаражи в района на 127. СУ се изисква предварително съгласуване с Министерство на културата, но за ремонта на училището не е представено. Много сгради в центъра на София, когато са с културно-историческа стойност са топлоизолирани, като е поставена изолацията отвътре, а не отвън на фасадата, за да се съхрани автентичния вид.
     Явно нито Лазаров, нито някой друг в училището е чувал или се е поинтересувал от архитекта на сградата - Чавдар Мутафов, защото едва ли ако знаеха, с лека ръка щяха да облепят фасадата със стиропор. Чавдар Мутафов е писател и архитект, представител на модернизма, също така съпруг на Фани Попова - Мутафова.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 176
Включвам се в темата, изчетох я цялата, и оставам раздвоена за училището. Записахме синът ми в 8-ми клас, профил Предприемачески АЕ. Не му беше това желанието, но мързелът в 7-ми клас го доведе до там. Ако споделите 2-3 добри думи, ще успокоите майчината ми душа.

# 95
  • София
  • Мнения: 38 632
Какъв е вторият език?

# 96
  • София
  • Мнения: 1 176
Какъв е вторият език?

Испански. То май нямаше избор за друг. Иначе не го искаше испанския.

# 97
  • София
  • Мнения: 38 632
Уф дано не ви е Низамов, другото е лесно.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 176
Изчетох негативните коментари за този учител, но ме успокоява малко факта, че това ще е втори език, няма да се учи от 8-ми клас... и вече ще е посвикнал с новото училище.

# 99
  • София
  • Мнения: 38 632
Да, сега ще имате английски много, български, математика и разни други.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 392
Низамов - страшилището на 127-мо май се е поукротил. Специално от класа на голямата ми дъщеря (испанския е втори език) не остави никого на поправка. За другите паралелки не знам.

hris.g,
Училището си има добри и лоши преподаватели, както навсякъде, държи се на дисциплината и поне в класовете на дъщерите ми (гимназиален етап) децата са съвсем нормални. Много доволна останах от учителите им по английски в подготвителен клас. Положиха отлични основи, това при положение, че не съм записвала децата на курс преди това, т.е. започнаха кажи-речи от АиБ.

# 101
  • София
  • Мнения: 813
И моят син ще е 8 клас наесен. Природни науки ИЕ и АЕ. Как е съотношението момичета момчета в паралелките?

# 102
  • София
  • Мнения: 1 392
И моят син ще е 8 клас наесен. Природни науки ИЕ и АЕ. Как е съотношението момичета момчета в паралелките?
По мои наблюдения горе-долу 50/50

# 103
  • София
  • Мнения: 1 176
Моят син е записан в паралелка Предприемачески профил - в класа били само 3 момчета и мноого момичета.

# 104
  • Мнения: 238
И моят син ще е 8 клас наесен. Природни науки ИЕ и АЕ. Как е съотношението момичета момчета в паралелките?
По мои наблюдения горе-долу 50/50
И дъщеря ми ще е в същата паралелка. На записването попитах за съотношението момчета/момичета и ми казаха същото - долу-горе по равно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт